Ухвала
від 23.01.2020 по справі 910/13287/17
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

23 січня 2020 року

м. Київ

Справа № 910/13287/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду :

Бенедисюка І.М. (головуючий), Булгакової І.В., Малашенкової Т.М.,

розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Захист-Агро" (далі- ТОВ "Захист-Агро")

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 02.10.2019

за позовом ТОВ "Захист-Агро"

до: Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України;

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

про визнання недійсним патенту на винахід та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ :

21.11.2019 (згідно з поштовими відмітками на конверті) ТОВ "Захист-Агро" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, у якій просить скасувати постанову Північного апеляційного господарського суду від 02.10.2019 (дата складення повного тексту постанови 08.10.2019) зі справи № 910/13287/17, а справу направити на новий апеляційний розгляд до Північного апеляційного господарського суду. Крім того, в своїй касаційній скарзі ТОВ "Захист-Агро" просить поновити строк на касаційне оскарження у справі № 910/13287/17, а також передати справу на розгляд об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Ухвалою Верховного Суду від 12.12.2019 касаційну скаргу ТОВ "Захист-Агро" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 02.10.2019 зі справи № 910/13287/17 залишено без руху: підстави зазначені в клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження визнані Судом неповажними; зазначено, що ТОВ "Захист-Агро" має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку та навести інші підстави для поновлення строку, надати докази на підтвердження своїх доводів; надано час для усунення недоліків касаційної скарги тривалістю не більше 10 днів з дня вручення цієї ухвали; роз`яснено ТОВ "Захист-Агро", що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали судом буде відмовлено у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини першої статті 293 ГПК України.

Ухвалу Верховного Суду від 12.12.2019 ТОВ "Захист-Агро" отримало 24.12.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулося на адресу Верховного Суду.

03.01.2020 (згідно з відміткою на поштовому конверті) ТОВ "Захист-Агро" подало до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та докази на підтвердження своїх доводів.

Згідно з частиною першою статті 119 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК України) суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до частини третьої статті 288 ГПК України строк на касаційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.

З огляду на викладене Касаційний господарський суд вважає, що строк на касаційне оскарження в даному випадку був пропущений з поважних причин і підлягає поновленню, а подані матеріали достатні для касаційного розгляду.

Відповідно до частини третьої статті 294 ГПК України питання про відкриття касаційного провадження у справі вирішується колегією суддів у складі трьох суддів не пізніше десяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 292 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Подане ТОВ "Захист-Агро" разом з касаційною скаргою клопотання про передачу справи на розгляд об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду буде розглянуте під час розгляду касаційної скарги по суті.

Керуючись статтями 119, 234, 288, 294 ГПК України, Касаційний господарський суд

У Х В А Л И В :

1. Поновити товариству з обмеженою відповідальністю "Захист-Агро" пропущений строк подання касаційної скарги.

2. Відкрити касаційне провадження у справі № 910/13287/17 за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Захист-Агро".

3. Призначити розгляд касаційної скарги у засіданні Касаційного господарського суду на 20 лютого 2020 року о 10:20 у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. № 302.

4. Учасники справи мають право подати відзиви на касаційну скаргу до 13 лютого 2020 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.

5. Довести до відома учасників справи, що нез`явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою для розгляду касаційної скарги. Повноваження представників мають відповідати вимогам, встановленими Господарським процесуальним кодексом України та Конституції України, щодо представництва та самопредставництва державного органу у Верховному Суді.

6. Витребувати матеріали справи № 910/13287/17 господарського суду міста Києва за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Захист-Агро" до: Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України; Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання недійсним патенту на винахід та зобов`язання вчинити дії.

7. Копію ухвали надіслати до господарського суду міста Києва.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя І. Бенедисюк

Суддя І. Булгакова

Суддя Т. Малашенкова

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення23.01.2020
Оприлюднено24.01.2020
Номер документу87086330
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13287/17

Постанова від 20.02.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 12.12.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Постанова від 02.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 01.10.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 18.09.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 18.07.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 10.07.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 05.06.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 19.04.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні