Справа № 2-н-9/11
Провадження № 2-с/479/1/20
У Х В А Л А
16 січня 2020 року смтКриве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В ., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 07 квітня 2011 року, виданого за заявою ОСОБА_2 про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітніх дітей,
в с т а н о в и л а:
14 січня 2020 року до Кривоозерського районного суду Миколаївської області надійшла заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 10 травня 2010 про стягнення з нього на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шомісячно в розмірі по 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожного, починаючи з 31 січня 2011 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, тобто ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Ознайомившись з заявою про скасування судового наказу та доданими до неї документами вважаю, що заяву слід повернути заявнику без розгляду з наступних підстав.
За приписами ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу (тобто крім випадків видачі судового наказу за вимогами про стягнення аліментів).
Згідно положень ч.7 ст.170 ЦПК України, у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини першої статті 161 цього Кодексу (стягнення аліментів на утримання дитини), боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
Крім того, відповідно ч.8 ст.170 ЦПК України, у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
З системного аналізу зазначених вище норм випливає, що встановлений порядок розгляду справ наказного провадження не передбачає право боржника подати заяву про скасування судового наказу щодо судових наказів за вимогами про стягнення аліментів. Однак таке обмеження не звужує права боржника на судовий захист, оскільки останній має право подати позов про зменшення розміру аліментів або звернутися до суду із завою про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами, що й буде належним способом реалізації його прав при вирішенні судом питання про стягнення з нього аліментів.
Відповідно до положень ч.6 ст.170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 07 квітня 2011 про стягнення з нього на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шомісячно в розмірі по 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожного, починаючи з 31 березня 2011 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, тобто ІНФОРМАЦІЯ_3 , слід повернути без розгляду, оскільки даний судовий наказ скасуванню не підлягає, а обставини, на які посилається ОСОБА_1 , як на підставу скасування судового наказу, є підставою для звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або його перегляду за нововиявленими обставинами.
Враховуючи викладене, керуючись ч.6 ст.170 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 07 квітня 2011 року, виданого за заявою ОСОБА_2 про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітніх дітей, - повернути заявнику без розгляду .
Роз`яснити ОСОБА_1 про те, що він має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або із заявою про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п.1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Учасники справи можуть ознайомитись з судовим рішенням на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/sud1415/, E-mail: inbox@ko.mk.court.gov.ua.
СУДДЯ :
Суд | Кривоозерський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2020 |
Оприлюднено | 17.01.2020 |
Номер документу | 86934233 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
Репушевська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні