УХВАЛА
19 березня 2020 року
м. Київ
справа №640/902/19
адміністративне провадження №К/9901/3811/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Хохуляка В.В.,
суддів - Бившевої Л.І., Шипуліної Т.М.,
перевіривши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2019 у справі №640/902/19 за адміністративним позовом Дочірнього підприємства іноземного інвестора Фірма Інва-К до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
в с т а н о в и в:
Дочірнє підприємство іноземного інвестора Фірма Інва-К звернулось до адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.10.2018 №00012521402.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2018 відмовлено в задоволенні позовних вимог.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2019 скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.11.2018, а позов задоволено.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві 07.02.2020 звернулось з касаційною скаргою до Верхового Суду. Одночасно заявником у касаційній скарзі порушено питання про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень.
Ухвалою Верховного Суду від 12.02.2020 касаційну скаргу було залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки наведені відповідачем у заяві про поновлення строку на касаційне оскарження підстави визнані судом неповажними та встановлено заявнику строк на усунення недоліків, терміном у десять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого особа має право надати суду обґрунтовану заяву про поновлення строку касаційного оскарження, вказавши підстави та надавши відповідні докази, що унеможливили своєчасне вчинення процесуальної дії зі звернення до суду касаційної інстанції зі скаргою у строк визначений законом.
Вказану ухвалу Верховного Суду вручено представнику заявника 19.02.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0102929303307.
На виконання вимог ухвали Верховного Суду про залишення касаційної скарги без руху відповідачем на адресу суду направлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
В обґрунтування поважності пропуску строку відповідач вказує на те, що копію постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2019 отримано представником лише 02.01.2020, що підтверджується копією конверту суду апеляційної інстанції.
Таким чином, наведені відповідачем обставини щодо несвоєчасного отримання копії постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2019 підтверджуються належними доказами.
Перешкоди для прийняття касаційної скарги до провадження Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та відкриття касаційного провадження відсутні.
Підставою для відкриття касаційного провадження у справі №640/902/19 є посилання скаржником у касаційній скарзі на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.
Крім того, заявник вказує, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій ухвалено без урахування висновків Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах.
Частиною першою статті 338 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції.
Керуючись статтями 248, 330, 334, 335, 338, 355, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
Визнати підстави строку пропуску Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві на касаційне оскарження поважним.
Прийняти до розгляду Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2019 у справі №640/902/19 та відкрити по ній касаційне провадження.
Витребувати з Окружного адміністративного суду міста Києва справу №640/902/19 за адміністративним позовом Дочірнього підприємства іноземного інвестора Фірма Інва-К до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Встановити п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу, а також роз`яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
В.В. Хохуляк
Л.І. Бившева
Т.М. Шипуліна
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2020 |
Оприлюднено | 23.03.2020 |
Номер документу | 88336723 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Пилипенко Олена Євгеніївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Пилипенко Олена Євгеніївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Пилипенко Олена Євгеніївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Пилипенко Олена Євгеніївна
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Хохуляк В.В.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Собків Ярослав Мар'янович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні