Господарський суд запорізької області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстраціяномер провадження справи 27/21/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.03.2020 Справа № 908/152/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Дроздової С.С. при секретарі судового засідання Шолоховій С.В., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» (поштова адреса: 69034 м. Запоріжжя, вул. Цимлянська, буд. 29, ідентифікаційний код юридичної особи 22161169)
до відповідача: Запорізької митниці ДФС (69041 м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12, ідентифікаційний код юридичної особи 39477764)
про стягнення 20 119 грн. 00 коп.
представники сторін
від позивача: не з`явився
від відповідача: Прокоф`єв С.А., дов. б/н від 20.02.2020 р.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» звернулося до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» з позовом про стягнення з Запорізької митниці ДФС 20 119 грн. 00 коп.
Відповідно до витягу з протоколу розподілу судової справи між суддями від 24.01.2020 р. здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/152/20 та визначено до розгляду судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 28.01.2020 р. позовну заяву залишено без руху, надано Товариству з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» строк для усунення недоліків.
03.02.2020 р. на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» надійшли докази усунення недоліків позовної заяви, на виконання вимог ухвали суду від 28.01.2020 р., а саме - докази направлення цієї позовної заяви з додатками на адресу Запорізької митниці ДФС, м. Запоріжжя.
Ухвалою суду 07.02.2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/152/20, присвоєно справі номер провадження 27/21/20, розгляд справи по суті призначено на 04.03.2020 р.
Справа № 908/152/20 розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.
04.03.2020 р. судом проведено судове засідання у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, за наявності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу проти здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою відеозаписувального технічного засобу - таке фіксування здійснюється лише за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Фіксування судового процесу у справі здійснюється за допомогою технічних звукозаписувальних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Оберіг» .
04.03.2020 р. судом оголошено про відкриття судового засідання та оголошено справу, яка розглядається.
Головуючим оголошено склад суду, а також прізвище секретаря судового засідання.
Судом з`ясовано наявність відводів згідно ст. ст. 35, 36, 37 ГПК України.
Відводів складу суду, секретарю судового засідання не заявлено.
Судом з`ясовано у представника відповідача чи відомі їм права та обов`язки, відповідно до ст. ст. 42, 46 ГПК України та чи є необхідність роз`яснення прав та обов`язків.
Права та обов`язки представнику відповідача відомі, роз`яснень не потребують.
Судом з`ясовано у представника відповідача про наявність заяв чи клопотань.
Представником відповідача заявлено клопотання (вх. № 452/08-08/20 від 02.03.2020 р.) щодо залишення позову без розгляду. В обґрунтування посилається на те, що позовна заява надійшла на адресу суду в електронному виді з позначкою, що документ сформований в системі Електронний суд . Відповідно до пп. 17.1) п. 17) ч. 1 Розділу XI Перехідні положення ГГЖ України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 22.12.2018 р. № 628 Про проведення тестування підсистеми Електронний суд у місцевих та апеляційних судах запроваджено тестовий режим експлуатації підсистеми Електронний суд у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).
Відповідно до Рішення Ради суддів України від 20.09.2019 р. № 75 зазначено, що використання підсистеми Електронний суд використовується у тестовому режимі виключно для судів та органів системи правосуддя.
Представник відповідача зазначив, що на сьогодні Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не розпочала роботу
Відповідно до ст. 7 розділу II Закону України Про електронні документи та електронний документообіг оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора, або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги , а також електронна копія електронного документа засвідчується у порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - Кодекс) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Надана позовна заява ні ким не підписана.
Крім того, у своєї позовної заяві позивач вказує, що це є заява про відшкодування збитків, але зі змісту позову вбачається, що мова йде про компенсацію у сумі 20 119 грн. за приниження його честі та гідності, а відтак позов є матеріальним і відповідно до ЗУ Про судовий збір повинен сплачуватися за подання позову майнового характеру.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Кодексу до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. До позову позивачем не надавалися документи, що підтверджували сплату судового збору.
На підставі вищевикладеного, відповідач просить залишити позовну заяву без розгляду на підставі п. п. 2, 8 ч. 1 ст. 226 ГПК України.
Клопотання відповідача щодо залишення позовної заяви без розгляду відкладено судом до наступного судового засідання , для надання можливості позивачу ознайомитись з вказаним клопотанням, оскільки відповідно до норм ГПК України сторони мають право подати свої заперечення з приводу заявлених клопотань процесуального характеру.
04.03.2020 р. представник позивача не з`явився в засідання , про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином.
28.02.2020 р. через систему «Електронний суд» надіслав клопотання (вх. № 4452/08-08/20 від 28.02.2020 р. щодо розгляду справи без участі представника позивача, який станом на 04.03.2020 р. знаходиться за межами країни.
04.03.2020 р. представник відповідача проти позову заперечив на підставах викладених у письмовому відзиві № 86/95/08-70-10 від 26.02.2020 р. (вх. № 4285/08-08/20 від 26.02.2020 р.) просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
За приписами ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Відповідно до ст. 216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках встановлених частиною другою статті 202 цього кодексу.
Згідно п. 2 ст. 202 ГПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання;
2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними;
3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи;
4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
За змістом ч. 2 ст. 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Відповідно до п. 1 ст. 184 ГПК України, у строк, встановлений судом, позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення.
З метою з`ясування фактичних обставин справи, вивчення наданих до справи документів, дотримання прав сторін, а також не прибуттям в засідання суду представників виникла необхідність відкладення розгляду справи.
Представник відповідача, у судовому засіданні належним чином повідомлений про дату та час наступного судового засідання, про що свідчить розписка про повідомлення наступного засідання з підписом представників (міститься в матеріалах справи).
Керуючись ст.ст. 42, 46, 202, 216, 232, 234, 243, 252 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відкласти розгляд справи.
2 Засідання суду призначити на 02 квітня 2020 р. о 10 год. 30 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 2, кабінет № 116.
Телефон гарячої лінії господарського суду Запорізької області: (061) 764-89-30
3. Явку у судове засідання представників сторін позивача та відповідача визнати обов`язковою . Уповноваженим представникам сторін мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників у відповідно до ст. 60 ГПК України.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Сторонам надати суду: оригінали документів в обґрунтування своїх доводів та заперечень для дослідження судом документальних доказів.
В господарському суді Запорізької області впроваджено роботу підсистеми «Електронний суд» модуля «Автоматизований розподіл» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, функціонування якої передбачено з ст. 6 ГПК України, що забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.
Відповідно до змісту ч.ч. 6, 8 ст. 6 ГПК України реєстрація офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі є обов`язковою для адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, державних органів, органів місцевого самоврядування та суб`єктів господарювання державного та комунального секторів економіки. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в системі в добровільному порядку. Реєстрація в системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Із відеоінструкцією щодо реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі можна ознайомитися на сайті судової влади України за посиланням: https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/pres-centr/news/548658/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали буде розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 10.03.2020 |
Номер документу | 88026459 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні