Справа № 463/4114/17
Провадження № 22-з/811/5/20 Доповідач в 2-й інстанції: Ванівський О. М.
УХВАЛА
17 січня 2020 року м. Львів
Львівський апеляційний суд у складі судді Ванівського О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Шеремети Надії Олегівни у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 30 травня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Винниківської міської ради, треті особи: ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Сиротяк Юрій Романович про визнання протиправними та скасування рішень Винниківської міської ради , -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Львівського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 30 травня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Винниківської міської ради, треті особи: ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Сиротяк Юрій Романович про визнання протиправними та скасування рішень Винниківської міської ради.
13.01.2020 року через канцелярію суду за вх. №467 надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Шеремети Надії Олегівни.
Заяву про відвід судді Шеремети Н.О. заявник обґрунтовує тим, що склад суду, під головуванням судді Шеремети Н.О., не в змозі об`єктивно та неупереджено прийняти законне рішення у справі через невиправдані амбіції та упередженість головуючої. Посилається на порушення головуючою процесуальних норм, затягування розгляду справи. За наведеного вважає, що відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України існують інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 15.01.2020 року відвід, заявлений ОСОБА_1 судді Шереметі Надії Олегівні - визнано необґрунтованим.
Вирішення питання про відвід судді Шеремети Н.О. передано на розгляд іншого судді, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, призначення якого провести в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
До вирішення заяви про відвід судді провадження у справі зупинено.
Згідно з ч. 3 статті 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі; у такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу; такому судді не може бути заявлений відвід.
Автоматизованою системою документообігу суду в порядку, встановленому частиною 1 статті 33 ЦПК України, визначено суддю Ванівського О.М. для вирішення питання про відвід суддів (протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.11.2019 року).
Вирішуючи питання про обґрунтованість заявленого відводу, вважаю за необхідне зазначити наступне.
Як вбачається з заяви ОСОБА_1 , підстави відводу зводяться до незгоди заявника із процесуальними рішеннями судді Шеремети Н.О., постановленими у даній справі та затягуванням розгляду справи.
Разом з тим, статтею 36 ЦПК України визначено вичерпний перелік підстав відводу (самовідводу) судді і розширеному тлумаченню ця норма не підлягає.
Так, відповідно до вимог ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Відвід судді заявлено на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, а саме наявності обставин, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Однак, вищевказані заявниками обставини не можуть слугувати підставою для відводу судді Шеремети Н.О., оскільки сумніви заявника щодо неупередженості судді при розгляді справи не ґрунтуються на фактичних даних, а є його суб`єктивним припущенням, що не може бути достатньою підставою, в розумінні ст.36 ЦПК України, для відводу судді.
Крім того, слід звернути увагу також на те, що ЄСПЛ встановив два аспекти неупередженості : по-перше, суддя повинен бути суб`єктивно вільний від особистих упереджень або пристрасті, по-друге, він повинен бути об`єктивно неупереджений, тобто гарантовано виключати будь-які обґрунтовані сумніви щодо цього.
У контексті об`єктивного критерію окремо ЄСПЛ відзначає поведінку суддів, а саме необхідно визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Таким чином, ретельно дослідивши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Шеремети Н.О. та дослідивши матеріали справи в межах заявленого відводу, суд дійшов висновку, що заявником не представлено суду належних доказів, які вказували б на упередженість або необ`єктивність судді Шеремети Н.О. при розгляді вищевказаної справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України, відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Відповідно наявність передбачених п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України підстав для відводу судді Шеремети Н.О. не встановлено, а заявлений відвід є необґрунтованим та таким що не підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 36, 40, ч.2 ст.258, ст.ст.261, 381, 389 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Шеремети Надії Олегівни - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Львівського апеляційного суду Ванівський О.М.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2020 |
Оприлюднено | 21.01.2020 |
Номер документу | 87016977 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ванівський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні