ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"18" березня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/2454/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства АТП-16351 про заміну сторони виконавчого провадження (вх. № 6850 від 17 березня 2020 року) у справі
за позовом Приватного акціонерного товариства АТП-16351 , м. Дергачі, до Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області, м. Дергачі, про стягнення коштів у розмірі 392 359,35 грн.,- ВСТАНОВИВ:
25 травня 2020 року, рішенням господарського суду Харківської області, у справі № 922/2454/15 за позовом Публічного акціонерного товариства "АТП-16351" до Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області позовні вимоги задоволено частково; стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області на користь Публічного акціонерного товариства "АТП-16351" 3% річних у розмірі 51 836,12 грн. за період з 21 травня 2013 року по 14 квітня 2015 року, інфляційні втрати у розмірі 318 183,32 грн., нараховані по лютий 2015 року включно, та 7 400,39 грн. судового збору. В решті позову відмовлено. 06 червня 2015 року, на виконання вищевказаного рішення, судом виданий відповідний наказ.
17 березня 2020 року через відділ документообігу Господарського суду Харківської області від стягувача надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження (вх. № 6850 від 17 березня 2020 року).
Відповідно до статті 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.
Дослідивши подану стягувачем заяву про заміну сторони виконавчого провадження судом встановлено, що вона (заява) відповідає вимогам частин 1 та 2 статті 170 Господарського процесуального кодексу України, а тому вважає за необхідне призначити заяву про заміну сторони виконавчого провадження до розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до статті 8 Конституції України та статті 11 ГПК України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Згідно з статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Конвенція покликана гарантувати не теоретичні або примарні права, а права, які є практичними і ефективними.
Право на життя захищається у статті 2 Конвенції. При цьому, згідно зі сталою практикою ЄСПЛ це право вважається порушеним не тільки у разі позбавлення життя, але і при серйозних пошкодженнях організму людини, які не спричинили його смерть, але представляли серйозну загрозу його життю. Держава повинна не тільки утримуватися від умисного позбавлення людини життя, але і дотримуватися позитивного зобов`язання захищати життя людини від посягань третіх осіб або від ризику хвороби, яка може спричинити смерть.
Наразі у світі склалася надзвичайна ситуація, пов`язана з виникненням пандемії COVID-19 у світі. Всесвітньою організацією охорони здоров`я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров`я міжнародного рівня, оскільки захворювання вірусом COVID-19 має високий рівень поширення, у зв`язку з чим державами у всьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху даного захворювання.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року на всій території України встановлено карантин та відповідно до заяви Голови Ради Суддів України щодо карантинних заходів, яка була розміщена 11 березня 2020 року на офійному веб-сайті Ради суддів України (http://rsu.gov.ua), розміщено звернення до громадян щодо утримання від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін та щодо утримання від відвідин суду, якщо у громадян є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 , керуючись статтями 42, 50, 59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , Харківським міським головою 11 березня 2020 року прийнято розпорядження № 50, яким зокрема, здійснено ряд заходів щодо запровадження карантину.
Також, 16 березня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 215 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", у відповідності до якої, зокрема, рекомендовано центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет".
17 березня 2020 року Верховною Радою України ухвалено Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Європейський суд з прав людини приймає ряд виняткових заходів для реагування на кризу в галузі охорони здоров`я, пов`язаної із розповсюдженням вірусу COVID-19. Зокрема, починаючи з 16 березня 2020 року приміщення Європейського суду з прав людини більш недоступні для публіки, і слухання, призначені на березень і квітень, скасовуються до прийняття подальших рішень. Ці механізми будуть переглядатися залежно від розвитку санітарної ситуації, з тим щоб було докладено всіх зусиль для забезпечення функціонування Суду.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Законом від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
В пункті 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 01 лютого 2007 року у справі "Макаренко проти України" суд вказує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02 травня 2013 року, Папазова та інші проти України від 15 квітня 2012 року).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи, що з 11 березня 2020 року органами державної влади та органами місцевого самоврядування формується державна політика, спрямована на корегування діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування через загрозу поширення вірусу "COVID-19 (як-то встановлення карантину, внесення змін до деяких законодавчих актів України), ставлячи за мету недопущення порушення конституційного права на охорону здоров`я, яке у даному випадку є вищим ані ж участь у судовому засіданні, задля захисту життя та здоров`я учасників справи, з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, суд зазначає про необов`язковість явки учасників справи в судовому засіданні по розгляду заяви стягувача про заміну сторони у виконавчому провадженні, позицію щодо заяви стягувача боржник може викласти в письмовому вигляді у формі заяви, клопотання, заперечення тощо, дотримуючись імперативних вимог, які ставляться до оформлення заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 169, 170, 232-236, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Прийняти заяву Приватного акціонерного товариства АТП-16351 про заміну сторони виконавчого провадження (вх. № 6850 від 17 березня 2020 року) до розгляду.
Розгляд заяви призначити на "24" березня 2020 р. о 10:00 . Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 2-й поверх, зал № 228.
Запропонувати Управлінню праці та соціального захисту населення Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області подати письмові пояснення на заяву.
Явка представників сторін у судове засідання не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвалу підписано 18 березня 2020 року.
Суддя Н.В. Калініченко справа № 922/2454/15
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2020 |
Оприлюднено | 20.03.2020 |
Номер документу | 88275230 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні