Справа № 2-51/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.01.2009 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого Малярчука В.В.
при секретарі Зіньковській Н.Д.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ласковецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій просить визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме: будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в с. Ласківці по вул. Центральна, 319, Теребовлянського району Тернопільської області після смерті ОСОБА_2.
В попереднє судове засідання позивачка не з'явилася, однак в матеріалах справи міститься її заява, в якій вона просить справу слухати в його відсутності та підтримує позовні вимоги.
Представник Ласковецької сільської ради у попереднє судове засідання не з'явився, однак в матеріалах справи є його заява, згідно якої він позов визнає та просить справу слухати в його відсутності.
Суд, вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки позовні вимоги у попередньому судовому засіданні визнані відповідачем, згідно його заяви.
Дані позовні вимоги також доводяться матеріалами цивільної справи, які у попередньому судовому засіданні не досліджувалися, оскільки докази, що зібрані по справі відповідають фактичним обставинам і відповідачем не заперечуються.
Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦК України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного
кодексу України правила книги шостої ЦК України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
На підставі викладеного, суд дійшов до переконання, що позов слід задоволити, визнавши право власності за ОСОБА_1 на спадкове майно, а саме: будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в с Ласківці по вул. Центральна, 319, Теребовлянського району Тернопільської області після смерті ОСОБА_2.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 130 , 174 ЦПК України, ст.ст. 325, 1225, 1261, 1268 ЦК України, п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на спадкове майно, а саме: будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в с. Ласківці по вул. Центральна, 319, Теребовлянського району Тернопільської області, та належало померлому 17 грудня 1986 року ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серії І-ИД №062362).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга -протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2009 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8798450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Васильчук Сергій Федорович
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні