ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.02.2020 Справа № 914/2671/19
За позовом: Приватного підприємства фірма ВМВ-Транс , м. Львів,
до відповідача: Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA., Республіка Польща,
про : стягнення в розмірі 1 650 Євро
Суддя Синчук М.М.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство фірма ВМВ-Транс звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. про стягнення в розмірі 1 650 Євро.
Ухвалою суду від 24.12.2019р. позовну заяву залишено без руху. Встановлено позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме надання суду доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини, у встановленому законом порядку.
09.01.2020р. від позивача надійшла заява, в якій на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивач просить суд долучити до позовних матеріалів докази, якими обґрунтовано позовні вимоги на польській мові з їх офіційним перекладом на українську мову, відповідно до переліку додатків, зазначених у заяві; прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
За змістом ст. 176 Господарського процесуального кодексу України , за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу .
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Зважаючи на категорію та складність справи, суд приходить до висновку про здійснення розгляду даної справи у порядку загального позовного провадження.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. є нерезидентом, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва у справі немає, а тому про розгляд даної справи Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Як вбачається з позовної заяви, адреса місцезнаходження Т.Б. Товариства з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA. наступна: вул. Сандомєжска, 019, Двікози, Республіка Польща.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території Польської Республіки регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.
Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Згідно зі статтею 3 Конвенції, орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.
До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача (Т.Б. Товариство з обмеженою відповідальністю Fruit Polska S.KA.) про дату, час і місце розгляду даної справи, враховуючи норми ст. 3 Конвенції, відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення Центральному Органу запитуваної Держави (Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwosci) прохання згідно з формуляром.
Ухвалою Господарського суду міста Львова від 14.01.2020 суд ухвалив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, справу розглядати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначити на 01.06.2020; судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 22.06.2020р.
Відповідно до ст. 228 Господарського процесуального кодексу України , суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи наведене, у зв`язку із направленням Господарським судом Львівської області судового доручення, а саме Прохання Центральному Органу Польської Республіки (Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwosci) про вручення відповідачу судових документів в порядку передбаченому ст. 3 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, встановлених нормами Господарського процесуального кодексу України , провадження у справі № 914/2671/19 підлягає зупиненню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 228 , ч. 2 ст. 232 , ст.ст. 233 , 234 , 235 Господарського процесуального кодексу України , суд
УХВАЛИВ:
1. Звернутися із судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до Центрального Органу Польської Республіки.
2. Зупинити провадження у справі № 914/2671/19 у зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до Центрального Органу Польської Республіки.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України .
Суддя Синчук М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2020 |
Оприлюднено | 11.02.2020 |
Номер документу | 87456882 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Синчук М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні