Ухвала
від 29.01.2020 по справі 362/8006/15-ц
ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 362/8006/15-ц

Провадження № 2/362/21/20

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

29.01.2020 року

суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ в натурі частки із майна та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в особі законного представника ОСОБА_5 про збільшення частки у праві спільної часткової власності та поділ майна,

В С Т А Н О В И В:

14 грудня 2015 року Васильківським міськрайонним судом Київської області отримано позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ в натурі частки із майна (т.с. 1, а.с. 1 - 4).

У той же день суддею Ковбелем М.М. відкрито провадження у справі (т.с. 1, а.с. 26).

Ухвалою суду від 15.02.2016 року прийнято до розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в особі законного представника ОСОБА_5 про збільшення частки у праві спільної часткової власності та поділ майна (т.с. 1, а.с. 61).

20.06.2017 року дану цивільну справу розподілено судді Грибановій Ю.Л. (т.с. 1, а.с. 191).

08.09.2017 року дану цивільну справу розподілено судді Корнієнку С.В. (т.с. 1, а.с. 195).

18.07.2019 року дану цивільну справу розподілено судді Кравченко Л.М. (т.с. 2, а.с. 44).

24.01.2020 року суддею Кравченко Л.М. задоволено заяву про самовідвід (т.с. 2, а.с. 54 - 56).

28.01.2020 року дану цивільну справу розподілено судді Марчуку О.Л. (т.с. 2, а.с. 57).

За змістом ухвали Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.01.2020 року встановлено наступне.

Підстави для відводу (самовідводу) судді чітко і вичерпно передбачені у статті 36 ЦПК України.

Вирішуючи питання щодо існування таких підстав, суд враховує, що згідно із усталеною практикою Європейського суду з прав людини, наявність безсторонності має визначатись, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв.

Зокрема за суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі.

Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.

Натомість, в ухвалі Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.01.2020 року не наведено жодної обставини, яка свідчить про поведінку судді Кравченко Л.М. щодо виявлення нею упередженості або безсторонності у даній справі.

Так, посилання судді на Бангалорські принципи поведінки судді є безпідставними і необґрунтованими, оскільки на час задоволення самовідводу, у жодного стороннього спостерігача не виникнуло сумнівів у неупередженості судді (матеріали справи не містять таких даних)!

Бангалорські принципи поведінки суддів не можуть бути застосовані у даному випадку із тих причин, що станом на дату ухвалення самовідводу, суддя Кравченко Л.М. не вчинила у даній цивільній справі жодних процесуальних діях, які можуть вказувати на її упередженість і/або зацікавленість у вирішенні справи по суті.

Аналогічно є безпідставним і посилання на Рішення від 28.10.1998 року у справі Ветштаи?н проти Швеи?царіі? , оскільки матеріали справи не містять відомостей про те, що суддя Кравченко Л.М. викликає недовіру в учасників судового розгляду або стосовно неї є підстави для підозри у недостатніи? неупередженості.

Неабияк дивно читати наступний абзац ухвали про самовідвід такого змісту: Європейський суд з прав людини зазначає у рішеннях Делкурт проти Бельгії , Пєрсак проти Бельгії і де Куббер проти Бельгії , що будь-який суддя, стосовно неупередженості якого є обґрунтований сумнів, повинен заявити самовідвід .

Проте, матеріали справи не містять будь-яких даних або відомостей про те, що в учасників даної справи є обґрунтований сумнів стосовно неупередженості суддя Кравченко Л.М., що безпосередньо вказує на помилковість висновків суду про підстави самовідводу.

Фактично, за змістом ухвали, однією єдиною підставою для самовідводу є мета уникнення у сторін будь-яких сумнівів в неупередженості або об`єктивності судді при розгляді зазначеної справи, запобігання звинувачень у заінтересованості результатів розгляду справи, запобігання конфліктних ситуацій, які ставлять під сумнів можливу неупередженість судді .

Тобто, суддя Кравченко Л.М. задовольнила самовідвід з метою уникнення того, що не відбулось, посилаючись на її особистий сумнів у можливій неупередженості!!!

Як наслідок, виникла ситуація, коли в учасників процесу немає сумнівів в неупередженості та об`єктивності судді, але у самої судді є сумніви у своїй неупередженості та об`єктивності, що вказує лише і тільки на небажання судді Кравченко Л.М. здійснювати розгляд вказаної цивільної справи.

У зв`язку з цим, в ухвалі суду від 24.01.2020 року не зазначено жодної із підстав для відводу (самовідводу) судді, що чітко передбачені у статтях 36, 37 ЦПК України.

Таким чином, слід зробити висновок, що наведені суддею обставини для самовідводу - відсутні.

Враховуючи, що наявність підстав, передбачених статтею 36 ЦПК України не встановлено, приходжу до висновку, що самовідвід є необґрунтованим і безпідставним, а тому задоволенню не підлягав.

Пункт 5 частини першої статті 36 ЦПК України передбачає, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Як встановлено, в учасників процесу немає сумнівів у неупередженості та об`єктивності судді Кравченко Л.М., а тому вона може здійснювати розгляд даної цивільної справи.

Вважаю, що ухвала від 24.01.2020 року про задоволення самовідводу є такою, що не ґрунтується на законі, а заява про самовідвід підлягала відхиленню.

Так, законодавством України встановлені підстави подання відводу (самовідводу), системний аналіз яких свідчить, що усунення судді від правосуддя повинно бути мотивованим і відповідати меті забезпечення неупередженості суду.

Аналіз матеріалів справи показує, що ухвала про самовідвід судді Кравченко Л.М. не відповідає меті забезпечення неупередженості суду, оскільки не містить жодної об`єктивної підстави, яка б свідчила про необхідність відведення судді.

Внаслідок задоволення заяви про самовідвід зміна складу суду відбулась безпідставно з надуманих причин.

При цьому, як зазначено в мотивувальній частині ухвали, суддя Кравченко Л.М. була хорошою знайомою ОСОБА_1 , що було в минулому і не має місця станом на дату задоволення сома відводу.

Одночасно, слід зауважити, що про так звані підстави самовідводу, які є надуманими, очевидно були відомі судді Кравченко Л.М. завжди з часів її роботи у Фастівському міськрайонному суді Київської області, а тому вона була зобов`язана заявити їх відразу після отримання справи у липні 2019 року.

Однак, самовідвід було заявлено тільки через шість місяців після отримання справи суддею лише в кінці січня 2020 року, що прямо вказує на невизначеність і зволікання судді Кравченко Л.М. щодо розгляду даної цивільної справи, після чого нею було заявлено очевидно і безсумнівно хибний самовідвід з надуманих підстав.

Оскільки, відсутні передбачені ЦПК України підстави для самовідводу та він заявлений лише через шість місяців після отримання справи суддею, слід зробити висновок про зловживання суддею Кравченко Л.М. правом на самовідвід пов`язаним із небажанням здійснювати судочинство у даній цивільній справі.

Таким чином, через відсутність передбачених ЦПК України підстав для самовідводу необхідно визнати необґрунтованим і безпідставним самовідвід судді Кравченко Л.М. у даній цивільній справі.

Пункт 5 частини першої статті 36 ЦПК України передбачає, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

За таких обставин, враховуючи наведені обставини та факт зловживання суддею Кравченко Л.М. права на відвід, слід відвести суддю Марчука О.Л. від розгляду даної цивільної справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40, 258 - 261 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Відвести суддю Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчука Олега Леонідовича від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ в натурі частки із майна та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в особі законного представника ОСОБА_5 про збільшення частки у праві спільної часткової власності та поділ майна від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_6 до приватного акціонерного товариства Страхове товариство Гарантія про стягнення страхового відшкодування.

Передати цивільну справу № 362/8006/15-ц - для здійснення авторозподілу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Дата складення повного судового рішення - 29 січня 2020 року.

СудВасильківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.01.2020
Оприлюднено25.02.2020
Номер документу87775598
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —362/8006/15-ц

Ухвала від 22.03.2022

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Ковбель М. М.

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Ковбель М. М.

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Ковбель М. М.

Ухвала від 29.01.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Марчук О. Л.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Кравченко Л. М.

Ухвала від 18.07.2019

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Кравченко Л. М.

Ухвала від 27.11.2018

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 20.04.2018

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 13.09.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Корнієнко С. В.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Грибанова Ю. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні