ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"06" березня 2020 р. м ХарківСправа № 922/675/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Прайм Логістик Груп , м. Київ, до Товариства з обмеженою відповідальністю Юртранс-Сервіс , м. Харків, про стягнення 279 567,86 грн.,- ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариства з обмеженою відповідальністю Прайм Логістик Груп , звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю Юртранс-Сервіс , про стягнення суми основного боргу у розмірі 254 415,48 грн., пені у розмірі 22 265,75 грн., 3% річних у розмірі 2 434,30 грн. та інфляційних нарахувань у розмірі 452,33 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.
Вимоги щодо змісту та форми позовних заяв визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального України.
Приписами пункту 5 та 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення доказів, що підтверджують обставини обґрунтування позовних вимог з переліком документів та інших доказів, які додаються до заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
До матеріалів позовної заяви позивачем скеровано пакет документів, який містить на звороті останнього аркуша наклейку із відміткою про те, що документи, які подані разом із позовною заявою, прошиті та пронумеровані у відповідній кількості керевником підприємства-позивача з печаткою та датою такого оформлення. На переконання суду, даний порядок продання (оформлення) пакету документів є таким, що узгоджується із нормами процесуального законодавства.
Однак, суд звертає увагу позивача на норми стаття 91 Господарського процесуального кодексу України, яка містить загальні вимоги щодо оформлення письмових доказів. Зокрема, письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01 вересня 2003 року) встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.
Разом з тим, подані до матеріалів позовної заяви копії письмових доказів, які прошиті, пронумеровані, підписані, скріплені печаткою підприємства-позивача, не відповідають вище викладеним вимогам, оскільки зворотня наклейка на останьому аркуші не містить зазначення Згідно з оригіналом , а додатки, що подані у копіях, належним чином не засвідчені позивачем, оскільки не містять відмітки назви посади особи, яка засвідчила копії, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення письмових документів, поданих в копіях. Вищевикладене в сукупності унеможливлює відповідність поданого позову приписам статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, суду є незрозумілим алгоритм дій позивача щодо засвідчення копій документів, оскільки останній, здійснивши дії із засвідчення додатків позовної заяви шляхом надання єдиного пакету документів (який прошитий, пронумерований у відповідній кількості з зазначенням дати та посади особи, її прізвища та ініціалів, печатки) не містить напису Згідно з оригіналом , що не відповідачє, через відсутність такого напису, нормам ст. 91 ГПК України. Додатки ж до позовної заяви не містять відмітки про назву посади особи, яка засвідчила копії докумнтів, її ініціалів та прізвища, а також дати такого засвідчення.
Якщо подана позовна заява не відповідає приписами статті 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України законодавець передбачив механізм залишення позовної заяви без руху задля забезпечення позивачу можливості у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви, що забезпечить можливість вважати її такою, що подана у день її первинного подання та прийняття її судом до розгляду (частина 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
За таких обставин, оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам статі 162 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
З метою усунення вище вказаних недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати належним чином засвідчені копій документів, які додані до позовної заяви.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 91, 162, 174, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Прайм Логістик Груп - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - до 16 березня 2020 року (включно) шляхом надання до суду належним чином засвідчених копій документів, які додані до позовної заяви.
Попередити позивача, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, є підставою для її повернення (частина 4 статті 174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 06 березня 2020 року.
Суддя Н.В. Калініченко
№ 922/675/20
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2020 |
Оприлюднено | 10.03.2020 |
Номер документу | 88050341 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні