печерський районний суд міста києва
Справа № 757/19893/19-ц
Категорія 62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
16 грудня 2019 року Печерський районний суд м. Києва
суддя Батрин О.В.
секретар Шевченко Т.В.,
справа №757/19893/19-Ц
учасники справи:
позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП
відповідач: ОСОБА_1
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2019 року позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП (надалі ОСББ ТРАМП ) звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 заборгованості у розмірі 38 830,47 грн. Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги вказує, що відповідач користується та отримує в повному обсязі послуги з утримання будинку та прибудинкової території, однак, не виконує свого зобов`язання щодо оплати наданих послуг. У зв`язку з чим станом на лютий 2019 року утворилась заборгованість у розмірі 38 830,47 грн., з яких 18 158,24 грн. - борг за опалення, 20 672,23 - борг за надання інших послуг з управління будинком та прибудинковою територією.
Ухвалою судді від 06 травня 2019 р. у справі відкрито провадження у порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Копія ухвали судді від 06 травня 2019 р. про відкриття провадження у справі та копія позовної заяви з додатками направлялись на адресу місця реєстрації відповідача, вказану у довідці Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України в м. Києва. Згідно з даними поштових відділень судова повістка повернулася на адресу суду без вручення за закінченням строку зберігання, що відповідно до ч. 1 ст. 131 ЦПК України вважається належним повідомленням відповідача ОСОБА_1
Відзив на позовну заяву, заяви з процесуальних питань від сторони відповідача до суду не надходили.
Згідно ч. 1 ст. 174 ЦПК України, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, що є правом учасників справи.
Як встановлено, частиною 8 статті 178 ЦПК України, у разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У встановлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не подав.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність учасників справи за правилами спрощеного позовного провадження та ухвалити заочне рішення відповідно до ст. 280 ЦПК України, оскільки, відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився в судове засідання без повідомлення причин, відзив не подав. При цьому, позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, у порядку спрощеного позовного провадження, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Відповідно до загальних умов виконання зобов`язання, установлених ст. 526 ЦК України, зобов`язання повинне виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Недотримання таких вимог призводить до порушення зобов`язань.
Згідно із ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
За змістом ч. 1 ст. 901 та ч. 1 ст. 903 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.
Судом встановлено, що 16.10.2013 забудовником багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , яким є Державне підприємство Міністерства оборони України Укрвійськбуд , передано Обслуговуючому кооперативу Житлово-будівельний кооператив ТРАМП (правонаступником якого є Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП ) за актом приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс житловий будинок за вказаною адресою.
З 16.06.2014 ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , відповідно до свідоцтва про право власності, а до цього моменту була інвестором будівництва вказаного будинку, маючи, відповідно відносини з цього питання із забудовником даного об`єкта.
Після завершення будівництва будинку, між відповідачем та забудовником підписаний акт приймання-передачі квартири від 04.06.2014, яким забудовник передає готовий об`єкт відповідно до договору інвестування між ним та відповідачем. Питання внутрішнього оздоблення квартири не були розглянуті ані договором інвестування, ані актом приймання-передачі квартири від 04.06.2014, однак передбачено, що обов`язки сторони забудовника не в повному обсязі виконані перед замовником, а отже, договір в цій частині діє до повного виконання.
ОСОБА_1 є споживачем житлово-комунальних послуг, які надаються позивачем та надавалися ОК ЖБК ТРАМП , правонаступником якого є позивач, відповідно до його статуту всім співмешканцям будинку по АДРЕСА_1 - як членам кооперативу.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги передбачене право споживача одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів, при цьому, такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 2 ст. 7 цього Закону обов`язок споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Крім того, відповідно до п. 7 Правил користування будинку та прибудинкової території, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. №572, на власника, наймача житлового приміщення, покладено обов`язок сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Таким чином, згідно із наведеними нормами чинного законодавства споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку боргу відповідач у період з жовтня 2013 р. по лютий 2019 р. не сплачує надані позивачем комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території, внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 38 830,47 грн.
На час розгляду справи судом, відповідачем не надано даних, що свідчать про сплату заборгованості у добровільному порядку, а наданий позивачем розрахунок заборгованості відповідачем не оспорюється.
Враховуючи викладене, оцінюючи всі досліджені судом докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за комунальні послуги в сумі 38 830,47 грн. є обгрунтованими, доведеними, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
В зв`язку з задоволенням позову в повному обсязі, судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 1 921,00 грн. відповідно до ст. 141 ЦПК України покладаються на Відповідача.
Керуючись ст. 509, 526, 901, 903. ЦК України. Законом України Про житлово-комунальні послуги , ст. 12, 13, 19, 81, 141, 263-265, 267, 273, 274, 280, 354, 355 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 про стягнення на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП заборгованість у розмірі 38 830 грн. 47 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 про стягнення на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП заборгованість 1 921 грн. сплаченого судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду або через Печерський районний суд м. Києва, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку ТРАМП : 03179, м. Київ, вул. Бударіна, буд. 3-Г, код ЄДРПОУ 36538635.
Відповідач: ОСОБА_1 : реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 .
Суддя О.В. Батрин
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86467705 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні