Справа 237/1874/17
Провадження 2/237/327/19
У Х В А Л А
про забезпечення позову
04.11.19 року м. Курахове
Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ліпчанського С. М.,
при секретарі Бахтіяровій Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову за матеріалами цивільного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Мар`їнського районного суду Донецької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в березні 2014 року до ОСОБА_1 звернулась ОСОБА_2 з проханням позичити їй кошти. Позивач погодився та передав їй кошти в розмірі 25 000 (двадцять п`ять тисяч) гривень, про що складено розписку (договір позики), який оформили в простій письмовій формі. Позичальник зобов?явся повернути кошти до 30 грудня 2016 року.
04.11.2019 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті ОСОБА_2 і знаходяться у Орендаря - Товариства з обмеженою відповідальністю БУГСТРОЙТОРГ та накладення арешту на земельну ділянку загальною площею 6,5825 га., яка належить ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серія ЯА № 980812, виданого на підставі розпорядження голови Мар`їнської районної державної адміністрації від 23.03.2006 року № 164, кадастрові номери: 1423381500:08:000:0218, 1423381500:08:000:0406 до моменту скасування мораторію на продаж земельних ділянок або до моменту повного виконання ОСОБА_2 боргових зобов`язань перед ОСОБА_1 .
У відповідності до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У заяві про забезпечення позову заявником повинні бути зазначені причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, обґрунтування необхідності такого заходу, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову зазначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу позивача та відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, у даному випадку держави, від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на його користь, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
При вжитті заходів забезпечення позову повинна бути наявність зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову.
Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 29.06.2006 у справі Пантелеєнко проти України зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. В рішенні від 31.07.2003 у справі Дорани проти Ірландії Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття ефективний засіб передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.
Згідно частини 1 статі 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
За таких обставин, суд вважає, що заява про забезпечення позову в достатній мірі обґрунтована необхідністю забезпечення позову, позивачем викладено свої доводи щодо можливості настання несприятливих наслідків у разі незабезпечення позову, зазначені позивачем підстави та вид забезпечення позову є співмірними з пред`явленими вимогами, а обраний позивачем вид забезпечення позову не порушує прав і охоронюваних законом інтересів відповідача, а тому заява підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 149 , 150 , 153 ЦПК України , суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті ОСОБА_2 і знаходяться у Орендаря-Товариства з обмеженою відповідальністю БУГСТРОЙТОРГ , ЄДРПОУ 36810463, адреса здійснення господарської діяльності: 85613, Україна, Донецька обл., Мар`їнський р-н, с.Дальне, вул. Світла,1.
Накласти арешт на земельну ділянку загальною площею 6,5825 га., що розташовану на території с. Дальнє колишнє КСП Дружба, пай АДРЕСА_1 , призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастрові номери: 1423381500:08:000:0218, 1423381500:08:000:0406, яка належить ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку Серія ЯА № 980812, виданого на підставі розпорядження голови Мар`їнської районної державної адміністрації від 23.03.2006 року № 164 , до моменту скасування мораторію на продаж земельних ділянок або до моменту повного виконання ОСОБА_2 боргових зобов`язань перед ОСОБА_1 .
Копії ухвали направити сторонам для відома та відповідним державним органам, для виконання.
На підставі частини 1 статті 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С.М. Ліпчанський
Дата документу 04.11.2019
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2019 |
Оприлюднено | 05.02.2020 |
Номер документу | 87346634 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні