ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.02.2020 Справа № 904/4383/19
Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р. у справі
за позовом: за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства КОЛОР ИТ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Свитязь
про: стягнення 44151,27грн.,
Представники сторін: не викликались,
ВСТАНОВИВ:
10.02.2020р. Господарський суд ухвалив рішення у справі №914/542/19 (надалі по тексту - Рішення ), відповідно до якого, суд, вирішив: відмовити в позові повністю; стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства КОЛОР ИТ на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Свитязь 3500,00грн. витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.1 ст.123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно з п.1 ч.3 ст.123 ГПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.1 ст.221 ГПК України, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Згідно з ч.8 ст.129 ГПК України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо); такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву; у разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Під час розгляду справи, у судовому засіданні 10.02.2020р. представник позивача усно заявив, що докази понесення інших, окрім зазначених заяві щодо інших судових витрат, пов`язаних з розглядом справи (витрат на правову допомогу), витрат на професійну правову допомогу будуть подані ним протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.
14.02.2020р. відповідачем подано до суду заяву про ухвалення додаткового судового рішення, яку зареєстровано відділом автоматизованого документообігу та обробки інформації за вх.№390/20. До вищевказаної заяви відповідачем долучено докази понесення ним 1500,00грн. витрат на професійну правничу допомогу у цій справі.
Пунктом 3 ч.1 ст.244 ГПК України передбачено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно ч.3 та ч.4 ст.129 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем у судовому засіданні 10.02.2020р., у відповідності до ч.8 ст.129 ГПК України, зроблено відповідну заяву про те, що докази понесення ним витрат на професійну правничу (правову) допомогу будуть подані ним протягом 5 днів після ухвалення рішення суду, зважаючи на подання відповідачем до суду в межах встановленого строку доказів, які, на думку відповідача, підтверджують розмір витрат на професійну правничу допомогу, які він сплатив у зв`язку з розглядом цієї справи, наявні підстави для вирішення питання про розподіл 1500,00грн. витрат відповідача на професійну правничу допомогу у цій справі.
При цьому, судом враховано, що відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною. Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів. При цьому, Європейський Суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (див. рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012). Згідно з ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з п.п.1, 2 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України №958 від 28.11.2013р., нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку): 1) місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1; 2) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+2; 3) між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3; 4) між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об`єкті поштового зв`язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.
Враховуючи наведені вище нормативні строки пересилання поштової кореспонденції, а також адреси місцезнаходження учасників справи, з метою повного та всестороннього дослідження усіх обставин, що мають значення для вирішення справи, керуючись ст.ст. 119, 123, 129, 221, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Призначити судове засідання для вирішення питання про розподіл 1500,00грн. витрат відповідача на професійну правничу допомогу у справі №904/4383/19 на 24.02.2020 о 14:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань № 4, ІІ поверх, каб. 204.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Суддя Король М.Р.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87623437 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Король М.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні