Справа № 302/830/18
У Х В А Л А
16.12.2019 м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., розглянувши заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відвід колегії суддів у складі: Кондора Р.Ю, Собослоя Г.Г., Мацунича М.В., у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , на рішення Міжгірського районного суду від 23 травня 2019 року у складі судді Кривки В.П., у справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа без самостійних вимог: Синевирсько-Полянська сільська рада про встановлення постійного безоплатного сервітуту,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Закарпатського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , на рішення Міжгірського районного суду від 23 травня 2019 року у складі судді Кривки В.П., у справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа без самостійних вимог: Синевирсько-Полянська сільська рада про встановлення постійного безоплатного сервітуту.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заявив відвід колегії суддів у складі: Кондора Р.Ю, Собослоя Г.Г., Мацунича М.В. з тих підстав, що суд обмежує його права в процесі на подання доказів та обмежує право на справедливий суд.
Щодо поданої заяви слід зазначити наступне.
Відповідно до положень ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених ст. 37 цього Кодексу.
Згідно ч.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
У рішенні ЄСПЛ у справі Білуха проти України (№ 33949/02, § 49-52, від 09 листопада 2006 року) зазначено, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що під час вирішення того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Зі змісту заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що в ній викладено незгоду з процесуальним рішенням суду, зокрема, щодо вирішення заявленого клопотання ОСОБА_1 про долучення до матеріалів справи документів, що не свідчить про існування об`єктивно обґрунтованих обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності складу суду.
Таким чином, незгода сторони з процесуальними рішеннями суду, що прийняте в межах його повноважень, не може слугувати підставою для його відводу та свідчити про наявність сумнівів в його неупередженості.
З врахуванням вищенаведеного, обставини, на які посилається ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у заяві про відвід колегії суддів у складі: Кондора Р.Ю, Собослоя Г.Г., Мацунича М.В. не є підставами для відводу у даній справі, а тому подана заява є безпідставною та необґрунтованою.
З огляду на викладене, у задоволенні заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відвід колегії суддів у складі: Кондора Р.Ю, Собослоя Г.Г., Мацунича М.В. слід відмовити.
Керуючись статтями 36,40 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відвід колегії суддів у складі: Кондора Р.Ю, Собослоя Г.Г., Мацунича М.В.- відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, і касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя: С.Д. Джуга
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 17.12.2019 |
Номер документу | 86358427 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Джуга С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні