УХВАЛА
24 січня 2020 року
м. Київ
справа №160/1106/19
адміністративне провадження №К/9901/2515/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Дашутіна І. В.,
суддів -Шишова О. О., Яковенка М. М.,
перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 03 липня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року у справі №160/1106/19 за позовом ОСОБА_2 , який діє в інтересах сина ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , яка діє в інтересах сина ОСОБА_1 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, Третього апеляційного адміністративного суду про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єктів владних повноважень та встановлення законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили суб`єктів владних повноважень,-
у с т а н о в и в :
Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.
За правилами частини першої статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Відповідно до статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною п`ятою статті 333 цього Кодексу.
Другим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову 03 грудня 2019 року, повний текст судового рішення складено 09 грудня 2019 року, тому останній день строку на касаційне оскарження припадав на 08 січня 2020 року, а скаргу подано 15 січня 2020 року.
Скаржник, порушуючи питання про поновлення процесуального строку на подачу касаційної скарги, зазначає дату отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції 16 грудня 2019 року, на підтвердження чого надає копію конверту із штриховим кодовим ідентифікатором ПАТ Укрпошта 6106412513112.
Разом з тим, відповідно до поштового конверту та інформації з офіційного веб-сайту ПАТ Укрпошта щодо відстеження рекомендованого листа із штриховим кодовим ідентифікатором ПАТ Укрпошта 6106412513112 копію рішення суду апеляційної інстанції було вручено скаржнику 14 грудня 2019 року.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу подано з пропуском установленого процесуальним законом строку на касаційне оскарження, вказані підстави пропуску строку на касаційне оскарження не можуть бути визнані поважними, оскільки заявником не надано належних та допустимих доказів, які б дійсно підтверджували, що рішення суду апеляційної інстанції ним отримано 16 грудня 2020 року.
Згідно з частиною третьою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, відповідно до правил статті 332 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для надання належних та допустимих доказів, що підтверджують наведені скаржником причини пропуску процесуального строку, або зазначити інші поважні причини для поновлення строку на касаційне оскарження та надати докази, що підтверджують ці обставини.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 03 липня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 03 грудня 2019 року у справі №160/1106/19 залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І. В. Дашутін
Судді О. О. Шишов
М. М. Яковенко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87129846 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дашутін І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні