ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/1927/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дубровної В.А.,
при секретарі: Мельник О.О.,
за участю представників
позивача - Станчука А.Ю.
відповідачів - Яцемирського С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Державної фіскальної служби України про визнання рішень протиправними та зобов`язання вчинити дії щодо реєстрації податкових накладних,
встановив:
17.09.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (далі - позивач, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи") звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - відповідач 1, ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі), Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 2, ДФС України), у якому просить:
- визнати протиправними рішення ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі щодо відмови у реєстрації податкових накладних:
№ 1008773/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 599 від 29.10.2018 р.);
№ 1008774/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 601 від 06.11.2018 р.);
№ 1008814/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 602 від 02.11.2018 р.);
№ 1008844/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 603 від 07.11.2018 р.);
№ 1008845/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 604 від 07.11.2018 р.);
№ 1008834/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 606 від 08.11.2018 р.);
№ 1008842/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 607 від 08.11.2018 р.);
№ 1008843/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 608 від 08.11.2018 р.);
№ 1008851/41351130 від 03.12.2018 р. (ПН № 609 від 07.11.2018 р.);
№ 1008854/41351130 від 03.12.2018 р. (ПН № 610 від 08.11.2018 р.);
№ 1010830/41351130 від 03.12.2018 р. (ПН № 611 від 08.11.2018 р.);
№ 1010853/41351130 від 03.12.2018 р. (ПН № 612 від 08.11.2018 р.);
№ 1008841/41351130 від 30.11.2018 р. (ПН № 613 від 08.11.2018 р.);
№ 1010846/41351130 від 03.12.2018 р. (ПН № 614 від 09.11.2018 р.);
- зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних складені товариством з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (код ЄДРПОУ 41351130) податкові накладні № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 610 від 08.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р.
Вказані вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскаржувані рішення комісії ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті з порушенням вимог податкового законодавства, оскільки підприємством надано усі необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по заблокованим податковим накладним, а тому рішення про відмову у реєстрації податкових накладних є необґрунтованими як нормативно, так і документально, що є підставою для їх скасування та зобов`язання Державної фіскальної служби України зареєструвати вказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного отримання Державною фіскальною службою України. Крім того позивач зазначає, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних є висновок податкового органу про відповідність ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" критеріям ризиковості, які встановлені листом ДФС України від 21.03.2018 р. № 959/99-99-99-07-18. Враховуючи, що лист не є нормативно-правовим актом, тому у відповідачів були відсутні правові підстави для віднесення позивача до ризикових платників податків та, як наслідок, для зупинення реєстрації податкових накладних.
Ухвалою судді від 23.09.2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 10.10.2019 року.
08.10.2019 року представником ДФС України подано до суду відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки зупинення реєстрації поданих ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" податкових накладних відбулось відповідно до пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку", зокрема наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій. У зв`язку з тим, що позивачем надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, відповідачем прийнято оскаржувані рішення про відмову в їх реєстрації.
08.10.2019 р. ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі подано до суду відзив на позовну заяву, яким вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з аналогічних підстав, викладених у відзиві ДФС України.
Протокольною ухвалою суду від 10.10.2019 року відкладено підготовче засідання до 21.11.2019 року.
30.10.2019 року представником позивача подано до суду відповідь на відзив, у якій зазначає, що підстава для відмови в реєстрації податкових накладних "платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних" не передбачена чинним на момент прийняття оскаржуваних рішень законодавством. Так, згідно чинного на момент прийняття оскаржуваних рішень п. 21 Порядку зупинення реєстрації податкових накладних (постанова КМУ № 117 від 21.02.2018 р.) визначено три підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, а саме:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Підпункт 4 пункту 13 Порядку визначає можливі види документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній, тобто включно конкретної господарської операції, за якою така накладна була оформлена. Таким чином, зазначення відповідачем у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних пропозиції надати документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, значно ускладнила позивачеві визначення обсягу та підстав доведення дійсності інформації, вказаної у податкових накладних, реєстрація яких була зупинена. Крім того, позивачем у відповідності до вимог постанови КМУ № 117 від 21.02.2018 року було надано до ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі по кожній з зупинених податкових накладних копії документів, які відповідно до ст. 185-188 ПК України повністю та беззаперечно підтверджували інформацію, визначену у зупинених податкових накладних. Крім того, позивач звертає увагу, що підстави для відмови у реєстрації податкових накладних, зазначені в оскаржуваних рішеннях та в протоколах комісії є відмінними.
У зв`язку з перебуванням судді Дубровної В.А. у період з 12 по 21 листопада 2019 року на лікарняному, розгляд справи 21.11.2019 р. не відбувся, визначено наступну дату підготовчого засідання на 28.11.2019 р.
Ухвалою суду від 28.11.2019 року закінчено підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті, оголошено перерву в судовому засіданні до 12.12.2019 року.
У судовому засіданні 12.12.2019 року проголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вказує про наступне.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" займається за кодами КВЕД 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами, 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах, 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами.
На виконання умов договору поставки № 250118 від 25.10.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ТОВ "Альткомтрансмеханізація", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості чотирьох штук на загальну суму 22 268,00 грн., у т.ч. ПДВ 3711,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1687 від 29.10.2018 р., рахунком на оплату № 226 від 29.10.2018 року, актом звірки взаєморозрахунків.
29 жовтня 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 599 на загальну суму 22 268,00 грн., у т.ч. ПДВ 3711,33 грн.
Крім того, на виконання умов вище вказаного договору поставки ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на суму 12 008,00 грн., у т.ч. ПДВ 2 001,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1752 від 07.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
07.11.2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 604 на загальну суму 12 008,00 грн., у т.ч. ПДВ 2 001,33 грн.
14 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 599 від 29.10.2018 р., а 16.11.2018 року податкову накладну №604 від 07.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 604 від 07.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 07.11.2018 №604 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
19 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 599 від 29.10.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 29.10.2018 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
27 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 29.10.2018 р. було здійснено поставку стартерних акумуляторних батарей ТОВ "Альткомтрансмеханізація" за ВН № 1687 від 29.10.18. Поставки від ТОВ "Монбат Україна" за ВН № 135 від 08.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
28.11.2018 р. позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 7 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 07.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ТОВ "Альткомтрансмеханізація" за ВН № 1752 від 07.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" за ВН № 184 18.12.17".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі) прийнято рішення № 1008773/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №599 від 29.10.2018 р. з підстав " Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі) прийнято рішення № 1008845/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №604 від 07.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 130318 від 13.03.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ПП "Єврогаз-С", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості чотирьох штук на загальну суму 8900,00 грн., у т.ч. ПДВ 1483,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1741 від 06.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
06 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 601 на загальну суму 8900,00 грн., у т.ч. ПДВ 1483,33 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 601 від 06.11.2018 р.
19 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 601 від 06.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 06.11.2018 №601 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
27 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 06.11.2018 р. було здійснено поставку стартерних акумуляторних батарей Приватне підприємство "Єврогаз-С" за ВН № 1741 від 06.11.18. Поставки від ТОВ "Монбат Україна" за ВН № 135 та № 130 від 08.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008774/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №601 від 06.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 05/11 від 05.11.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ФОП ОСОБА_1 , як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 11 512,00 грн., у т.ч. ПДВ 1918,67 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1746 від 06.11.2018 р., рахунком на оплату № 241 від 02.11.2018 р.
02 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 602 на загальну суму 11 512,00 грн., у т.ч. ПДВ 1918,67 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 602 від 02.11.2018 р.
19 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 602 від 02.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 02.11.2018 №602 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
27 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 5 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 02.11.2018 р. було здійснено поставку стартерних акумуляторних батарей ФОП ОСОБА_1 за ВН № 1746 від 06.11.18. Поставки від ТОВ "Монбат Україна" за ВН № 122 від 25.09.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008814/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №602 від 02.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 07.11 від 07.11.2017 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ТОВ "Енерджі Авто", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 10 434,00 грн., у т.ч. ПДВ 1739,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1751 від 07.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
07 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 603 на загальну суму 10434,00 грн., у т.ч. ПДВ 1739,00 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 603 від 07.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 603 від 07.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 07.11.2018 № 603 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
28 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 6 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 07.11.2018 р. було здійснено поставку стартерних акумуляторних батарей ТОВ "Енерджі Авто" за ВН № 1751 від 07.11.18. Поставка на склад Львів за внут.перем.№ 5 21.03.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008844/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №603 від 07.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 16/11-17 від 16.11.2017 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ТОВ "Агромашсервіс", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 8400,00 грн., у т.ч. ПДВ 1400,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1756 від 08.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 606 на загальну суму 8400,00 грн., у т.ч. ПДВ 1400,00 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 606 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 606 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 606 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 9 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ТОВ "Агромашсервіс" за ВН № 1756 від 08.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" ВН № 141 29.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008834/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №606 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 040518/1 від 04.05.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ФОП ОСОБА_2 , як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 9186,00 грн., у т.ч. ПДВ 1531,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1757 від 08.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 607 на загальну суму 9186,00 грн., у т.ч. ПДВ 1531,00 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 607 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 607 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 607 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 10 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ФОП ОСОБА_2 за ВН № 1757 від 08.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" ВН № 119 20.09.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008842/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №607 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 140518/4 від 14.05.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ФОП ОСОБА_3 , як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості однієї штуки на загальну суму 2575,00 грн., у т.ч. ПДВ 429,17 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1763 від 08.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
На виконання умов цього ж договору поставки ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 9836,00 грн., у т.ч. ПДВ 1639,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1771 від 08.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаними операціями складено податкову накладну № 608 на загальну суму 2575,00 грн., у т.ч. ПДВ 429,17 грн. та податкову накладну №613 на загальну суму 9836,00 грн., у т.ч. ПДВ 1639,33 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 608 від 08.11.2018 р. та податкову накладну № 613 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 608 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 608 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН." та квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 613 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 613 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 11 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ФОП ОСОБА_3 за ВН № 1763, 1771 від 08.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" ВН № 122 25.09.18, № 82 14.06.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008843/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №608 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
30.11.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1008841/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №613 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 071118/1 від 07.11.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ТОВ "ДИССА", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості однієї штуки на загальну суму 2147,00 грн., у т.ч. ПДВ 357,83 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1765 від 08.11.2018 р., рахунком на оплату №248 від 07.11.2018 р.
07 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 609 на загальну суму 2 147,00 грн., у т.ч. ПДВ 357,83 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 609 від 07.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 609 від 07.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 07.11.2018 № 609 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 12 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ТОВ "ДИССА" за ВН № 1765 від 08.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" ВН № 122 25.09.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
03.12.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1010851/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №609 від 07.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, 08.11.2018 року ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію ФОП ОСОБА_4 стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 9734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1622,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1766 від 08.11.2018 р., рахунком на оплату №245 від 06.11.2018 р.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 610 на загальну суму 9734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1622,33 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 610 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 610 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 610 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 13 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ФОП ОСОБА_4 за ВН № 1766 від 08.11.18. Поставка на склад від ТОВ "Монбат Україна" Переміщ. 24 16.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
03.12.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1010854/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №610 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація якої зупинена".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 070618 від 07.06.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ФОП ОСОБА_5 , як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 9734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1622,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1767 від 08.11.2018 р., рахунком на оплату №249 від 07.11.2018 р.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 611 на загальну суму 9 734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 622,33 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 611 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 611 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 611 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 14 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ФОП ОСОБА_5 за ВН № 1767 від 08.11.18. Поставка на склад Переміщ. 24 16.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
03.12.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1010830/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №611 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 061118 від 06.11.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ТОВ "Кристалл-99", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 9734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1622,33 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1764 від 08.11.2018 р.
08 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 612 на загальну суму 9 734,00 грн., у т.ч. ПДВ 1 622,33 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 612 від 08.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 612 від 08.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 08.11.2018 № 612 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 15 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 08.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних батарей ТОВ "Кристалл-99" за ВН № 1764 від 08.11.18. Поставка на склад Переміщ. 24 16.10.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
03.12.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1010853/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №612 від 08.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Крім того, на виконання умов договору поставки № 111018/1 від 11.10.2018 року, укладеного між позивачем, як постачальником, та ВКФ "ВАЛ", як покупцем, ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" здійснено реалізацію стартерних акумуляторних батарей у кількості двох штук на загальну суму 12 108,00 грн., у т.ч. ПДВ 2018,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № 1783 від 09.11.2018 р., актом звірки взаєморозрахунків.
09 листопада 2018 року позивачем за вказаною операцією складено податкову накладну № 614 на загальну суму 12 108,00 грн., у т.ч. ПДВ 2018,00 грн.
16 листопада 2018 р. позивачем засобами електронного зв`язку направлено до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 614 від 09.11.2018 р.
16 листопада 2018 р. засобами електронного зв`язку позивач отримав від ДФС України квитанцію №1 про прийняття податкової накладної № 614 від 09.11.2018 р. та зупинення її реєстрації відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, зазначивши "ПН/РК від 09.11.2018 № 614 відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН."
29 листопада 2018 року позивачем направлено на адресу Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомлення № 16 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, в якому пояснив "основним видом діяльності ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" є опт.торгівля акумуляторними батареями виробництва АО MONBAT, Болгарія. Основним постачальником є ТОВ "Монбат Україна", код ЄДРПОУ 40281543 за договором № 3 від 01.09.17. Кількість працівників на підприємстві - 14 чоловік. 09.11.2018 р. було здійснено поставку акумуляторних на від постачальника ВН №119 20.09.18".
Вказане повідомлення з додатками було прийнято ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі до розгляду, що підтверджується відміткою " Документ прийнято"
03.12.2018 р. Комісією ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі прийнято рішення № 1010846/41351130 про відмову у реєстрації податкової накладної №614 від 09.11.2018 р. з підстав "Ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури, інвойси, акти приймання - передачі товарів ( робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні".
Не погодившись з вказаними рішеннями комісії ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі, позивач оскаржив їх до ДФС України, надавши додаткові документи, проте скарги позивача залишені без задоволення, у зв`язку з чим останній був вимушений звернутися до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
При цьому, згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини, які є предметом розгляду у даній справі, регулюються нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 р., постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 " Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" ( далі - Постанова КМУ № 117) (тут і надалі у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 187.1 ст.187 ПК України передбачено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до абзацу 1 п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Крім того, пунктом 201.10 ст. 201 цього Кодексу передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. ( абз. перший - п`ятий п. 201.10 ст. 201 цього Кодексу).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) врегульовано Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 204) (далі - Порядок № 1246, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пунктів 12 - 15 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування ( абз. 10 п. 12 Порядку № 1246).
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС. У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. ( пункти 13-15 цього Порядку).
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), порядок прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної або відмову у такій реєстрації, у періоді, протягом якого реалізовувалися спірні правовідносини, регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117, якою, зокрема затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У пункті 2 цього Порядку надано визначення таких термінів:
- моніторинг сукупність заходів та методів роботи контролюючих органів, що виявляє за результатами проведення аналізу наявної інформації в інформаційних ресурсах ДФС та/або за результатами проведення обробки та аналізу податкової інформації об`єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства;
- критерій оцінки ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, визначений показник моніторингу, що характеризує ризик;
- ризик порушення норм податкового законодавства ймовірність складання та надання податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту "а"/"б" пункту 185.1 статті 185,підпункту "а"/"б" пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі Кодекс) за наявності об`єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено у такій податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі платник податку) виконання свого податкового обов`язку.
Пунктами 5-7 цього Порядку передбачено, зокрема, що податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку і за результатами такого моніторингу, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється, якщо -
- платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку;
- податкова накладна / розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку.
При цьому, критерії ризиковості платника податку та здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС шляхом -
- надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку;
- інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики;
- оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. ( пункт 10 цього Порядку).
Порядок та підстави для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі визначені у пунктах 12-13 цього Порядку.
Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. ( п. 12 цього Порядку)
Відповідно до п. 13 цього Порядку у даній квитанції зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
В подальшому вказані письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу, розглядаються відповідними комісіями контролюючих органів (комісіями регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісіями центрального рівня (ДФС), за результатами розгляду яких приймають рішення про:
- реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
- відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. (пункт 19-20 цього Порядку).
При цьому, підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства. ( пункт 21 цього Порядку).
Зміст наведених вище правових норм дає підстави для висновку про те, що наявність повноважень на здійснення моніторингу податкових накладних, зупинення їх реєстрації та прийняття подальшого рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних - це одна з обставин, які входять до предмета доказування у справах цієї категорії, але не єдина. Надання податковому органу відповідних повноважень - це лише передумова подальшої реалізації його управлінських функцій, результатом реалізації чого є прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
Отже, суд зазначає, що первинним об`єктом судового дослідження у даній справі є обставини, за яких відповідачі вчинили дії щодо зупинення реєстрації податкових накладних та приймали рішення про відмову у їх реєстрації. Підставою для таких дій мають бути: чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідних господарських операцій; конкретний перелік документів, встановлений податковим законодавством, який підлягав наданню контролюючому органу для дослідження при прийнятті ним оспорюваних рішень.
Перевіряючи законність підстав для зупинення реєстрації спірних податкових накладних, суд вказує наступне.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, відповідно до змісту квитанцій № 1 від 19.11.2019 р. та від 16.11.2019 р., підставами для зупинення реєстрації податкових накладних № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 610 від 08.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р. ДФС України вказано їх відповідність вимогам п.п. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податків".
У ході розгляду справи судом встановлено, що критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій передбачені у листі ДФС України від 21.03.2018 р. № 959/99-99-07-18, який розміщено на веб-порталі ДФС України.
При цьому, суд зауважує, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відтак, суд вважає, що органи ДФС не мають право застосування критеріїв ризиковості платника податків, визначених у листі ДФС України, як підстави зупинення реєстрації податкових накладних до їх прийняття їх уповноваженим органом, як того вимагають норми ПК України та Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМ України від 21.03.2018 р. № 117.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про безпідставність зупинення реєстрації спірних податкових накладних ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи", як передумови прийняття відповідних рішень Комісії ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі, в силу відсутності нормативно-правового документу, який регулює вказані питання, та не зазначення у квитанціях №1 від 16.11.2019 р. та від 19.11.2019 р. конкретного критерію з перелічених у п.п. 1.6. п. 1 вказаного листа ДФС України, згідно якому ДФС України керувалась при вирішені питання щодо віднесення ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 р. по справі № 822/1878/18.
Крім того, при вирішенні цього спору суд вважає за доцільне звернути увагу також на таке.
У пункті 70 рішення від 20 жовтня 2011 року "Рисовський проти України" Європейський суд з прав людини (далі також - ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Крім того, ЄСПЛ звертає увагу на те, що на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.
Таким чином, з метою забезпечення визначеності у податковому правозастосуванні та зважаючи на необхідність застосування принципу належного урядування при здійсненні суб`єктами владних повноважень своїх функцій, контролюючий орган в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування повинен здійснювати не лише загальне посилання на пункт Критеріїв оцінки, а конкретно зазначати перелік документів, які платник податків повинен надати контролюючому органу.
Така вимога є цілком обґрунтованою, оскільки від розуміння переліку документів, у зв`язку з відсутністю яких було зупинено реєстрацію податкової накладної, залежить послідовність надання платником податків пояснень, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної. При цьому, тільки визначивши критерій, на підставі якого було зупинено реєстрацію податкової накладно, контролюючий орган може чітко визначити вичерпний перелік конкретних документів, які платник податків повинен надати контролюючому органу.
Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, був визначений у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 N 567, який втратив чинність з 25.05.2018 року на підставі наказу Міністерства фінансів України від 06.04.2018 № 409.
На момент виникнення спірних правовідносин перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, визначений пунктом 14 Порядку № 117 та включає в себе:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається із квитанцій №1 від 16.11.2018 р. та 19.11.2018 р. про зупинення реєстрації спірних податкових накладних, контролюючий орган не зазначив конкретного переліку документів, які б були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Суд зазначає, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом у своїх рішеннях, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі № 822/1817/18, від 21 травня 2019 року у справі № 0940/1240/18.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що внаслідок не зазначення контролюючим органом у квитанціях №1 від 16.11.2018 р. та 19.11.2018 р. про зупинення реєстрації спірних податкових накладних конкретного переліку документів, які б були достатніми для прийняття рішення про їх реєстрацію, позивач був позбавлений можливості ефективного захисту своїх прав шляхом надання необхідних документів.
Крім того, надаючи правову оцінку підставам відмови Комісії ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі у реєстрації спірних податкових накладних позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд вказує наступне.
Як зазначалось вище, відповідно до змісту оскаржуваних рішень комісії ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі, підставою для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р., є ненадання платником податку копій документів, а саме: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти з додатками до них; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури / інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Підставою для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної № 610 від 08.11.2018 року є ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена.
При цьому, відповідно до протоколів засідання комісії ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі № 155 від 30.11.2018 р. та № 156 від 03.12.2018 р., вказані висновки вмотивовані наступними обставинами -
ПН №599: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно - транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги, отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕГА СЕЙФ";
ПН №601: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно - транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги, отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕГА СЕЙФ". Не надано акт приймання - передачі майна в оренду;
ПН №602: невідповідність поданих документів: рахунок-фактура та оплата покупцем була здійснена раніше, ніж укладено договір, а саме рахунок та зарахування коштів - 02.11.2018, договір - 05.11.2018. Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Згідно п.3.2. договору постачання з ТОВ "Монбат Україна" відвантаження здійснюється зі складу постачальника в м.Херсоні, вул.. Східна, в той же надано ТТН постачальником ТОВ "Монбат Україна" в Донецьку область (покупець ОСОБА_1 зареєстровано в Харківській області). Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕГА СЕЙФ", ЧП Мельников Не надано актів приймання-передачі майна в оренду.
ПН №603: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Відсутні акти виконаних робіт, банківська виписка на послуги отримані від ТОВ "МЕТА СЕЙФ" та ТОВ "МЕТАЛЕВІ СИСТЕМИ". В наданій товарно-транспортній накладній (перевізник ДЕЛІВЕРІ) пункт призначення - м. Чернівці 1, а покупець - ТОВ "ЕНЕРДЖІ АВТО" знаходиться у м. Кам`янець-Подільський, специфікацію з зазначенням місця поставки товару до договору покупки не надано. Платником надано договір з ТОВ "Транспортні логістичні системи", а акт виконаних робіт та ТТН з ТОВ "Транс корпорейшн". Не надано договір з ТОВ "Транс корпорейшн" на здійснення перевезень. Не надано первинні документи (видаткові накладні) на отримання товару від постачальника ТОВ "Монбат Україна".
ПН №604: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕГА СЕЙФ".
ПН №606: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Не надано договір та акт виконаних робіт укладений з перевізником (ТОВ "Авіс транс"). Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано актів приймання-передачі майна в оренду.
ПН №607: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано актів приймання-передачі майна в оренду.
ПН №608: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Надано акт виконаних робіт від "Делівері" за червень 20іВр., але він не дає можливості ідентифікувати переміщення та відправника і одержувача. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано актів приймання-передачі майна в оренду.
ПН №609: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано договір оренди складу в Донецькій області, м. Константинівка.
ПН №610: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано акт приймання-передачі майна в оренду. Платником надано видаткову накладну на переміщення товару 16.10.2018. Не надано інформацію про транспортування батарей за цією видатковою накладноір. Підприємством надано акт виконаних робіт від ТОВ "Делівері" за інший період (вересень 2018 року).
ПН №611: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано акт приймання-передачі майна в оренду. Платником надано видаткову накладну на переміщення товару 16.10.2018. Не надано інформацію про транспортування батарей за цією видатковою накладною. Підприємством надано акт виконаних робіт від ТОВ "Делівері" за інший період (вересень 2018 року).
ПН №612: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи" та ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано акт приймання-передачі майна в оренду. Платником не надано первинні документи на придбання товару - видаткову накладну від постачальника та документи на переміщення товару.
ПН №613: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Відсутні акти виконаних робіт на логістичні послуги отримані від ФОП Мельников. Не надано товарно- транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕТА СЕЙФ". Не надано актів приймання-передачі майна в оренду.
ПН №614: платником надано копії документів, які не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної: Не надано товарно-транспортні накладні та/або довіреності на отримання товару покупцем. Відсутні акти виконаних робіт на послуги отримані від ТОВ "Транспортні логістичні системи", ТОВ "МЕТА СЕЙФ", ФОП Мельников. Не надано акт приймання-передачі майна в оренду. Не надано договір оренди складу в Донецькій області, м. Константинівка. Платником не надано документи на переміщення товару з м. Київ в Донецьку область.
Відповідно до пункту 15 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивачем в порядку оскарження рішень про відмову в реєстрації спірних податкових накладних було надано до ДФС України наступні документи: акт здачі - прийому робіт № 758 від 31.10.2018 р. за жовтень 2018 р. з ТОВ "Мега Сейф"; акт надання послуг № 73 від 31.10.2018 р. за жовтень з ТОВ "Транспортні Логістичні Системи"; акт логістичних послуг м. Костянтинівка з ФОП ОСОБА_7 за листопад від 30.11.2018 р.; банківські виписки від 04.10.18 та 16.11.18 р.; акт надання послуг з ТОВ "Металеві Системи" № 164 від 31.10.2018 та банківську виписку від 07.11.18 р., лист № 18 від 07.11.18 та довіреність № 53 від 07.11.18 від ТОВ "Енерджі Авто"; накладна на внутрішнє переміщення № 24 від 16.10.2018 р.
Проте, вказані документи Комісією з питань розгляду скарг ДФС України не враховані, скарги позивача на оскаржувані рішення комісії ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі про відмову в реєстрації спірних податкових накладних залишені без задоволення.
Крім того суд зазначає, що прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб`єкта владних повноважень.
Про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.
І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.
Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Суд звертає увагу, що форма оскаржуваних рішень передбачає зазначення шляхом підкреслення конкретних документів, які не надано платником податків і відсутність яких зумовлює неможливість реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, проте у всупереч зазначеним вище приписам податковим органом у змісті оскаржуваних рішень не підкреслено, які саме документи позивач не надав.
Відтак, невиконання комісією ДФС законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 23 жовтня 2018 року у справі № 822/1817/18.
З огляду на вказані обставини, суд дійшов висновку, що зупинення ДФС України реєстрації спірних податкових накладних та в подальшому відмова комісії ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі в їх реєстрації, вчинено відповідачами без наявних на це законних підстав та всупереч нормам Конституції України та Податкового кодексу України.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 30.11.2018 р. за №№ 1008773/41351130, 1008774/41351130, 1008814/41351130,1008844/41351130,1008845/4135113,1008834/41351130,1008842/41351130,1008843/41351130, від 03.12.2018 р. за №№ 1008851/41351130, 1008854/41351130, 1010830/41351130, 1010853/41351130, 1008841/41351130, 1010846/41351130 про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 610 від 08.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р. є протиправними та підлягають скасуванню, у зв`язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про зобов`язання ДФС України зареєструвати податкові накладні Єдиному реєстрі податкових накладних, судом встановлено наступне.
Суд вказує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення, що узгоджується з терміном " ефективний засіб правового захисту" у розумінні статті 13 Конвенції.
Відповідно до пункту 19 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).
Враховуючи, що в ході розгляду справи судом встановлено протиправність рішень комісії ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі від 30.11.2018 р. за №№ 1008773/41351130,1008774/41351130,1008814/41351130,1008844/41351130,1008845/4135113,1008834/41351130,1008842/41351130,1008843/41351130, від 03.12.2018 р. за №№ 1008851/41351130, 1008854/41351130, 1010830/41351130, 1010853/41351130, 1008841/41351130, 1010846/41351130 про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ "Акумуляторно-батарейні системи" № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 610 від 08.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р., тому вказане зумовлює Державну фіскальну службу України усунути всі негативні юридичні наслідки з відновленням платнику податків його правового становища, внаслідок прийняття комісією ГУ ДФС в Херсонській області, АРК та м. Севастополі протиправних рішень шляхом реєстрації вказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Щодо розподілу судового збору, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір в сумі 28 815,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1132 від 16.09.2019 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1921,00 гривень.
Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позову, позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування чотирнадцяти рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, тобто заявлено чотирнадцять вимог немайнового характеру.
Таким чином, звертаючись до суду з даним позовом позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 26 894,00 грн. (1921,00 грн. * 14), а тому сама вказана сума підлягає стягненню з відповідачів на користь позивача.
Щодо надміру сплаченого позивачем судового збору в сумі 1921,00 грн., то питання щодо його повернення буде вирішено судом у разі надходження відповідного клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив :
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (місце знаходження 73000, м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 46, код ЄДРПОУ 41351130, e-mail info@abss.com.ua) до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (місце знаходження 73000, м. Херсон, просп. Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259, e-mail ks.zagvid@sfs.gov.ua), Державної фіскальної служби України (місце знаходження 04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197, e-mail post@sfs.gov.ua) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії щодо реєстрації податкових накладних - задовольнити.
Визнати протиправними рішення Головного управління ДФС України в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 30.11.2018 р. за № № 1008773/41351130,1008774/41351130,1008814/41351130,1008844/41351130,1008845/41351130,1008834/41351130,1008842/41351130,1008843/41351130,1008841/41351130, від 03.12.2018 р. за № № 1008851/41351130,1008854/41351130,1010830/41351130,1010853/41351130, 1010846/41351130 щодо відмови у реєстрації податкових накладних;
Зобов`язати ДФС України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних складені товариством з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (код ЄДРПОУ 41351130) податкові накладні № 599 від 29.10.2018 р., № 601 від 06.11.2018 р., № 602 від 02.11.2018 р., № 603 від 07.11.2018 р., № 604 від 07.11.2018 р., № 606 від 08.11.2018 р., № 607 від 08.11.2018 р., № 608 від 08.11.2018 р., № 609 від 07.11.2018 р., № 610 від 08.11.2018 р., № 611 від 08.11.2018 р., № 612 від 08.11.2018 р., № 613 від 08.11.2018 р., № 614 від 09.11.2018 р.
Стягнути з Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (місце знаходження 73000, м. Херсон, пр. Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259, e-mail ks.zagvid@sfs.gov.ua) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (місце знаходження 73000, м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 46, код ЄДРПОУ 41351130, e-mail info@abss.com.ua) судовий збір в сумі 13 447,00 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім грн. 00 коп.).
Стягнути з Державної фіскальної служби України (місце знаходження 04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197, e-mail post@sfs.gov.ua) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Акумуляторно-батарейні системи" (місце знаходження 73000, м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 46, код ЄДРПОУ 41351130, e-mail info@abss.com.ua) судовий збір в сумі 13 447,00 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім грн. 00 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 22 грудня 2019 р.
Суддя Дубровна В.А.
кат. 111030600
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86546657 |
Судочинство | Адміністративне |