ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
13 квітня 2020 року Справа № 923/342/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Павленко Н.А. , розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№778/20 від 09.04.2020
про стягнення 43488грн 84коп.
встановив:
09.04.2020 господарським судом отримано позовну заяву про стягнення 43488грн 84коп., що становлять 37453,49грн заборгованості про процентах за користування кредитом, 2782,72грн заборгованості по комісії, 3252,63грн пені за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором.
Вимоги обґрунтовано твердженням про неналежне виконання відповідачем договору банківського обслуговування від 29.01.2016, який складають заява відповідача про відкриття поточного рахунку, "Умови та Правила надання банківських послуг" та Тарифів банку.
Одночасно із позовною заявою позивачем подано клопотання про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення представників сторін.
Відповідно до ч.1 та 2 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами згідно із ч.5 ст.12 ГПК України визначаються: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, зокрема, ціну позову, значення справи для сторін, обсяг та характер доказів у справі.
Ціною позову визначено 43488грн 84коп., що становить суму, яка не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( на 01.01.2020 - 2102грн.). Однак, складовими позовної вимоги зазначено проценти за користування кредитом, пеню та комісію, розмір яких потребує з`ясування відповідності порядку їх нарахування нормам законодавства. За викладеного, справа із таким предметом та ціною не може розцінюватись як нескладна та незначна для сторін.
Крім того, розгляд господарської справи без виклику учасників справи може призвести до того, що виконання завдань господарського судочинства щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших спорів, буде суттєво ускладнене.
Зокрема, розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи передбачає позбавлення цих осіб прав, гарантованих статтею 42 ГПК України: подавати докази; брати участь у судових засіданнях; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Втілення принципів судочинства, з яких: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, задекларованих у ст.129 Конституції України, та закріплених нормами ч.3 ст.2 ГПК України, відбувається, зокрема, шляхом створення умов для реалізації процесуальних прав учасників справи, та, на думку суду, не повинні бути звужені або скорочені (щодо строків вчинення певних процесуальних дій).
За наведеного, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Суд дійшов висновку про необхідність здійснення підготовчого провадження з метою забезпечення правильного та безперешкодного розгляду справи по суті.
Керуючись ст.162, 164, 176, ч.3 ст.247, ч.1, 2 ст.250, ст.234 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче засідання по справі на 12 травня 2020 року об 11:30 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 2 (третій поверх) .
5. Викликати в підготовче засідання представників сторін з доказами їх повноважень, визначеними ст.60 ГПК України.
6. Відповідач має право у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 30.04.2020 , через канцелярію Господарського суду Херсонської області з супровідним листом подати відзив на позовну заяву, примірник надіслати позивачу, докази надати суду.
7. Позивач має право у строк до 11.05.2020 через канцелярію Господарського суду Херсонської області з супровідним листом подати відповідь на відзив на позовну заяву, примірник надіслати відповідачу, докази надати суду.
8. Зобов`язати позивача надати суду:
- додані до позовної заяви розрахунок заявленої до стягнення суми, копії виписок по рахунках, оформлені належним чином (подані документи надруковані шрифтом, який неможливо прочитати);
- у повному обсязі текст "Умов та правил надання банківських послуг" та "Тарифів банку" в редакції станом на 29.01.2016, докази, що документи саме в цій редакції;
9. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.80 ГПК України:
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
10. Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу.
Ухвала відповідно до ч.2 ст.235 ГПК України набирає законної сили з дня її підписання і оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.
Ухвалу підписано 13.04.2020
Суддя Н.А. Павленко
Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2020 |
Оприлюднено | 15.04.2020 |
Номер документу | 88728659 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Павленко Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні