4/44а
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2007 р. № 4/44А
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.- головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.
розглянув касаційну скаргу Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Донецьк (далі - територіальне відділення АМК)
на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 23.04.2007
зі справи № 4/44а
за позовом відкритого акціонерного товариства “Пролетарська залізниця”, м. Донецьк (далі - ВАТ “Пролетарська залізниця”)
до територіального відділення АМК
про скасування пунктів 1 та 2 рішення адміністративної колегії територіального відділення АМК від 23.12.2005 № 84 у справі № 01-26-04/2005,
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - державне відкрите акціонерне товариство “Шахтоуправління Донбас”, м. Донецьк (далі - ДВАТ “Шахтоуправління Донбас”), та
товариство з обмеженою відповідальністю “ВТУ-Пролетарське”, м. Донецьк (далі - ТОВ “ВТУ-Пролетарське”).
Судове засідання проведено за участю представників:
ВАТ “Пролетарська залізниця” –не з'яв.,
територіального відділення АМК –Бахаревої О.В.,
ДВАТ “Шахтоуправління Донбас” –не з'яв.,
ТОВ “ВТУ-Пролетарське” –не з'яв.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Донецької області від 12.02.2007 (суддя Гринько С.Ю.) у задоволенні позову відмовлено.
ВАТ “Пролетарська залізниця”, не погодившись з цим рішенням, оскаржило його до Донецького апеляційного господарського суду.
Ухвалою названого апеляційного господарського суду від 23.04.2007 (колегія суддів у складі: Кулебякін О.С. - головуючий, судді Волков Р.В. і Запорощенко М.Д.):
в даній справі призначено судово-економічну експертизу, проведення якої доручено Інституту економічно-правових досліджень НАН України;
на вирішення експерта постановлено певні питання;
експерта зобов'язано надати “Донецькому господарському суду” мотивований висновок;
провадження у справі зупинено до одержання висновку експерта.
У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України територіальне відділення АМК просить скасувати оскаржувану ухвалу, “якою зупинено провадження у справі”. Скаргу мотивовано порушенням апеляційним господарським судом приписів пункту 11 частини першої та частини четвертої статті 7 Закону України “Про Антимонопольний комітет України”, Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку, затвердженої розпорядженням Антимонопольного комітету України від 05.03.2002 № 49-р, статті 1 Закону України “Про судову експертизу”, статті 41 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
ВАТ “Пролетарська залізниця” у відзиві на касаційну скаргу та в доповненні до відзиву заперечує проти доводів касаційної скарги, зазначаючи про їх необґрунтованість та про правомірність оскаржуваної ухвали, і просить останню залишити без змін, а скаргу без задоволення.
ТОВ “ВТУ-Пролетарське” у відзиві на касаційну скаргу так само зазначає про її необґрунтованість і про відповідність оскаржуваної ухвали чинному законодавству України, і просить розглянути скаргу без участі представника названого товариства.
Учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.
Відповідно до частини першої статті 11113 ГПК України ухвали, зокрема, апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Названим Кодексом, у тому числі статтею 41 цього законодавчого акта, не передбачено можливості оскарження ухвали про призначення судової експертизи.
Водночас згідно з пунктом 1 частини другої статті 79 ГПК України господарський суд має право зупинити провадження у справі у випадку призначення господарським судом судової експертизи.
Отже, в даному разі господарський суд у межах своїх повноважень скористався наданим йому правом зупинення провадження у справі. Відтак суд не припустився порушення або неправильного застосування зазначеної норми процесуального права, і підстави для скасування оскаржуваної ухвали відсутні.
Керуючись статтями 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 23.04.2007 зі справи № 4/44а залишити без змін, а касаційну скаргу Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України –без задоволення.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Б. Львов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2007 |
Оприлюднено | 29.08.2007 |
Номер документу | 872269 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні