УХВАЛА
07 лютого 2020 року
м. Київ
справа № 314/745/19
провадження № 61-2391ск20
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Червинської М. Є. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Запорізького апеляційного суду від 17 грудня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування свідоцтва про право на спадщину, визнання права власності,
ВСТАНОВИВ :
У лютому 2020 року до суду касаційної інстанції надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на постанову Запорізького апеляційного суду від 17 грудня 2019 року, здана до поштового відділення 27 січня 2020 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження, встановленого частиною першою статті 390 ЦПК України.
Статтею 390 ЦПК України встановлено, що касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
У поданій касаційній скарзі ОСОБА_1 зазначає, що копію оскаржуваної постанов апеляційного суду він отримав 28 грудня 2019 року, проте питання про поновлення строку на касаційне оскарження не порушує.
Разом з тим, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки заявником не сплачено судовий збір у розмірі, визначеному підпунктом 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір .
Враховуючи, що предметом спору заявленого позову, в оскаржуваній частині постанови апеляційного суду, окрім вимог майнового характеру (визнання права власності в порядку спадкування), пред'явлено також вимогу немайнового характеру (скасування свідоцтва про право на спадщину за законом), частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Підпунктом 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що розмір судового збору за подання касаційної скарги становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Ураховуючи, що із поданої касаційної скарги та доданих до неї матеріалів не вбачається ціни позову в оскаржуваній частині щодо вимог майнового характеру про визнання права власності в порядку спадкування, неможливо встановити розмір судового збору, який підлягав сплаті при подачі позовної заяви, а тому заявнику необхідно самостійно обрахувати розмір судового збору за подання касаційної скарги, сплативши судовий збір, а також сплатити судовий збір за заявлену вимогу немайнового характеру у розмірі 1 536 грн 80 коп.
Згідно з квитанцією № 110 від 18 січня 2020 року заявником сплачено судовий збір у розмірі 1 000 грн.
Таким чином, заявник має доплатити судовий збір за подання касаційної скарги за заявлену вимогу немайнового характеру у розмірі 536 грн 80 коп., а також сплатити судовий збір, самостійно обрахувавши розмір його сплати, щодо вимог майнового характеру.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача (стандарт IBAN) UA288999980313151207000026007, код класифікації доходу бюджету 22030102, Судовий збір (Верховний Суд, 055) .
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Частиною третьою статті 393 ЦПК України встановлено, що касаційна скарга підлягає залишенню без руху і протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право подати відповідні належні докази на підтвердження поважності причин для поновлення строку на касаційне оскарження.
Ураховуючи наведене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявникові строк для усунення її недоліків.
Керуючись статтею 185, 390, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Запорізького апеляційного суду від 17 грудня 2019 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 04 березня 2020 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настануть передбачені законом наслідки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. Є. Червинська
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87527808 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Червинська Марина Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні