Справа №295/619/20
Категорія 75
2/295/786/20
У х в а л а
22 січня 2020 року
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Кузнєцов Д.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до фірми ARCTIC WOLF AS про стягнення заборгованості по заробітній платі, шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача 215000,00 норвезьких крон заборгованості по заробітній платі, 45500 норвезьких крон щомісячно по життєво, починаючи з 13.07.2017 року та 820000 крон моральної шкоди.
Пред`явлена заява підлягає залишенню без руху, оскільки виявлено недоліки, які перешкоджають відкриттю провадження у справі.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Позивачем у позові заявлено вимогу про стягнення щомісячного пожиттєвого утримання у розмірі 45500,00 крон, однак у позові ОСОБА_1 не вказує, якій нормі закону чи договору відповідає такий спосіб захисту порушених прав позивача.
Згідно з вимогами п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюють ся.
Відповідно до п. 1, 5 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах про безстрокові або довічні платежі і видачі - сукупністю платежів або видач за три роки.
Всупереч зазначеним вимогам цивільного процесуального законодавства, позивачем у позові не визначено його ціну.
Також, у позові відсутній обґрунтований розрахунок сум що стягується, а саме позивачем не наведено, з яких розрахунків він виходив, визначаючи суму щомісячного утримання у розмірі 45500,00 норвезьких крон.
Верховний Суд України у Постанові Пленуму № 4 від 31.03.1995 року вказав, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.
Заявляючи вимогу про відшкодування моральної шкоди, позивачем не обґрунтовано, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди у сумі 820000,00 крон, та якими доказами це підтверджується.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Частиною 4 ст. 175 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями ч. 4 ст. 175 ЦПК України встановлено, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Позивачем не долучено до позову доказів сплати судового збору або доказів того, що позивача звільнено від сплати судового збору.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за позовну вимогу майнового характеру, пред`явлену фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подачі позову становить 840,80 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подачі позову становить 10510,00 грн.
Позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимоги про стягнення щомісячного пожиттєвого утримання та моральної шкоди відповідно до визначеної ціни позову та надати до суду докази його сплати.
У разі, якщо позивача відповідно до ст. 5 Закону України Про судовий збір звільненою від сплати судового збору, у позові слід зазначити підстави звільнення позивача від сплати судового збору та надати до суду докази, які підтверджують наявність у позивача пільг зі сплати судового збору.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, позивачем не вказано, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви.
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху і надати строк для усунення недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність з вимогами ст. 175, 176, 177 ЦПК України.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до фірми ARCTIC WOLF AS про стягнення заборгованості по заробітній платі, шкоди, заподіяної ушкодженням здоров`я та моральної шкоди залишити без руху , надати строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Кузнєцов
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2020 |
Оприлюднено | 26.03.2020 |
Номер документу | 88408134 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Кузнєцов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні