КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/1915/18
Провадження № 1-кс/552/425/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.02.2020 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах ПП «НВФ Коломак 14», розглянувши клопотання заступника начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017170000000115 від 29.03.2017 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.1 ст.204, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212, ч.3 ст.212 КК України.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що службові особи ряду підприємств, зокрема ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» (код 25158009), ТОВ «СП «Альянс» (код 40300059), ТОВ «Альянс Енерджі» (код 39842131), ПП «ТД «Еко-Альянс» (код 37829559), за попередньою змовою між собою, у період з 01.01.2016 по теперішній час незаконно виготовляють та збувають паливно-мастильні матеріали, які входять до підакцизної групи товарів, за готівкові кошти. При цьому, з метою приховання слідів злочину та прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків, вносять завідомо неправдиві відомості до первинних бухгалтерських документів, податкової та фінансової звітності щодо збуту суміші ациклічних, парафінових вуглеводнів та абсорбенту за удаваними угодами підприємствам реального сектору економіки та фіктивним підприємствам. Внаслідок вчинення вказаних злочинних дій службові особи зазначених СГД незаконно формували податковий кредит з ПДВ та валові витрати підприємствам реального сектору економіки (покупцям) та сприяли останнім в ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах.
Матеріалами кримінального провадження встановлено, що ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» здійснює реалізацію компонентів дизельного палива, суміші ациклічних вуглеводнів стабілізованої, тощо. Фактично ж ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» здійснює переробку нафтопродуктів та виготовляє дизельне паливо та бензин, які є підакцизною групою товарів. У подальшому, незаконно виготовлені паливно-мастильні матеріали поставляються замовникам такого виробництва з метою подальшої їх реалізації, зокрема ПП «ТД «Еко-Альянс». Реалізація ПММ за готівку не відображається ні в бухгалтерському, ні в податковому обліках підприємств. З метою маскування незаконного виробництва ПММ, надання легального вигляду фінансово-господарським взаємовідносинам між ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» та ПП «ТД «Еко-Альянс», відображення в податковій звітності відповідних податкових зобов`язань та отримання безготівкових коштів, необхідних для розрахунку з постачальниками, службові особи підприємств відображають по бухгалтерському та податковому обліках проведення безтоварних операцій (вчинення удаваних правочинів) по реалізації суміші ациклічних, парафінових вуглеводнів та абсорбенту.
Зазначав, що ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» здійснює постачання незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів в адресу ПП «НВФ Коломак 14» (код 39508069), яке в подальшому здійснює їх незаконне зберігання з метою збуту та збут, використовуючи при цьому автозаправну станцію розташовану за адресою: м. Полтава, вул. Кагамлика, 37/А.
11.02.2020 на виконання ухвали слідчого судді Київського районного суду м.Полтави від 06.02.2020 проведено обшук нежитлових будівель, споруд та об`єктів, розташованих за вказаною адресою, в ході якого, згідно протоколу обшуку, виявлено та вилучено наступні паливно-мастильні матеріали: дизельне пальне в кількості 1963 л., яке міститься в резервуарі №1; дизельне пальне в кількості 8493 л., яке міститься в резервуарі №2; дизельне пальне в кількості 11005 л., яке міститься в резервуарі №3; дизельне пальне в кількості 4835 л., яке міститься в резервуарі №4; бензин «А-92» в кількості 2404 л., який міститься в резервуарі №5; дизельне пальне в кількості 17093 л., яке міститься в резервуарі №6.
Також вказував, що слідчим 12.02.2020 винесено постанову, якою паливно-мастильні матеріали, вилучені в ході проведення вищевказаного обшуку нежитлових будівель, споруд та об`єктів, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №42017170000000115 від 29.03.2017, так як вказані паливно-мастильні матеріали являлись об`єктом кримінально протиправних дій, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, мають істотне значення та можуть бути використані в ході досудового розслідування.
Зазначав, що з метою всебічного, повного й неупередженого досудового розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою запобігання можливості приховування, втрати, знищення, передачі, відчуження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на паливно-мастильні матеріали, вилучені в ході проведеного обшуку нежитлових будівель, споруд та об`єктів, розташованих за адресою: м. Полтава, вул. Кагамлика, 37/А.
Метою арешту майна, вилученого в ході проведеного обшуку, є забезпечення збереження речових доказів, відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України.
Заступник начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав наведених в ньому.
Адвокат ОСОБА_4 , який діє в інтересах ПП «НВФ Коломак 14» у судовому засіданні заперечував, щодо заявленого клопотання, та просив відмовити в його задоволенні.
Слідчий суддя заслухавши слідчого, який клопотання підтримав, адвоката, який заперечував щодо клопотання про арешт майна, дослідивши матеріали клопотання приходить дотаких висновків.
Так слідчим суддею встановлено, що 11.02.2020 на виконання ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Полтави від 06.02.2020 проведено обшук нежитлових будівель, споруд та об`єктів, розташованих за вказаною адресою, в ході якого, згідно протоколу обшуку, виявлено та вилучено наступні паливно-мастильні матеріали: дизельне пальне в кількості 1963 л., яке міститься в резервуарі №1; дизельне пальне в кількості 8493 л., яке міститься в резервуарі №2; дизельне пальне в кількості 11005 л., яке міститься в резервуарі №3; дизельне пальне в кількості 4835 л., яке міститься в резервуарі №4; бензин «А-92» в кількості 2404 л., який міститься в резервуарі №5; дизельне пальне в кількості 17093 л., яке міститься в резервуарі №6.
Відповідно до вимог ч.7 ст. 236 КПК України, вилучене майно під час обшуку 11.02.2020 за адресою: АДРЕСА_1 не є тимчасово вилученим майном, оскільки на його відшукання та вилучення було надано дозвіл в ухвалі слідчим суддею.
Приписами ч.1ст. 170 КПК Українивизначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно з п.1 ч.2 вказаної статті Кодексу арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України.
Арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду, визначено необхідність арешту майна.
В обґрунтування необхідності накладення арешту заступник начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 вказав, що ПрАТ ВТФ «МТН-Полтава» здійснює постачання незаконно виготовлених паливно-мастильних матеріалів в адресу ПП «НВФ Коломак 14» (код 39508069), яке в подальшому здійснює їх незаконне зберігання з метою збуту та збут, використовуючи при цьому автозаправну станцію розташовану за адресою: м. Полтава, вул. Кагамлика, 37/А.
Проте, всупереч вимогам ч. 2ст.171 КПК України, до клопотання не додав оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими він обґрунтовує такі доводи.
Крім того,відповідно довимог ч. 6ст.100 КПК України, відповідно до яких речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
В клопотанні не зазначена сума речових доказів, чи ринкова ціна вилучених нафтопродуктів, з огляду на що не можливо встановити суму вказаних речових доказів.
Оскільки встановлено, що майно не є тимчасовим вилученим, а клопотання слідчого не відповідає вимогам ст. 171 КПК України, щодо походження та власності вказаного майна, слідчий суддя приходить до висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст.170,171,172, 173КПК України
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання заступника начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду на протязі 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87615038 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні