КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Єдиний унікальний номер справи: 6-42/09 Головуючий у суді першої інстанції: Ткаченко О.В.
Номер провадження: 22-ц/824/4373/2020 Доповідач у суді апеляційної інстанції: Коцюрба О.П.
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
03 лютого 2020 року місто Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Коцюрби О.П., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на ухвалу Володарського районного суду Київської області від 11 грудня 2019 року у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Володарський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою районного суду Київської області від 11 грудня 2019 року заяву ОСОБА_1 задоволено.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою, Києво-Святошинський РВ ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) подав апеляційну скаргу, яка не оплачена судовим збором.
Разом з апеляційною скаргою апелянт звернувся до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі судом апеляційної інстанції.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відстрочення сплати судового збору з огляду на таке.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Пунктом 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах №10 від 17 жовтня 2014 року передбачено, що єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК України повинна навести доводи та подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У своєму клопотанні про відстрочення сплати судового збору апелянт зазначає, що є бюджетною установою, відділ не має змоги самостійно сплатити судовий збір, а законодавством передбачені стислі строки оскарження судових рішень. При цьому, доказів на підтвердження його скрутного матеріального становища чи наявності інших обставин, що унеможливлюють сплату судового збору, апелянт суду не надав. Суд також звертає увагу, що апелянт не звільнений від сплати судового збору в силу закону.
Отже, вказане клопотання не може бути задоволене судом, оскільки є необґрунтованим.
Відповідно до п.п. 1.9 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме - 2102 грн.
Оплата витрат здійснюється за реквізитами: отримувач коштів УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н/22030101, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок: UA548999980313101206080026010, МФО банку отримувача: 899998, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі .
Крім цього, апеляційну скаргу подано із пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не булі вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
При подачі апеляційної скарги Києво-Святошинський РВ ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) звернувся до суду з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду посилаючись на поважність його пропуску,а саме на обставину, що про існування оскаржуваної ухвали Відділу стало відомо лише 10 січня 2020 року після то8го, як вказану ухвалу було передано електронною поштою з Володарського РВ ДВС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Однак, доказів на підтвердження вказаної обставин апелянт не надав. В матеріалах справи також відсутні докази отримання апелянтом копії оскаржуваного рішення.
За таких обставин, суд позбавлений можливості перевірити поважність причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи викладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185, 354, 357, 358 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Києво-Святошинського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на ухвалу Володарського районного суду Київської області від 11 грудня 2019 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення вказаних недоліків десять днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Коцюрба
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2020 |
Номер документу | 87392576 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Коцюрба Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні