ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"13" грудня 2019 р. справа № 0940/2356/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитин Н.М.,
при секретарі судового засідання Маковійчук С.М.,
за участю позивача: ОСОБА_1 ,
представників Верхнянської ОТГ: Багрій В.В., Стефанів О.М., Петришин Н.М.,
представника Калуської районної державної адміністрації: Василів І.М.,
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Верхнянської сільської об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області, Калуської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій, стягнення моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
03.12.2019 ОСОБА_1 (надалі, також - заявник, ОСОБА_1 ) звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення від 16.04.2019 у справі №857/5918/19.
В обґрунтування вказаної заяви зазначив, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.09.2019 зобов`язано Верхнянську ОТГ, Калуську районну державну адміністрацію Івано-Франківської області розглянути заяву позивача ОСОБА_1 щодо нарахування і виплати одноразову допомогу ОСОБА_2 , однак виплату в сумі 9300, 00 грн наразі ним не отримано.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не підтримав подану ним заяву, зазначив, що Калуською районною державною адміністрацією Івживаються заходи з метою виплати допомоги в розмірі 8300 грн та 1000 грн моральної шкоди.
Вказані дії заявника суд розцінює як відмову від заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Так, з метою забезпечення права особи на ефективний судовий захист в адміністративному судочинстві існує інститут судового контролю за виконанням судового рішення.
Частиною третьою статті 9 КАС України встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
У відповідності до положень статті 44, 47 КАС України право заявника відмовитися від своєї заяви є його безумовним правом.
Частиною 6 статті 7 КАС України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Оскільки відмова від заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є процесуальним правом заявника та не порушує прав інших сторін та учасників справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення без розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі в порядку статті 382 КАС України.
Керуючись статтями 7, 9, 44, 47, 240, 241, 243, 248, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення від 16.04.2019 у справі №857/5918/19 - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Микитин Н.М.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2019 |
Оприлюднено | 15.12.2019 |
Номер документу | 86314685 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитин Н.М.
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні