Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Справа № 357/8467/17
2-ві/357/90/19
У Х В А Л А
"18" грудня 2019 р. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді - Цуранова А. Ю.
при секретарі Кравченко О. Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду в м. Біла Церква заяву ОСОБА_1 про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова Олега Івановича у цивільній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Кедр до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Товариство з обмеженою відповідальністю Соло про витребування майна із чужого незаконного володіння,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області (головуючий суддя - Орєхов О.І.) перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Кедр до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Товариство з обмеженою відповідальністю Соло про витребування майна із чужого незаконного володіння.
У вказаній справі 16.12.2019 року ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області (суддя Орєхов О.І.) у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Орєхова О.І. відмовлено, провадження у справі зупинено, питання про відвід судді передано для вирішення у порядку, встановленому ч.1 ст.33 ЦПК України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.12.2019 року головуючим суддею у вирішенні вищевказаного питання визначено суддю Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цуранова А.Ю.
18.12.2019 року суддею Цурановим А.Ю. подано заяву про самовідвід.
Заява обґрунтована тим, що суддя Цуранов А.Ю. приймав участь у вирішенні даної справи, оскільки рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 25.02.2016 року (головуючий суддя - Цуранов А.Ю.) відмовлено у задоволенні позовної заяви у цій справі. За таких обставин вирішення питання про відвід судді Орєхова О.І. у даній справі може мати обґрунтовані сумніви в безсторонності судді Цуранова А.Ю., а також призводить до повторної участі судді у даній справі.
Відповідно до ч.8 ст.40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
На підставі ч.13 ст.7 ЦПК України заява про самовідвід розглянута судом в порядку письмового провадження.
Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Згідно з ч.1 ст.37 ЦПК України суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі.
Право кожного на справедливий розгляд справи незалежним і безстороннім судом закріплено у ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція).
У своєму рішенні по справі Фельдман проти України Європейський суд з прав людини порушенням ст. 6 Конвенції визнав незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будь-якого розумного сумніву з приводу його безсторонності (заяви № 76556/01 та 38779/04, рішення від 08.04.2010 року, п. 97).
Європейським судом з прав людини в рішенні по справі "Білуха проти України" від 09.11.2006 зазначено, що наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, які свідчать про відсутність безсторонності суду.
Судді зобов`язані своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства (п.1 ч.4 ст.54 Закону України Про судоустрій і статус суддів ).
З метою виключення будь-якого обґрунтованого сумніву в безсторонності суду, а також повторної участі судді у даній справі, суд вважає за необхідне заяву про самовідвід судді задовольнити.
Схожа правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 17.09.2019 року по справі № 277/599/15-к.
Керуючись ст. 33, 36, 37, 39,40, 41, 260-261, 353 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву судді Цуранова Андрія Юрійовича про самовідвід у розгляді заяви ОСОБА_1 про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова Олега Івановича - задовольнити.
Заяву ОСОБА_1 про відвід судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Орєхова Олега Івановича передати для повторного розподілу в порядку, передбаченому ст.33 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя:А. Ю. Цуранов
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86448633 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цуранов А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні