ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
01 квітня 2020 р. Справа № 902/1188/15
Господарський суд Вінницької області в складі головуючого судді Тісецького С.С., при секретарі судового засідання Поцалюк Н.В., розглянувши в приміщенні суду матеріали у справі
до : Приватного акціонерного товариства "Вінницьке мостобудівельне управління № 4", (вул. Промислова, 3, м. Вінниця, 21011; код ЄДРПОУ 03449924)
про визнання банкрутом
представники сторін не з`явились
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа за заявою Головного управління ДПС у Вінницькій області про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Вінницьке мостобудівельне управління № 4".
Провадження у даній справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури боржника.
Так, постановою суду від 20.01.2020 року припинено процедуру санації ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління № 4" та повноваження керуючого санацією - арбітражного керуючого Болховітіна В.М.; визнано ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління № 4" банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Болховітіна В.М.
23.01.2020 року на офіційному веб-сайті Вищого господарською суду України в мережі Інтернет, оприлюднено повідомлення про визнання ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління № 4" банкрутом у справі № 902/1188/15.
21.02.2020 року до суду від ГУ ПФУ у Вінницькій області надійшла заява №02000-0801-7/5262 від 18.02.2020 року (вх.№ 02.1-36/114/20) про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута в розмірі 42 965,88 грн.
Ухвалою від 25.02.2020 року вказану заяву призначено до розгляду на 01.04.2020 року.
В судове засідання на визначену дату арбітражний керуючий, заявник та інші учасники провадження у справі не з`явились.
Натомість, 25.02.2020 року до суду від арбітражного керуючого надійшов відзив № 02/22-71 від 25.02.2020 року на кредиторську заяву ГУ ПФУ у Вінницькій області, в якому ліквідатором кредиторські вимоги визнаються у повному обсязі.
30.03.2020 року на електронну адресу суду від представника ГУ ПФУ у Вінницькій області надійшло клопотання № 0200-0801-7/13427 від 30.03.2020 року про розгляд справи за її відсутності, в зв`язку з запровадженням Кабінетом Міністрів України карантину на усій території України.
01.04.2020 року на електронну адресу суду від арбітражного керуючого (ліквідатора банкрута) Болховітіна В.М. надійшла заява № 02-22/174 від 01.04.2020 року про розгляд справи за його відсутності, в зв`язку з встановленням на всій території України карантину згідно Постанови Кабміну № 211 від 11.03.2020 року "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID -19" зі змінами.
Суд, розглянувши заяву Головного управління ПФУ у Вінницькій області про визнання поточних кредиторських вимог, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, встановив наступне.
За змістом зазначеної вище кредиторської заяви вбачається, що після порушення провадження у справі в боржника виникли поточні зобов`язання, які підлягають включенню до реєстру кредиторів.
Так, ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління №4" є платником відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком 2 за колишніх працівників підприємства.
За період з листопада 2018 року по грудень 2019 року заборгованість ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління №4" перед Головним управлінням з відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком 2, складає - 42 965,88 грн.
Боржником систематично порушувались положення ч.1 п.п.6.1 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до ПФУ" зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року №64/8663 (далі Інструкція), відповідно до якої відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
Головним управлінням на адресу Боржника надсилались розрахунки фактичних витрат на відшкодування пенсій призначених на пільгових умовах на 2018 та 2019 р.р., однак, за вказаний період заборгованість Боржником не погашалась, що підтверджується карткою особового рахунку.
Заборгованість Боржника в сумі 42 965,88 грн. не містить штрафів та пені.
Посилаючись на наведене, кредитор просить визнати його поточні вимоги до боржника та включити їх до реєстру вимог кредиторів, а саме: в першу чергу - 4 204,00 грн. сплачений судовий збір, в другу чергу - 42 965,88 грн. поточні кредиторські вимоги.
На підтвердження обставин, викладених у кредиторській заяві, кредитором додані відповідні докази.
При цьому, згідно поданого арбітражним керуючим Болховітіним В.М. відзиву № 02/22-71 від 25.02.2020 року на кредиторську заяву ГУ ПФУ у Вінницькій області, вимоги останнього визнані в повному обсязі з віднесенням до реєстру вимог кредиторів: 4 204,00 грн. - перша черга, 42 965,88 грн. - друга черга.
З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 79 ГПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За приписами ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Частиною 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, передбачено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
За змістом п.п. 1,2 ч. 1 ст. 64 КУ з процедур банкрутства, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому, у першу чергу задовольняються: витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Враховуючи викладене, за наслідками розгляду вищевказаної заяви, суд дійшов висновку, що заявлені кредиторські вимоги Головного управління ПФУ у Вінницькій області в розмірі 42 965,88 грн., виникли після відкриття провадження у даній, є поточними та підтверджуються наданими письмовими доказами, а тому підлягають визнанню.
Отже, суд дійшов висновку про задоволення заяви Головного управління ПФУ у Вінницькій області №02000-0801-7/5262 від 18.02.2020 року (вх.№ 02.1-36/114/20) про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута по справі № 902/1188/15 у повному обсязі.
Також, підлягають визнанню вимоги кредитора у розмірі 4 204,00 грн. - судового збору за подання заяви про визнання поточних кредиторських вимог.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 59, 60, 64 КУ з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 18, 42, 232, 234, 235, 236, 326 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Задоволити заяву Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області №02000-0801-7/5262 від 18.02.2020 року (вх.№ 02.1-36/114/20) про визнання поточних кредиторських вимог до банкрута по справі № 902/1188/15 повністю.
2. Визнати поточні кредиторські вимоги Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100; код ЄДРПОУ 13322403) до Приватного акціонерного товариства "Вінницьке мостобудівельне управління № 4" (вул. Промислова, 3, м. Вінниця, 21011, код ЄДРПОУ 03449924) в розмірі 42 965,88 грн. - друга черга задоволення; а також 4 204,00 грн. - витрат на сплату судового збору за подання заяви про визнання поточних кредиторських вимог - перша черга задоволення.
3. Арбітражному керуючому (ліквідатору) Болховітіну В.М. внести відповідні кредиторські вимоги до реєстру вимог кредиторів ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління № 4".
4. Копію ухвали направити рекомендованим листом згідно переліку.
Згідно ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст.ст. 254-256, пп. 17.5 п. 17 ч. 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала підписана суддею - 06.04.2020 року.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. прим.:
1- до справи;
2 - ГУ ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21018);
3 - ПрАТ "Вінницьке мостобудівельне управління № 4", 21011, м. Вінниця, вул. Промислова, 3;
4 - ПАТ "Державний ощадний банк України", м. Вінниця, вул. Соборна, 71, 21050.
5 - Арбітражному керуючому Болховітіну В. М., 21050, м. Вінниця-50, а/с 8194;
6 - ГУ ПФУ у Вінницькій області, 21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2020 |
Оприлюднено | 08.04.2020 |
Номер документу | 88610521 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні