Постанова
від 29.01.2009 по справі 4-80/09
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 4-80/09

ПОСТАНОВА

29 січня 2009 року Шевченківськ ий районний суд м. Киева у скла ді: головуючого судді - Шибко Л .В.

при секретарі - Фуркай М, О,

з участю прокурора Дем 'янця С.М. .

захисника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому с удовому засіданні в м.Києві в приміщенні суду подання ста ршого слідчого в особливо ва жливих справах СУ ГУМВС Укра їни в м. Києві

A. М. Кокшарової

про обрання запобіжного за ходу - взяття під варту віднос но

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, г ромадянина України, українця , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, із середньо-технічною освіт ою, одруженого, не працюючо го, зареєстрованого в АДРЕС А_1, фактично проживаючого в АДРЕСА_2, раніше не судимо го в силу ст. 89 КК України.

встановив:

Старший слідчий в особлив о важливих справах СУ ГУМВС У країни в м. Києві А.М.Кокшаро ва за погодженням із П ершим заступником прокур ора м. Києва

B. В. Молодиком звернулася д о суду з поданням про обрання запобіжного заходу у вигляд і взяття під варту ОСОБА_3 обвинуваченого за ст. 191 ч 5 КК У країни.

Подання мотивує тим, що О СОБА_3 обвинувачується у вч иненні тяжкого злочину, пере буваючи на волі буде ухиляти ся від слідства та суду, переш коджатиме встановленню істи ни по справі.

Прокурор підтримав поданн я.

Обвинувачений та його зах исник заперечують проти пода ння в зв'язку із тим, що ОСОБА _3 має визначене місце прожи вання в м. Києві , не має наміру ухилятися від слідства та су ду та буде з 'являтися до орган ів досудового слідства.

Вивчивши матеріали кримін альної справи, допитавши обв инуваченого, вислухавши думк у прокурора та слідчого, які п ідтримали подання, , суд вважа є за необхідне обрати обвину ваченому запобіжний захід у вигляді взяття під варту, вих одячи з наступного.

23.10.2006 ГСУ МВС України порушен о кримінальну праву № 24-301 за фа ктом за-володіння чужим майн ом в особливо великих розмір ах шляхом зловживання службо вим становищем службовими ос обами ТОВ «НЕК «Укренергорес урс», за ознаками злочину, пер едбаченого ст. 191 ч. 5 КК України .

16.12.2008 СУ ГУМВС України м. Києві порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_4 та невст ановлених осіб за фактом при власнення грошових коштів ТО В «НЕК «Укренергоресурс», за ознаками злочину, передбаче ного ч. 5 ст. 191 КК України.

24.12.2008 СУ ГУМВС України в м. Києв і порушено кримінальну справ у відносно ОСОБА_5, та невс тановлених слідством осіб за фактом привласнення та заво лодіння бюджетними кошами, ш ляхом зловживання службовим становищем в особливо велик их розмірах, за ознаками злоч ину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК У країни та закрито кримінальн у справу порушену відносно ОСОБА_5 та невстановлених о сіб за фактом заволодіння гр ошовими коштами ТОВ «НЕК «Ук ренергоресурс» в особливо ве ликих розмірах, за ознаками з лочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України.

25.12.2008 СУ ГУМВС України в м. Києв і порушено кримінальну справ у відносно ОСОБА_3 та невс тановлених слідством осіб за фактом привласнення та заво лодіння бюджетними кошами, в особливо великих розмірах, з а ознаками злочину, передбач еного ч. 5 ст. 191 КК України.

25.12.2008 винесено постанову про притягнення ОСОБА_3 як обв инуваченого за ст. 191 ч. 5 КК Укра їни.

ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що за попередньою змово ю з ОСОБА_5 та невстановле ними слідством особами, діюч и з корисливих спонукань з ме тою вчинення умисного особли во тяжкого злочину, направле ного на привласнення та розт рати бюджетних коштів, вчини ли злочин за таких обставин.

28.10.2004 ОСОБА_5 за вказівкою ОСОБА_3, особисто підписав та подав як директор ТОВ «НЕК «Укренергоресурс» до ДШ Обо лонського району м. Києва уто чнюючий розрахунок податков их зобов 'язань з податку на до дану вартість у зв 'язку з само стійно виявленими помилками за травень 2004 року.

29.10.2004 згідно з уточнюючим роз рахунком податкових зобов'яз ань з податку на додану варті сть за жовтень 2004 року по експо ртним операціям, здійсненим у травні 2004 року, підписаним ди ректором ТОВ «НЕК «Укренерго ресурс» ОСОБА_5 та висновк ом ДШ Оболонського району м. К иєва, Управління Держказначе йства в м. Києві платіжним дор ученням № 4542 перерахувало гро шові кошти у сумі 20 101 614 грн., в яко сті відшкодування податку на додану вартість ТОВ «НЕК «Ук ренергоресурс» на рахунок 26007 304035101 в Софіївській філії АКБ «Т АС-Комерцбанк».

Підставою для декларуванн я вказаної суми податку на до дану вартість послужила ніби то експортна поставка ТОВ «Н ЕК «Укренергоресурс» 85 одини ць систем багатофункціональ ного автоматичного керуванн я побутовими приладами та об ладнаннями «СУ КУД - 481632» ТУ 33.3-326513 87-008-2004 компанії «V.S.B.E. Company LTD Nevis Corporation» Ф едерація Сент Кітс і Невіс, яку, у зв 'язку з порушенням за конодавства цієї країни вида лено з реєстру 31.06.2002.

Згідно наданих до ДШ в Оболо нському районі м. Києва докум ентів виробником систем бага тофункціонального автомати чного управління керування п обутовими приладами та облад нання «СУ КУД - 481632» ТУ 33.3-32651387-008-2004, яв ляється ПП «Новатехп-ром», а п оставщиками комплектуючих д о зазначених систем ПП «Вене тек», ПП «Торекс», ПППКФ «Нель сон», МПП «Баксан», ПП «Конгур ».

Однак, у ході розслідування справи встановлено, що ПП «Но ватехпром» зазначені систем и не виготовляло на адресу ТО В «НЕК «Укренергоресурс» не поставляло. ПП «Венетек», ПП « Торекс», ПП ПКФ «Нельсон», МПП «Баксан», ПП «Конгур» ніяких комплектуючих систем багато функціонального автоматичн ого управління керування поб утовими приладами та обладна нням «СУ КУД-481632» ПП «Новотехпр ом» не реалізовували.

Надані до податкових орган ів документи, що підтверджую ть придбання комплектуючих, виготовлення та реалізацію с истем складені не керівникам и зазначених підприємств, а н евстановленими слідством ос обами, не відповідають дійсн ості і є підробленими.

Реалізуючи свій злочинний намір, направлений на заволо діння бюджетними коштами, О СОБА_3, за попередньою змово ю з ОСОБА_5 та невстановле ними слідствам особами з мет ою привласнення та розтрати бюджетних коштів, які перера ховані на рахунок ТОВ «НЕК «У кренергоресурс» у якості пов ернення НДС, надали до Софіїв ської філії ФАКБ «ТАС-Комерц банк» нотаріальну посвідчен у картку зі зразками підпису директора ТОВ «НЕК «Укренер горесурс» ОСОБА_5 та відби тком підробленої печатки тов ариства, а також: всі інші доку менти, необхідні для доступу до банківських рахунків та з дійснення банківських опера цій директором ТОВ «НЕК «Укр енергоресурс» ОСОБА_5

Так, 01.11.2004, ОСОБА_3, разом зі ОСОБА_5, перебуваючи в прим іщенні Софіївської філії ФАК Б «ТАС-Комерцбанк», розташов аному по провулку Рильському , 10 в м. Києві, у період робочого часу з 09.00 год. до 18.00 год. надав вк азівку директору ТОВ «НЕК «У кренергоресурс» ОСОБА_5 п ідписати платіжне доручення № 128 від 01.11.2004. Після підписання в казаного платіжного доручен ня № 128 від 01.11.2004 директором ТОВ « НЕК «Укренергоресурс» ОСО БА_5, зазначені грошові кошт и у сумі 20 101 614, 00 грн. з рахунку ТОВ «НЕК «Укренергоресурс» № 26007304 035101, відкритого в Софіївській ф ілії ФАКБ «Тас-Комерцбанк» п ерераховані на рахунок ПП "Са нсів"єра" (м. Київ) № 260043732 в АКБ "Лег банк" (МФО 300056, м. Київ) яке має озн аки фіктивності і в подальшо му перераховані на рахунки ф ізичних та юридичних осіб і о тримані готівкою.

26.12.2008 оголошено розшук обвин уваченого ОСОБА_3

20.01.2009 ОСОБА_3 затримано в п орядку ст. 115 КПК України і пред 'явлено обвинувачення у вчин енні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

З наданих органами досудо вого слідства медичних довід ок вбачається , що станом на 28.01 .2009року ОСОБА_3 може прийма ти участь у слідчих діях та ут римуватися в СІЗО.

Крім того, як встановлено в судовому засіданні обвинува чений ОСОБА_3 за місцем ре єстрації не проживає.

З урахуваннм наведеного су д приходить до висновку , що на ведені в поданні та матеріал ах справи обставини свідчать про достатність підстав вва жати, що ОСОБА_3 перебуваю чи на волі може ухилитись від слідства і суду, перешкодити встановленню істини по спра ві.

Керуючись ст.ст.148, 149, 150, 155, 165-2 КПК України,

постановив:

обрати щодо ОСОБА_3, І НФОРМАЦІЯ_1, громад нина Укр аїни, українця, уродженця І НФОРМАЦІЯ_2, із середньо-т ехнічною освітою, одружено го, не працюючого, зареєстров аного в АДРЕСА_1, фактично проживаючого в АДРЕСА_2, р аніше не судимого в силу ст. 89 К К України міру запобіжного з аходу - тримання під вартою в К иївському слідчому ізолятор і №13 Державного департаменту України з питань виконання п окарань в м. Києві та Київські й області.

Постанова може бути оскар жена до апеляційного суду м. К иєва протягом 3-х діб

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.01.2009
Оприлюднено22.09.2010
Номер документу8870396
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-80/09

Постанова від 09.02.2010

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Постанова від 09.02.2010

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Постанова від 07.07.2009

Кримінальне

Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим

Буцмак Ю.Є.

Постанова від 10.08.2010

Кримінальне

Микитівський районний суд м.Горлівки

Каліуш Олена Валеріївна

Постанова від 19.06.2009

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Демиденко А.І.

Постанова від 10.08.2010

Кримінальне

Микитівський районний суд м.Горлівки

Каліуш Олена Валеріївна

Постанова від 29.01.2009

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Шибко Л.В.

Постанова від 29.01.2009

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Шибко Л.В.

Постанова від 24.02.2009

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Похваліта С.М.

Постанова від 09.02.2010

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні