Ухвала
від 22.01.2020 по справі 520/20666/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/20666/18

Провадження № 1-кс/947/665/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2020 року

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання захисника, в провадженні СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160480003036 від 09.08.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч.3 ст.15 ч.4 ст.190, ч.3 та ч.4 ст.358, ч.1 ст.366 КК України.

29.11.2019 року прокурором Одеської області у встановленому законом порядку повідомлено ОСОБА_4 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, за наступними кваліфікуючими ознаками, а саме:

- ч. 4 ст. 190 КК України за кваліфікуючими ознаками заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненого в особливо великих розмірах

- ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України за кваліфікуючими ознаками незакінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) вчиненного повторно, в особливо великих розмірах.

- ч. 3 ст. 358 КК України підроблення іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, який надає права з метою використання його підроблювачем, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

- ч. 4 ст. 358 КК України кваліфікуючими ознаками - використання завідомо підробленого документа.

- ч. 1 ст. 366 КК України за кваліфікуючими ознаками складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Сторона захисту не згодна з цим та вважає, що наведена версія подій є хибною, а мала місце спланована провокація правопорушення із помилковим визначенням винної особи.

Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Порушення порядку ведення ЄРДР, впливають на подальше визнання допустимими чи недопустимими доказів. Саме цьому, отримання цієї інформації є дуже важливим для сторони захисту і дотримання принципів змагальності та рівності сторін кримінального провадження.

У сторони захисту є сумніви, щодо правильності даних, вказаних у реєстрі досудового розслідування, а саме виконання стороною обвинувачення обов`язків щодо порядку та строків внесення відомостей до реєстру, передбачених Розділом 1 Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудового розслідування, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 № 139.

За версією сторони захисту відомості, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з зазначенням часу, підстав їх внесення та дані про реєстратора цих відомостей з додатком копії картки про кримінальне правопорушення, картки про наслідки досудового розслідування кримінального правопорушення, картки на особу, яки вчинила кримінальне правопорушення та яка підозрюється у його вчиненні, картки про рух кримінального провадження за кримінальним провадженням №12018160480003036, внесеному до ЄРДР 09.08.2018 року дозволять встановити обставини та час внесення відповідних відомостей, з`ясування цих обставин є істотним та важливим для сторони захисту та має значення в процесі доказування в зазначеному провадженні.

Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення. адже згідност. 86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленомуКримінальним процесуальним кодексом України.

Європейський суд у своїх рішеннях неодноразово зазначав, що допустимість доказів є прерогативою національного права і, за загальним правилом, саме національні суди повноважні оцінювати надані їм докази

Відповідно до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань прокурори місцевої прокуратури не є держателями Реєстру, а є лише реєстраторами і користувачами Реєстру, та відповідно п. 4 Глави 4 Розділу І Положення, мають право лише самостійно формувати (отримувати) витяг з Реєстру у межах унесеної інформації та посвідчувати його своїм підписом.

Держателем Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно п. 4 Глави 1 Розділу 1 Положення, є Генеральна прокуратура України, яка відповідно п. 5 Глави 1 Розділу І Положення здійснює разом з іншими повноваженнями зберігання та захист даних Реєстру, контроль права доступу. Також згідно п. 6 Глави 4 Розділу І Положення Генеральна прокуратура України, як держатель, надає відомості з Реєстру з додержанням вимог КПК України та Закону України «Про захист персональних даних».

Відповідно до п. 8 Глави 1 Розділу І Положення, реєстраторами Реєстру є: прокурори, у тому числі керівники прокуратур; керівники органів досудового розслідування… .

Відповідно до п. 5 Глави 4 Розділу І Положення, надання витягу з Реєстру на всіх стадіях кримінального провадження, а також копії інформації, яка міститься у Реєстрі, у конкретному кримінальному провадженні до закінчення досудового розслідування здійснюється Реєстраторами, уповноваженими на здійснення досудового розслідування та нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у ньому.

Сторона захисту звернулася із запитами до Генеральної прокуратури, Одеської місцевої прокуратури № 1, Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, але не отримала запитувану інформацію.

Адвокат ОСОБА_3 , що діє в інтересах та захист підозрюваного ОСОБА_4 , просив суд розглянути клопотання без його участі, вимоги викладені у клопотанні підтримує у повному обсязі та просить суд задовольнити його, з викладених підстав.

За клопотанням захисника на підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за доцільне здійснити розгляд вказаного клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться зазначені документи.

Згідно ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані речі та документи як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають обмежений термін зберігання, та їх не вилучення може призвести до знищення у зв`язку із закінченням строку зберігання, а також не досягнення мети отримання доступу до них, з метою дієвості зазначеного досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання захисника є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково, а саме в частині витребування інформації з Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області та ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки останніми здійснюється досудове розслідування та процесуальне керівництво зазначеного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.93, 156-160, 163-166, 309, 369-372, КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю задовольнити частково.

Надати захисникам адвокату ОСОБА_3 , адвокату ОСОБА_5 , адвокату ОСОБА_6 , що діють в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 тимчасовий доступ до даних про реєстратора вказаних відомостей а також до всіх відомостей, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань по кримінальному провадженню №12018160480003036 від 09.08.2018 року, а також по всім пов`язаним зі вказаним кримінальним провадженням а саме:

- дані про реєстратора вказаних відомостей;

- час та дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

- прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;

- інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

- короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела;

- попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

- передачу матеріалів та відомостей іншому органу досудового розслідування або за місцем проведення досудового розслідування;

- прізвище, ім`я, по батькові керівника прокуратури, органу досудового розслідування, слідчого, прокурора, який вніс відомості до Реєстру та/або розпочав досудове розслідування та/або здійснює досудове розслідування чи процесуальне керівництво;

- дату затримання (звільнення) особи;

- обрання, зміну та скасування запобіжного заходу;

- час та дату повідомлення про підозру, зміну, скасування повідомлення про підозру, особу, яку повідомлено про підозру, правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

- час та дату складання повідомлення про підозру, особу, стосовно якої складено повідомлення про підозру, правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа, із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність у разі неможливості повідомлення такій особі про підозру з об`єктивних причин;

- юридичну особу, щодо якої можуть застосовуватися заходи кримінально-правового характеру;

- дату та підставу здійснення (скасування) спеціального досудового розслідування;

- зупинення та відновлення досудового розслідування;

- оголошення розшуку підозрюваного;

- об`єднання та виділення матеріалів досудових розслідувань;

- продовження строків тримання під вартою та досудового розслідування;

- встановлені, відшкодовані матеріальні збитки, суми пред`явлених позовів у кримінальному провадженні, вартість арештованого майна;

- закінчення досудового розслідування;

- інші відомості, передбачені в електроннихкартках, з зазначенням часу, підстав їх внесення згідно додатків, передбачених Положенням про порядок ведення Єдиного реєстру досудового розслідування, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 № 139, а саме картки про кримінальне правопорушення, картки про наслідки досудового розслідування кримінального правопорушення, картки про заподіяні збитки, результати їх відшкодування та вилучення предметів злочинної діяльності, картки на особу, яка вчинила кримінальне правопорушення та яка підозрюється у його вчиненні, картки про рух кримінального провадження, прикріплені файли.

Зобов`язати Одеську місцевупрокуратуру №1 надати захисникам адвокату ОСОБА_3 , адвокату ОСОБА_5 , адвокату ОСОБА_6 , що діють в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 можливість копіювання, з посвідченням копій документів чи носіїв, що містить вищезазначену інформацію, у тому числі, шляхом роздруківки знімків екрану (скріншотів) з відповідних карток, в разі неможливості формування відповідних документів (витягів).

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати захисникам адвокату ОСОБА_3 , адвокату ОСОБА_5 , адвокату ОСОБА_6 , що діють в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 можливість копіювання, з посвідченням копій документів чи носіїв, що містить вищезазначену інформацію, у тому числі, шляхом роздруківки знімків екрану (скріншотів) з відповідних карток, в разі неможливості формування відповідних документів (витягів).

Встановити строк дій ухвали слідчого судді в 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів набирає законної сили з моменту її оголошення. Ухвала є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення22.01.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу87080409
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —520/20666/18

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 14.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 14.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 14.01.2020

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 27.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 27.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 27.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Іванчук В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні