Справа № 442/2894/18
Провадження № 6/442/192/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 року
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі: головуючої - судді Гарасимків Л.І.
при секретарі Петрів В.М.
розглянувши у відкритому судовому засідання у приміщенні суду в м.Дрогобич подання державного виконавця Дрогобицького міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Львівській області Сидор Х.М., про розшук боржника ОСОБА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець Дрогобицького міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Львівській області Сидор Х.М. звернулась з поданням про оголошення розшуку боржника ( в порядку ст.438 ЦПК України).
Посилається на те , що на примусовому виконанні у Дрогобицькому міськрайонному відділі державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о ( виконавець - державний виконавець Х.М. Сидор) перебуває виконавче провадження №442/2894/18 виданого 14.01.2019р. Дрогобицьким міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_1 кошти у вигляді відшкодування завданої внаслідок злочину майнової шкоди на суму 32389 грн., моральну шкоду в розмірі 5000 грн та 5000 грн. коштів у вигляді понесених позивачем витрат на професійну правову допомогу на користь ОСОБА_2 . Відповідно до статті 129 Конституції України всі судові рішення, є обов`язковими до виконання на всій території України. Примусове виконання рішень в Україні покладається на органи державної виконавчої служби. Умови і порядок виконання рішень судів, визначає Закон України Про виконавче провадження . Відповідно до положень статті 18 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. В ході примусового виконання вищевказаного виконавчого документа державним виконавцем неодноразово скеровувались виклики боржнику у відділ державної виконавчої служби, однак ОСОБА_1 їх ігнорує. Крім того, 16.07.2019р. державним виконавцем було скеровано запит у адресно - довідковий відділ УУГІРФОГУМВС України у Львівській області, щодо місця реєстрації боржника. Відповідно наданої відповіді встановлено, що боржник за адресою: АДРЕСА_1 , не числиться. Положеннями ч.1 статті 36 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника-фізичної особи, виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника. Відповідно до положень ст.438 ЦПК України, розшук боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або за місцем проживання (перебування) стягувача. А тому виникла необхідність звернутися до суду.
Сторони у судове засідання не з`явились.
Згідно з ч. 2 ст.247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть учать у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши доводи подання й додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що подання про оголошення розшуку боржника підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконанні у Дрогобицькому міськрайонному відділі державної виконавчої служби ГТУЮ у Л/о знаходиться виконавчий лист №442/2894/18 виданого 14.01.2019р. Дрогобицьким міськрайонним судом про стягнення з ОСОБА_1 кошти у вигляді відшкодування завданої внаслідок злочину майнової шкоди на суму 32389 грн., моральну шкоду в розмірі 5000 грн та 5000 грн. коштів у вигляді понесених позивачем витрат на професійну правову допомогу на користь ОСОБА_2 .
Згідно ст. 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові і підлягають виконанню на всій території України.
Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності.
У відповідності до ч. 1 ст. 36 ЗУ Про виконавче провадження , у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника.
Відповідно до статті 129 Конституції України всі судові рішення, є обов`язковими до виконання на всій території України. Примусове виконання рішень в Україні покладається на органи державної виконавчої служби. Умови і порядок виконання рішень судів, визначає Закон України Про виконавче провадження .
Відповідно до положень статті 18 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Заходами примусового виконання рішень відповідно до положень статті 10 Закону України Про виконавче провадження є:
-звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об`єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;
-звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;
-вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;
-заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов`язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем;
-інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
Порядок стягнення аліментів передбачено положеннями статті 71 Закону України Про виконавче провадження .
Згідно ЗУ Про виконавче провадження розшуком є комплекс виконуваних посадовою особою дій:
- по виявленню місцезнаходження майна боржника;
- по виявленню самого боржника.
Розшук боржника, його майна - є заходом примусового виконання рішень суду та інших органів (посадових осіб), передбачених Законом України Про виконавче провадження .
Підставою для звернення виконавця до суду з поданням про розшук боржника, є відсутність відомостей про місце перебування та проживання боржника-фізичної особи. Виконавцем здійснюється перевірка місця проживання боржника, місце реєстрації - якщо вони відрізняються. Про встановлення факту відсутності боржника за місцем реєстрації (проживання) складається акт.
У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника - фізичної особи, державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника. Розшук боржника - фізичної особи, здійснюють органи внутрішніх справ. Розшук оголошується відповідно за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання, перебування, місцезнаходженням боржника чи місцезнаходженням його майна, або за місцем проживання (місцезнаходженням) стягувача.
Матеріалами долученими до подання підтверджено доцільність оголошення розшуку боржника, оскільки його місце проживання до тепер не встановлено.
Крім того, в судовому засіданні не оспорюється той факт, що державного виконавця Дрогобицького міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Львівській області Сидор Х.М., вживалися всі заходи примусового виконання рішень, своєчасно і в повному обсязі вчинялися виконавчі дії, зокрема : неодноразово скеровувались виклики боржнику у відділ державної виконавчої служби, 14.08.2019р. було здійснено вихід за адресою : АДРЕСА_1 , за якою зареєстрований боржник ОСОБА_1 .
Даючи оцінку дослідженим доказам суд приходить до переконання, що подання підставне і підлягає до задоволення, цими доказами встановлено, що поданння про розшук боржника підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.18, 36 Закону України Про виконавче провадження , ст. 23 ч.1 п.27 Закону України Про національну поліцію від 02.07.2015 року, ст.438 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Подання державного виконавця Дрогобицького міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Львівській області Сидор Х.М., про розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП : НОМЕР_1 , місце реєстрації : АДРЕСА_1 , задоволити.
Оголосити розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП : НОМЕР_1 , місце реєстрації : АДРЕСА_1 .
Розшук боржника доручити Дрогобицькому ВП ГУНП України у Львівській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Гарасимків Л.І.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2019 |
Оприлюднено | 27.12.2019 |
Номер документу | 86641011 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні