Справа № 755/420/19
1-кс/755/758/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" березня 2020 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018100000000269 від 03.12.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,
УСТАНОВИВ:
10 лютого 2020 року старша слідча з ОВС четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що четвертим СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження №32018100000000269 від 03.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, встановлено фізичних осіб-підприємців, які здійснюють реалізацію ймовірно незаконно ввезених на митну територію України, товарно-матеріальних цінностей у вигляді побутової та електронної техніки. Реалізація такої продукції здійснюється через мережу-інтернет, а саме: інтернет-магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 з ймовірним приховуванням реальних обсягів доходу. В ході порівняння цін в розрізі побутової техніки встановлено, що через інтернет-магазин « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на веб-сторінці ( ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється реалізація побутової та іншої техніки різних торгових марок, в тому числі « ІНФОРМАЦІЯ_3 », « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та інших, за цінами на 10-30 % нижчими за ринкові ціни аналогічних інтернет-магазинів та офіційних представництв.
Під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у вилучені первинних фінансово-господарських документів, видаткових накладних, книгу доходів і витрат, складених в період з 2018 року по теперішній час.
Вказані документи необхідні для призначення почеркознавчих та судово-економічних експертиз, для виявлення осіб, причетних до здійснення протиправної схеми та допиту їх в якості свідків, для встановлення реального обсягу доходів.
Клопотання погоджено прокурором прокуратури м. Києва ОСОБА_4 .
Слідча у судове засідання не з`явилась та не підтвердила матеріали клопотання.
Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність представника особи, у володінні якої знаходяться документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Вивчивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З норм ст. 26 КПК України випливає, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Дослідивши клопотання слідчого та матеріали долучені до нього, слідчий суддя прийшов до висновку, що в них відсутні відомості на підтвердження того, що документи, до яких просить надати тимчасовий доступ слідчий, мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вказані документи не охоплюються відомостями про кримінальне порушення та не мають суттєвого значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання необґрунтоване та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 223, 159-166, 309 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №32018100000000269 від 03 грудня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 88100535 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні