Ухвала
від 12.02.2020 по справі 953/1433/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/1433/20

н/п 2-з/953/37/20

УХВАЛА

про забезпечення позову

"12" лютого 2020 р. Київський районний суд м. Харкова в складі головуючого судді Чередник В.Є., за участю секретаря судового засідання Поліщук А.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) про забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ:

28.01.2020 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, який було уточнено, у якому позивач просить визнати недійсним договір купівлі-продажу від 13.12.2019, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , нотаріально посвідчений приватним нотаріусом ХМНО Конопацькою О.Б. та зареєстрований в реєстрі за № 861; зобов`язати ОСОБА_2 повернути ОСОБА_3 у власність земельну ділянку площею 0.0121 Га кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 ; визнати недійсним договір дарування від 13.11.2019, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , нотаріально посвідчений приватним нотаріусом ХМНО Лавіндою Н.О. та зареєстрований в реєстрі за № 3935; зобов`язати ОСОБА_3 повернути у власність ОСОБА_4 земельну ділянку площею 0.0121 Га кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 ; стягнути з відповідачів судові витрати.

Ухвалою суду від 12.02.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

Одночасно з поданням позовної заяви, 28.01.2020 до суду надійшла заява про забезпечення позову, яка була остаточно уточнена 11.02.2020, яка відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, в якій заявник просить: заборонити ОСОБА_2 , здійснювати відчуження земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, площею 0.0121 Га; заборонити ОСОБА_2 здійснювати забудову земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, площею 0.0121 Га.

При цьому, заявник посилається на те, що з кінця грудня 2019 року він фактично позбавлений можливості доступу до своєї земельної ділянки та будівлі внаслідок встановлення відповідачем ОСОБА_2 паркану та воріт. Характер дій відповідачів свідчить про їх скоординованість і спрямованість на створення перешкод у фактичному стягненні на користь позивача безумовного боргу ОСОБА_4 , підтвердженого її власноручною розпискою.

Укладення спірних угод стало можливим саме з причини несвоєчасного вжиття судом, що розглядав спір, заходів із забезпечення позову.

Приймаючи до уваги очевидну погодженість дій відповідачів, позивач вважає, що з метою ускладнення виконання рішення в даній справі ОСОБА_2 може здійснити наступне відчуження земельної ділянки іншій особі, або здійснити забудову земельної ділянки і зареєструвати на ній нерухоме майно.

На підставі викладеного позивач звернувся до суду з даною заявою.

Суд, дослідивши матеріали справи зазначає наступне.

Згідно з частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною 3 статті 129 Конституції України визначено основні засади судочинства, однією з яких, згідно пункту 3 вказаної статті, є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод всі судові процедури повинні бути справедливими.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволенні позовних вимог.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, забороною вчиняти певні дії.

Інститут забезпечення позову являє собою сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо у них існують побоювання, що виконання ухваленого у справі рішення виявиться у майбутньому утрудненим чи неможливим.

Отже, умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити або унеможливити виконання рішення по суті позовних вимог.

Вирішуючи питання щодо доцільності забезпечення позову у спосіб, про який просить позивач, суд також враховує правову позицію Верховного Суду України.

В пункті 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , роз`яснено про те, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При цьому при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч.5,6 ст.153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Розглянувши заяву позивача про забезпечення позову і, не вирішуючи питання про обґрунтованість позовних вимог по суті, враховуючи, що вказаний позивачем вид забезпечення позову є співмірним із заявленими вимогами, не порушує права інших осіб, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення заяви.

Згідно ч.1 ст.157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Керуючись ст. 12, 13, 81, 149-153, 157, 258, 260, 261, 263, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву позивача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) про забезпечення позову - задовольнити.

Вжити заходи забезпечення позову шляхом:

- заборони ОСОБА_2 здійснювати відчуження земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, площею 0,0121Га;

- заборони ОСОБА_2 здійснювати забудову земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 6310136600:08:001:0186, площею 0,0121Га.

Копію ухвали направити на виконання та позивачу - для відома.

Відповідно до ч.1 ст. 157 ЦПК ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський районний суд м. Харкова до Харківського апеляційного суду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2020.

Суддя Чередник В.Є.

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.02.2020
Оприлюднено13.02.2020
Номер документу87544692
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —953/1433/20

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Рішення від 12.01.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Єфіменко Н. В.

Рішення від 12.01.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Єфіменко Н. В.

Ухвала від 01.07.2021

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Єфіменко Н. В.

Ухвала від 01.07.2021

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Єфіменко Н. В.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Чередник В. Є.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Чередник В. Є.

Ухвала від 03.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Чередник В. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні