ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про забезпечення позову
м. Київ
19.12.2019справа №910/17880/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю Рік-Фарм (01004, м. Київ, вул. Басейна, буд. 21 А, офіс 5; ідентифікаційний код 37866936; далі - Товариство) про забезпечення позову
у справі № 910/17880/19
за позовом Товариства
до Acino Pharma AG (Асіно Фарма АГ) (Бірсвег 2, СН-4253 Лісберг, Швейцарія) та
Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 12/2; ідентифікаційний код 37508596)
про дострокове припинення повністю дії свідоцтва України №146369 на знак для товарів і послуг та зобов`язання вчинити певні дії,
без виклику представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
Товариство звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Acino Pharma AG (Асіно Фарма АГ; далі - Компанія) та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі - Міністерство) про:
- дострокове припинення повністю дії належного Компанії свідоцтва України №146369 на знак для товарів і послуг Фенібут ФС , зареєстрований для товарів 5 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків (далі - МКТП);
- зобов`язання Міністерства внести до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг відомості про дострокове припинення дії свідоцтва України №146369 на знак для товарів і послуг Фенібут ФС .
Позовні вимоги мотивовано тим, що: Компанія є володільцем свідоцтва України №146369 на знак для товарів і послуг Фенібут ФС ; Товариством подано заявку від 19.10.2018 №m201824569 на реєстрацію знака для товарів і послуг Фенібут ; дійсність свідоцтва України №146369 на знак для товарів і послуг Фенібут ФС , який фактично не використовується Компанією, може призвести до відмови у реєстрації знака Товариства за вказаною заявкою.
Товариством разом з позовною заявою подано суду заяву про забезпечення позову шляхом:
- заборони Компанії передавати (відчужувати) права щодо знака для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 повністю або частково на користь будь-яких осіб, а також надавати ліцензії на використання вказаного знака будь-яким третім особам;
- заборони Міністерству здійснювати будь-які реєстраційні дії (вносити до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг будь-які зміни) щодо передання (відчуження) прав стосовно знака для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 повністю або частково, а також щодо надання ліцензій на використання зазначеного знака будь-яким особам.
Заяву мотивовано тим, що Компанія має потенційну можливість передати (відчужити) права стосовно знака для товарів і послуг Фенібут ФС , що випливають із свідоцтва України №146369, іншій особі (іншим особам), або надати ліцензію на використання знака, що в подальшому унеможливить виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог Товариства.
Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 137 ГПК України позов забезпечується забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання.
Частиною четвертою статті 137 ГПК України передбачено, що заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до частини першої статті 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
У пункті 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 16 Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову зазначено, що у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням:
розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;
забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу;
наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову;
імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів;
запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Пунктом 7 статті 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг встановлено, що власник свідоцтва може передавати будь-якій особі право власності на знак повністю або відносно частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг, на підставі договору.
Відповідно до пункту 2 статті 1114 Цивільного кодексу України факт передання виключних майнових прав інтелектуальної власності, які відповідно до цього Кодексу або іншого закону є чинними після їх державної реєстрації, підлягає державній реєстрації.
Разом з тим, пунктом 2.2 Положення про Державний реєстр свідоцтв України на знаки для товарів і послуг, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10.10.2002 №10, встановлено, що реєстр містить такі відомості із зазначенням міжнародних цифрових кодів для ідентифікації бібліографічних даних відповідно до стандарту Всесвітньої організації інтелектуальної власності, зокрема, ім`я або повне найменування та адресу власника (власників) свідоцтва.
У процесі ведення реєстру до нього вносяться відомості, зокрема, щодо зміни, пов`язаної зі зміною особи власника (власників) свідоцтва (пункт 2.3 вказаного Положення).
Крім того, у справах, пов`язаних з визнанням охоронних документів недійсними, можливе застосування заходів до забезпечення позову у вигляді заборони відповідачеві - володільцеві спірного документа передавати будь-якій особі (особам) право власності на об`єкт інтелектуальної власності та/або надавати будь-якій особі (особам) дозвіл (видавати ліцензію) на використання об`єкта інтелектуальної власності; заборони Державній службі інтелектуальної власності України приймати рішення про внесення будь-яких змін до Державного реєстру патентів/свідоцтв України стосовно даного об`єкта інтелектуальної власності, вносити відповідні зміни до даного Реєстру та здійснювати пов`язані з цим публікації в офіційному бюлетені Промислова власність .
Такі заходи мають на меті, зокрема, запобігти невиправданому розширенню кола осіб, прав та інтересів яких стосуватиметься судове рішення, а відтак - утрудненню чи неможливості виконання цього рішення.
Отже, передача Компанією прав на знак для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369, видача ліцензій на використання знака для товарів і послуг призведе до необхідності залучення до участі у справі осіб, прав і інтересів яких стосується вирішення цього спору, неможливості виконання рішення суду у випадку задоволення позову в зв`язку із наявністю нового власника знака для товарів і послуг; а також може зумовити необхідність звернення позивача з іншими позовами для захисту його порушених прав. Вказане свідчить про те, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що вжиття заходів забезпечення позову шляхом:
- заборони Компанії передавати (відчужувати) повністю або частково права інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 іншим особам та видавати ліцензії на використання торговельної марки;
- заборони Міністерству здійснювати будь-які реєстраційні дії (вносити до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг будь-які зміни) щодо передання (відчуження) прав стосовно знака для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 повністю або частково, а також щодо надання ліцензій на використання зазначеного знака будь-яким особам, -
є пов`язаними з предметом спору у справі №910/17880/19 та спроможні забезпечити фактичне виконання судового рішення у разі задоволення позову.
Згідно з частиною шостою статті 160 ГПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 136, 137, 138, 139, 140, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю Рік-Фарм (01004, м. Київ, вул. Басейна, буд. 21 А, офіс 5; ідентифікаційний код 37866936) про забезпечення позову у справі №910/17880/19 задовольнити.
2. До вирішення позову по суті вжити заходи до забезпечення позову шляхом:
- заборони Acino Pharma AG (Асіно Фарма АГ) (Бірсвег 2, СН-4253 Лісберг, Швейцарія) передавати (відчужувати) повністю або частково права інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 іншим особам та видавати ліцензії на використання торговельної марки;
- заборони Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 12/2; ідентифікаційний код 37508596) здійснювати будь-які реєстраційні дії (вносити до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг будь-які зміни) щодо передання (відчуження) прав стосовно знака для товарів і послуг Фенібут ФС за свідоцтвом України №146369 повністю або частково, а також щодо надання ліцензій на використання зазначеного знака будь-яким особам.
3. Боржниками за даною ухвалою є:
Acino Pharma AG (Асіно Фарма АГ) (Бірсвег 2, СН-4253 Лісберг, Швейцарія);
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, буд. 12/2; ідентифікаційний код 37508596).
4. Стягувачем за даною ухвалою є товариство з обмеженою відповідальністю Рік-Фарм (01004, м. Київ, вул. Басейна, буд. 21 А, офіс 5; ідентифікаційний код 37866936).
5. Ухвала підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень, та її оскарження не зупиняє її виконання.
6. Строк пред`явлення даної ухвали до виконання складає три роки з моменту її винесення, тобто до - 19.12.2022.
Ухвала набрала законної сили 19.12.2019 та може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її підписання до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва.
Суддя О.В. Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86437545 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні