ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
14.01.2020 р. справа №914/2671/19
Господарський суд Львівської області у складі судді М. Синчука, розглянув матеріали
позовної заяви: Приватного підприємства фірма ВМВ-Транс , м. Львів,
до відповідача: Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA., Республіка Польща,
про : стягнення в розмірі 1 650 Євро
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство фірма ВМВ-Транс звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. про стягнення в розмірі 1 650 Євро.
Ухвалою суду від 24.12.2019р. позовну заяву залишено без руху. Встановлено позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме надання суду доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини, у встановленому законом порядку.
09.01.2020р. від позивача надійшла заява, в якій на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивач просить суд долучити до позовних матеріалів докази, якими обґрунтовано позовні вимоги на польській мові з їх офіційним перекладом на українську мову, відповідно до переліку додатків, зазначених у заяві; прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
За змістом ст. 176 Господарського процесуального кодексу України , за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу .
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Зважаючи на категорію та складність справи, суд приходить до висновку про здійснення розгляду даної справи у порядку загального позовного провадження.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. є нерезидентом, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва у справі немає, а тому про розгляд даної справи Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Як вбачається з позовної заяви, адреса місцезнаходження Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. наступна: вул. Сандомєжска, 019, Двікози, Республіка Польща.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території Польської Республіки регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.
Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно зі статтею 3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.
До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача (Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA.) про дату, час і місце розгляду даної справи, враховуючи норми ст. 3 Конвенції, відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення Центральному Органу запитуваної Держави (Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwosci) прохання згідно з формуляром.
Керуючись ст. ст. 12 , 74 , 176 , 234 , 235 , 247 Господарського процесуального кодексу України , суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 01.06.2020 р. о 10:00 год. в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128) .
4. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 22.06.2020р. на 10:00 год. в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
5. Зобов`язати позивача надати суду у строк до 05.02.2020р. нотаріально засвідчений переклад на польську мову ухвали Господарського суду Львівської області від 15.01.2020 у справі №910/2671/19 (3 примірники) для направлення відповідачу у порядку, встановленому Конвенцією.
6. Зобов`язати позивача та відповідача: надати суду документи у підтвердження правового статусу Т. Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. на дату розгляду справи у суді (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру, тощо), оформлені з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" ).
7. Запропонувати відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом 15 днів з дня одержання даної ухвали . У випадку подання відповідачами відзиву - подати суду докази надіслання (надання) його та доданих до нього доказів іншим учасникам спору.
Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до ст. 178 Господарського процесуального кодексу України .
8. Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив , а відповідачу - заперечення протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив. У випадку подання відповіді на відзив / заперечень - подати суду докази надіслання (надання) їх та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
9.Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов`язки, передбачені ст. 46 Господарського процесуального кодексу України , зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч. 2, 3, 4, 5 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України ) та на порядок подання доказів, встановлений у ст. 80 Господарського процесуального кодексу України , та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи. У випадку неможливості учасником справи самостійно надати докази - він вправі подати клопотання про витребування доказів судом у строки, встановлені у ч.ч. 2, 3 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України (відповідно до ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України ).
10. Попередити, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України , суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, у випадках невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Синчук М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2020 |
Оприлюднено | 21.01.2020 |
Номер документу | 87022705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні