П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 грудня 2019 р.м.ОдесаСправа № 420/5090/19
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді-доповідача Скрипченка В.О.,
суддів Косцової І.П. та Осіпова Ю.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Повного товариства Ломбард Центральний Плюс Мошенська К.П. і Компанія до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про визнання протиправним і скасування розпорядження від 12.02.2019 року №189 та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2019 року адміністративний позов ПТ Ломбард Центральний Плюс Мошенська К.П. і Компанія був задоволений частково.
Не погоджуючись із цим рішенням суду, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, 11.11.2019 року подала апеляційну скаргу.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 18.11.2019 р. відкрито апеляційне провадження по справі №420/5090/19 та ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 27.11.2019 р. призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 18.12.2019 р. о 10:00.
16.12.2019 року до апеляційного суду надійшло клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Розглянувши вказане клопотання колегія суддів дійшла висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, згідно із ч.ч. 1, 5 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Отже, з огляду на вищезазначене, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції фактично є правом суду. Тобто, зазначена норма КАСУ не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Також, згідно ч. 2 ст. 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання . Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Подане клопотання не відповідає вимогам статті 195 КАС України, скаржником не виконано вимоги частини 2 статті 195 КАС України, а саме, не дотримано строк подачі заяви.
Враховуючи наведене, клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 195, 292, 321, 325, 328 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.О.Скрипченко
Суддя І.П.Косцова
Суддя Ю.В.Осіпов
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86386682 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Скрипченко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні