Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/201/20
Провадження по справі № 1-кс/514/139/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2020 року смт Тарутине
Слідчий суддя Тарутинського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши внесене в кримінальному провадженні № 12020160430000052 від 14.02.2020 року старшим слідчим СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області капітаном поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білгород Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області капітан поліції ОСОБА_3 за погодженням прокурора Білгород - Дністровської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про здійснення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивує тим, що 14.02.2020 приблизно о 07:00 годині, за місцем мешкання по АДРЕСА_1 , виявлено труп ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з ознаками насильницької смерті.
За даним фактом 14.02.2020 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020160430000052 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
06.03.2020 під час огляду місця дорожньо-транспортної пригоди, яке мало місце на ділянці автодороги між с. Перемога Тарутинського району Одеської області та с. Весела Долина Тарутинського району Одеської області, було оглянуто автомобіль марки «ВАЗ-2101», д.р.н. НОМЕР_1 , синього кольору, котрим керував мешканець смт. Березине Тарутинського району Одеської області ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виявлено та вилучено:
- мобільний телефон «Nokia 105», чорного кольору, IMEI: НОМЕР_2 , який упаковано до сейф пакету НПУ №7207370;
На даному етапі досудового розслідування встановити осіб, які скоїли умисне вбивство ОСОБА_5 , не представилось можливим.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, виконані всі слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення осіб, які скоїли дане кримінальне правопорушення (злочин), які будь-якого результату не надали.
З метою встановлення осіб, які скоїли вищезазначене правопорушення, виникла необхідність в тимчасовому доступі до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, а саме отримати у операторів стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » інформацію про адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок, типи з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація), дату, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер сім-картки) з мобільного телефону «Nokia 105», чорного кольору, IMEI: НОМЕР_2 , в період з 00:00:01 годин 01.09.2019 по 23:59:59 годин 12.03.2020 включно.
Отримані в оператора зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про підтримання клопотання та розгляд справи за його відсутності.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » повідомлений належним чином про день та час судового засідання, до суду не з`явився. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчого не здійснювалося.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, дійшов наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Ст.160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Ст. 162 ч. 1 п. 7 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить: інформація, яка заходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передання, тощо.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених в ч.5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, що містять охоронювану законом таємницю, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України при розгляді питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно з ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування даного факту, отримання інформації, яка має суттєве значення для встановлення обставин що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні необхідно отримати у оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » інформацію з правом вилучення в письмовій та електронній формі відомостей про телефонні з`єднання абонентських номерів на зазначених зонах покриття базових станцій, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 131-132, 159-166 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого СВ Тарутинського відділення поліції Арцизького відділу поліції ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 про здійснення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Зобов`язати Приватне акціонерне товариство « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) надати тимчасовий доступ старшому слідчому СВ Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому СКП Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_7 , оперуповноваженому СКП Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеської області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , начальнику СКП Тарутинського ВП Арцизького ВП ГУ НП в Одеській області майору поліції ОСОБА_9 , старшому оперуповноваженому Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві капітану поліції ОСОБА_10 , з правом вилучення в письмовій та електронній формі відомостей, а саме адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок, типи з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація), дату, час та тривалість з`єднання, з`єднання нульової тривалості, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер сім-картки), які здійснювались з мобільного телефону «Nokia 105», чорного кольору, IMEI: НОМЕР_2 , в період часу з 00:00:01 годин 01.09.2019 по 23:59:59 годин 12.03.2020 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення, а саме до 23 квітня 2020 року.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тарутинський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 88413861 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тарутинський районний суд Одеської області
Кравченко П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні