Ухвала
від 02.01.2020 по справі 920/1303/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Суми

02.01.2020 Справа № 920/1303/19

Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши позовні матеріали № 920/1303/19

за позовом Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України (03049, м. Київ, вул. Стадіонна, 6; код ЄДРПОУ 38513502) в особі Конотопського відокремленого підрозділу Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Парківська, 16/2)

до Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Сумигаз (40021, м. Суми, вул. Лебединська, 13; код ЄДРПОУ 03352432)

про визнання незаконним та скасування рішення, визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії,

установив:

До господарського суду звернувся представник Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України в особі Конотопського відокремленого підрозділу Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України з позовом до Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Сумигаз про визнання незаконним та скасування рішення, визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії.

Перевіривши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, враховуючи наступне.

Згідно з статтями 1, 2 Закону України Про судовий збір судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України Про судовий збір .

Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1 921 грн 00 коп.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до абз. 1 п. 2.11 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.

Відтак, враховуючи, що позов має три вимоги немайнового характеру, то сума сплаченого судового збору має складати 5673,00 грн.

Разом з тим, позивачем додано до позовної заяви докази сплати судового збору на суму 3842,00 грн. лише за дві немайнові вимоги.

За приписами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України в особі Конотопського відокремленого підрозділу Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

Позовну заяву Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України в особі Конотопського відокремленого підрозділу Державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: п`ять днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху .

Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом: надання суду доказів доплати судового збору у розмірі 1921,00 грн за третю вимогу немайнового характеру.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 02.01.2020 та окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя В.Л. Котельницька

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.01.2020
Оприлюднено08.01.2020
Номер документу86756761
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1303/19

Ухвала від 07.04.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 17.03.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 02.01.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні