Справа № 638/5525/15-к
Провадження № 1-кп/638/76/19
28.10.2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.10.2019 судова колегія Дзержинського районного суду м. Харкова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю секретаря ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
потерпілої ОСОБА_6 ,
представника потерпілої ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_8 ,
обвинуваченої ОСОБА_9
розглянувши матеріали кримінального провадження №42013220000000027 від 16.01.2013 за обвинуваченням ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
встановив:
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
В судовому засіданні захисник обвинуваченої заявив відвід головуючому судді ОСОБА_1 , посилаючись на те, що 20.05.2019 в судовому засіданні під час обговорювання питання про можливість продовження розгляду справи, потерпіла ОСОБА_6 повідомила про обставини, які у сторони захисту викликали сумніви в неупередженості, всебічності та об`єктивності судді ОСОБА_1 під час розгляду кримінальної справи за звинуваченням ОСОБА_9 .
З наданих пояснень потерпілої ОСОБА_6 вбачається, що між нею і суддею ОСОБА_1 існує позасудове особисте спілкування, яке проходить в кабінеті судді, з обговорення порядку надання та дослідження доказів, а також ведення судового процесу, обговорюються відповідні процесуальні питання судового розгляду та вчинення їх іншими учасниками судового розгляду. Під час такого спілкування потерпіла впевнюється в тому, що судовий розгляд кримінальної справи за звинуваченням ОСОБА_9 буде проводитись в зручному для потерпілої порядку.
З наданих потерпілою пояснень також вбачається, що вона надає вказівки секретарю судді ОСОБА_1 з приводу обов`язкового вчинення прокурором певних процесуальних дій, а саме доставлення та надання суду всіх томів кримінального провадження, проте обсяг доказів, кількість та їх порядок вирішує особисто державний обвинувач, а не потерпіла ОСОБА_6 .
Представник ОСОБА_9 зазначає, що характер особистих спілкувань потерпілої і судді ОСОБА_1 має важливе значення для об`єктивності та неупередженості судді в кримінальній справі та прийняття ним відповідних процесуальних рішень.
На думку представника обвинуваченої, надані потерпілою пояснення свідчать про її безперешкодний доступ до кабінету судді ОСОБА_1 , можливість обговорювати з суддею хід судового розгляду справи, якимось чином впливати на думку судді, домовляючись з ним про порядок дослідження доказів та хід судового розслідування та сподіватись на дотримання та виконання суддею цих домовленостей, а також ОСОБА_6 має можливість впливати на секретаря судді ОСОБА_1 надаючи їй відповідні вказівки щодо зобов`язання прокурора вчиняти певні процесуальні дії.
Представник ОСОБА_9 зазначає, що названі обставини дають підстави стороні захисту сумніватись в безсторонності, неупередженості та незалежності судді ОСОБА_1 . Оскільки вони стали відомі під час судового розгляду кримінальної справи лише 20.05.2019, дана заява про відвід подається під час судового розгляду.
В судовому засіданні ОСОБА_6 заперечила наведені стороною захисту доводи для відводу головуючого по справі і не підтвердила наведені в клопотанні обставини.
Заслухавши учасників судового засідання, суд вважає заявлений відвід таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленогочастиною третьою статті 35цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
У складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Згідно ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбаченихст. 75цього Кодексу, слідчий суддя, суддя зобов`язані заявити самовідвід.
Заявником не наведено вище перелічених підстав для відводу головуючого по справі. Викладені захисником обставини не містять конкретних фактів упередженості судді і грунтуються лише на припущеннях. Потерпіла факти позасудових відносин з головуючим по справі заперечувала і не підтвердила доводи заявника.
На підставі викладеного, керуючись ст.75, 80, 81, 376 КПК України, суд,
ухвалив:
В задоволенні заявленого захисником ОСОБА_9 відводу головуючому судді ОСОБА_1 відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86713994 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шестак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні