Справа № 2-6905/10
Провадження № 6/947/120/20
УХВАЛА
03.03.2020 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
судді Маломуж А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі № 2-6905/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
28.01.2020 року ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія звернулось з заявою про заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі за № 2-6905/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 29.10.2010 року Київський районний суд м. Одеси ухвалив рішення у справі про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 , на користь ПАТ ОТП Банк (який вподальшому відступив право вимоги на ТОВ ОТП Факторинг Україна ) за кредитним договором № RML-500/004/2007 від 25.05.2007 року.
31.01.2018 року було укладено Договір факторингу № б/н між ТОВ ОТП Факторинг Україна та ТОВ Фінансова компанія ДОВІРА ТА ГАРАНТІЯ . Відповідно до умов даного Договору відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором № RML-500/004/2007 від 25.05.2007 року.
Згідно ч.1 ст.442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
За загальним правилом суть правонаступництва полягає в переході прав та обов`язків, що особисто не пов`язані з особою, яка вибуває з правовідносин, до іншої особи, яка вступає у спірні правовідносини.
Під правонаступництвом у виконавчому проваджені необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Так, підставою правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу.
Таким чином, процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою у зв`язку з вибуттям правопопередника після постановлення щодо нього судового рішення i заміни його правонаступником, тобто підставою заміни боржника внаслідок правонаступництва, в тому числі, й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають цивільні права та обов`язки або пряма вказівка акта цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.
За змістом ст. 512 ЦК України , ст. 442 ЦПК України та ст.15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із цих норм, зокрема, п.п.1, 2 ч.1 ст.512 ЦК України , у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
За наведених обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту ст.ст. 512 , 514 ЦК України та ст.15 Закону України Про виконавче провадження .
Саме такої правової позиції дійшов Верховний Суд України у постанові №6-122-цс13 від 20 листопада 2013 року.
Отже, виходячи із зазначених норм ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія є правонаступником вимог Публічного акціонерного товариства ОТП Банк , надалі - ТОВ ОТП Факторинг Україна до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором внаслідок заміни кредитора (відступлення права вимоги), тому до ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія перейшли всі Публічного акціонерного товариства ОТП Банк , надалі - ТОВ ОТП Факторинг Україна щодо права вимоги до боржника ОСОБА_1 за кредитним договором.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 259-261, 442 ЦПК України , -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну сторони виконавчого провадження у цивільній справі № 2-6905/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Замінити первісного стягувача ТОВ ОТП Факторинг Україна його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія за виконавчими листами по справі № 2-6905/10 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду шляхом подання її до Київського районного суду м. Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Маломуж А. І.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2020 |
Оприлюднено | 12.03.2020 |
Номер документу | 88131408 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Маломуж А. І.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чередниченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні