номер провадження справи 29/12/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про встановлення грошової винагороди арбітражному керуючому
21.01.2020 Справа № 25/62/09
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.,
розглянувши клопотання ліквідатора Рабушка В.С. про встановлення розміру оплати послуг ліквідатора
у справі № 25/62/09
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мелітопольський завод підшипників сковзання", код в ЄДР-31067353, м.Мелітополь Запорізької області
Кредитори :
1/ Товариство з обмеженою відповідальністю "Мелітопольський автогідроагрегат", м.Мелітополь Запорізької області
2/ Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі Запорізької області
3/ Мелітопольська об`єднана державна податкова інспекція, м.Мелітополь Запорізької області
4/ Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Мелітополі Запорізької області
5/ Мелітопольський міський центр зайнятості, м. Мелітополь Запорізької області
6/ Товариство з обмеженою відповідальністю "Лігіон", м.Мелітополь Запорізької області
7/ Товариство з обмеженою відповідальністю "Міленіум ФЛО", м. Дніпро
8/ Публічне акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України" в особі Філії АТ "Укрексімбанк" у місті Запоріжжі
Ліквідатор - Рабушко В.С.
Учасник у справі - прокуратура Запорізької області
Без виклику сторін
Установив:
Згідно з постановою господарського суду Запорізької області від 16.03.2009р. Товариства з обмеженою відповідальністю "Мелітопольський завод підшипників сковзання", код в ЄДР-31067353, м.Мелітополь Запорізької області, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора.
Згідно з ухвалою господарського суду Запорізької області від 23.10.2017 новим ліквідатором вищезгаданого товариства призначено арбітражного керуючого Рабушка В.С., яким 20 січня 2020р. подано до господарського суду клопотання про встановлення йому розміру оплати послуг ліквідатора у справі.
Суд, враховуючи достатність матеріалів, вважає за можливе розгляд клопотання здійснювати без виклику сторін.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи клопотання, проаналізувавши норми чинного законодавства, господарський суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
21 жовтня 2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі-КУПБ), який встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів.
В пункті 2 Прикінцевих та перехідних положень КУПБ визначено, що з дня введення в дію цього Кодексу втрачає чинність Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З огляду на викладені норми при вирішенні питання про встановлення грошової винагороди ліквідатору суд застосовує положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 3 статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУПБ) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно з приписами п.3 ч.1 статті 12 КУПБ арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Статтею 30 КУПБ визначено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду, яка складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
У клопотанні ліквідатор просить встановити йому основну грошову винагороду за виконання повноважень ліквідатора у справі з 21 жовтня 2019р. три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання повноважень.
Крім того, ліквідатор просить суд встановити основну грошову винагороди за час виконання повноважень ліквідатора до набрання чинності Кодексом України з процедур банкрута, тобто виконання повноважень ліквідатора у відповідності до приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суд вважає, що заявлене клопотання не суперечить приписам цього Закону.
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було також унормовано порядок встановлення та виплати грошової винагороди арбітражного керуючого.
Відповідно до статті 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 3 статті 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв`язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника (ч. 5 статті 115 Закону про банкрутство).
Враховуючи викладене, суд вважає правомірним встановлення розміру основної грошової винагороди ліквідатору за час виконання повноважень під час дії Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в розмірі, який був визначений діючим на той час Законом.
Клопотання арбітражного керуючого Рабушка В.С. є правомірним та обґрунтованим, а тому задовольняється судом в повному обсязі.
Таким чином, за період з 23.10.2017 по 20.10.2019 основна грошова винагорода ліквідатора Рабушка В.С. встановлюється у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень.
Керуючись статтями 2, 9, 12, 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства , статями 234-235, 255-256 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив:
Клопотання арбітражного керуючого Рабушка В.С. задовольнити.
Встановити арбітражному керуючому Рабушку В.С. основну грошову винагороду за виконання повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Мелітопольський завод підшипників сковзання", код в ЄДР-31067353, м.Мелітополь Запорізької області, за період з 23 жовтня 2017р. по 20 жовтня 2019р. - два розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць, а з 21 жовтня 2019р. - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання повноважень за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом десяти днів до суду апеляційної інстанції.
Копії ухвали надіслати: кредиторам, ліквідатору, учаснику у справі.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2020 |
Оприлюднено | 22.01.2020 |
Номер документу | 87021713 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні