Справа № 815/4905/14
УХВАЛА
12 березня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 25.02.2020 року про видачу дубліката виконавчого листа, -
ВСТАНОВИВ:
02 березня 2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 25.02.2020 року, в якій заявник просить суд:
- видати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області дублікат виконавчого листа.
Згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 02.03.2020 року, вказану заяву про видачу дубліката виконавчого листа передано на розгляд судді Соколенко О.М.
Розглянувши подану Головним управлінням Пенсійного фонду України заяву про видачу дубліката виконавчого листа, суд зазначає наступне.
Порядок видачі дублікату виконавчого листа врегульовано підпунктом 18.4 пункту 18 Розділу VII Перехідних положень КАС України, відповідно до якого до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, КАС України визначає єдину підставу для прийняття рішення про видачу дубліката виконавчого листа - втрата виконавчого документа незалежно від причин такої втрати. Водночас звернення стягувача із заявою про це має відбутися до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Суд зазначає, що за правилами ч.ч.2,3 ст.166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, повинна містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до частини 2 статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Разом з цим, з матеріалів заяви вбачається, що постановою старшого державного виконавця Березівського міжрайонного управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області від 22.12.2016 року ВП№47692470 повернуто стягувачеві виконавчий лист №815/4905/14, виданий 13.03.2015 року Одеським окружним адміністративним судом на підставі п.7 ч.1 ст.47, ст.50 Закону України Про виконавче провадження від 21 квітня 1999 року N 606-XIV (у редакції, чинній на час прийняття вказаної постанови ВП№47692470 від 22.12.2016 року) (у зв`язку з не виявленням майна боржника протягом року).
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року № 1404-VIII, виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Згідно з п.5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про виконавче провадження , виконавчі документи видані до набрання чинності цим Законом, пред`являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.
Таким чином, з матеріалів заяви, поданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеської області, вбачається, що заявником пропущено строк пред`явлення виконавчого листа до виконання та до суду не надано доказів його поновлення.
Разом з цим, станом на 12.03.2020 року в судовому порядку питання щодо поновлення або відмови у поновлені Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області строку на пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі №815/4905/14, - не вирішено.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вищевказана заява Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 25.02.2010 року, яка надійшла до суду 02.03.2020 року, та яку подано після закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання, за відсутності його поновлення судом, підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.2 ст.167 КАС України.
Керуючись п.18.4 п.18 Розділу VII Перехідних положень КАС України, ст.ст. 120,166,167,243,248 ,256,294,295 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 25.02.2020 року про видачу дубліката виконавчого листа, яка надійшла до суду 02.03.2020 року, - повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали разом із заявою, що повертається - надіслати заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України.
Суддя О.М. Соколенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2020 |
Оприлюднено | 13.03.2020 |
Номер документу | 88140700 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Соколенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні