ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 березня 2020 року м. Херсон Справа № 923/209/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. , дослідивши матеріали заяви № 1 від 27.02.2020 (зареєстровано за вх. № 487/20 від 02.03.2020)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС", м. Київ
про зобов"язання прийняти товар і зменшити заборгованість, стягнення 31101,29 грн
встановив:
До Господарського суду Херсонської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС" (позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський завод плавлених сирів" (відповідач) про зобов"язання прийняти товар і зменшити заборгованість, стягнення 31101,29 грн, посилаючись на порушення відповідачем умов договору поставки № КО3216 від 30.08.2016.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.03.2020, справу розподілено судді Литвиновій В.В.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Статтею 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При досліджені матеріалів позовної зави судом встановлено, що позивачем не дотримано вказаних вимог.
Згідно з ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Однак, в порушення вимог ст. 172 ГПК України позивачем не надано опису вкладення до листа про надіслання відповідачу копії позову з додатками.
З огляду на викладене, неможливо встановити, яка саме поштова кореспонденція була надіслана відповідачу.
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заяви) оплачується судовим збором. Чинним законодавством не встановлено якихось спеціальних вимог щодо оформлення платіжних документів, за якими перераховуються суми судового збору. Отже, таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України. Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
В даному випадку, при зверненні з позовом до суду, Товариство з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС" в якості доказу сплати судового збору надав копії платіжних доручень № 8075 та № 8076 від 26.02.2020.
Таким чином, позивачем не надано належного доказу сплати судового збору.
Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235, 254 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС" залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС" строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС", що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4.Звернути увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС", що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
5.Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "ВС-ІМПЕКС".
6.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 04.03.2020 року.
Суддя В.В.Литвинова
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 87996026 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Литвинова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні