Справа № 474/1224/19
Провадження № 2/474/69/20
У Х В А Л А
Іменем України
13.01.20 року смт. Врадіївка
Врадіївський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді: Фасій В. В.
при секретарі судового засідання: Євтушок Є.В.
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Врадіївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корнацьких про припинення договору оренди земельної ділянки шляхом його розірвання,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корнацьких , в якому просить розірвати договір оренди земельної ділянки за кадастровим номером 4825483800:03:000:0306, загальною площею 4,9627 га., укладений між неюта ТОВ Агрофірма Корнацьких .
В додатки до позовної заяви позивачем додані матеріали справи: державний акт серії МК № 071141 на право власності на земельну ділянку загальною площею 4,96 га, за кадастровим номером 4825483800:03:000:0306 , з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Кумарівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області; претензія ОСОБА_1 направлена рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення до ТОВ Агрофірма Корнацьких з приводу виконання умов договору оренди земельної ділянки та виплати орендної плати в повному обсязі; витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-4807205472019 від 23.08.2019 року щодо державної реєстрації 08.02.2005 року земельної ділянки загальною площею 4,9627 га., за кадастровим номером 4825483800:03:000:0306, яку надано у приватну власність ОСОБА_1 ; витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 10.10.2019 року.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, з урахуванням неявки в судове засідання всіх учасників справи, суд прийняв рішення про проведення підготовчого судового засідання без фіксування судового процесу технічними засобами.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України , позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Разом з тим, ч. 1 ст. 30 ЦПК України визначено правило виключної підсудності, відповідно до якого позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини . Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Водночас, у листі від 20.03.2008р. Верховний Суд України роз`яснив, що правила виключної підсудності, стосуються позовів щодо будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно, а також речових (майнових) прав на власне чи чуже нерухоме майно.
При цьому, згідно роз`яснень, які містяться в п.п. 41, 42 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ від 1 березня 2013 року № 3, перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Місцезнаходження нерухомого майна має бути підтверджено документально. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності. Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364 , 367 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370 , 372 ЦК ); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Враховуючи, що спір між сторонами виник з приводу розірвання договору оренди земельної ділянки, яка розташована в межах території Кумарівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області , суд приходить до висновку про непідсудність даної справи Врадіївському районному суду Миколаївської області.
Згідно до п.1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З врахуванням вищевикладеного, а також тієї обставини, що вказаний спір виник з приводу нерухомого майна, яке знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Врадіївського районного суду, суд вважає за необхідне передати зазначений позов на розгляд до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області, тобто до територіальної юрисдикції (підсудності), якого він належить.
Керуючись ст.ст. 27, 30, 31, 260, 261, 353-355 ЦПК України , суд,-
У Х В А Л И В :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корнацьких про припинення договору оренди земельної ділянки шляхом його розірвання - передати на розгляд за територіальною підсудністю до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Врадіївський районний суд Миколаївської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: В.В. Фасій
Суд | Врадіївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 28.01.2020 |
Номер документу | 87154861 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні