ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
14 квітня 2020 року, м. Херсон, справа № 923/63/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Закуріна М. К., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Руш
до Товариства з обмеженою відповідальністю Ойстер
про стягнення 2 555 385,84 грн,
у с т а н о в и в:
Ухвалою суду від 22.01.2020 відкрите провадження у справі за правилами загального провадження та її розгляд здійснювався у судових засіданнях 03.03.2020 та 17.03.2020. Зокрема, у судовому засіданні 17.03.2020 була оголошена перерва до 14.04.2020, тобто в період введених в Україні карантинних заходів.
У зв`язку з введенням в Україні карантину та призначеного судового засідання на період дії таких заходів, суд зазначає наступне.
Так, постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з 12.03.2020 до 03.04.2020 на всій території України введено карантин. У подальшому постановою Кабінету Міністрів України № 239 від 25.03.2020 дію карантину продовжено до 24.04.2020.
Зокрема, за змістом статті 1 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Положеннями статті 32 цього ж Закону зазначено, що обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. Обмеженням підлягають ті види господарської та іншої діяльності, що можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб. Види і тривалість обмежувальних протиепідемічних заходів встановлюються залежно від особливостей перебігу інфекційної хвороби, стану епідемічної ситуації та обставин, що на неї впливають.
На території України та безпосередньо у м. Херсоні введені заходи для протидії поширенню коронавірусу, а саме обмежно роботу установ, організацій та транспорту загального користування.
Отже, на даний час дійсно введені обмежувальні заходи, які впливають на здійснення роботи усіх установ та організацій.
Статтею 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів встановлено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а за частиною 1 статті 7 того ж Закону визначено завдання суду, серед яких є своєчасність розгляду і вирішення судових справ.
Таким чином, своєчасність вирішення справ та дотримання процесуальних строків є обов`язком суду, виконання якого забезпечує досягнення завдань господарського судочинства, встановлених частиною 3 статті 2 ГПК України.
Разом з тим, дотримання строків судочинства не є самоціллю судового розгляду, оскільки у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 42 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні, а тому у випадку мотивованої неможливості прийняття участі у судовому розгляді суд не зможе досягти вказаного завдання та забезпечити дотримання принципів судочинства.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави. За частиною 1 статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров`я.
Разом з тим, відповідно до статті 5 Закону України Основи законодавства України про охорону здоров`я державні, громадські або інші органи, підприємства, установи, організації, посадові особи та громадяни зобов`язані забезпечити пріоритетність охорони здоров`я у власній діяльності, не завдавати шкоди здоров`ю населення і окремих осіб, у межах своєї компетенції надавати допомогу хворим, особам з інвалідністю та потерпілим від нещасних випадків, сприяти працівникам органів і закладів охорони здоров`я в їх діяльності, а також виконувати інші обов`язки, передбачені законодавством про охорону здоров`я.
Отже, у випадку наявності введеного карантину обов`язком суду є здійснення судочинства, з урахуванням необхідності захисту прав та охоронюваних законом інтересів учасників справи, їх представників, у тому числі на охорону здоров`я, яке досягається вжиттям безпосередньо судом відповідних дій та заходів щодо безпечного розгляду справи.
У даному випадку в Господарському суді Херсонської області вжиті відповідні санітарні заходи, які направлені на забезпечення роботи суду в умовах карантину, у тому числі проведення судових засідань з використанням працівниками суду та представниками сторін засобів індивідуального захисту.
Так, у відповідності до заяви судді Закуріна М.К. від 13.04.2020 головою Господарського суду Херсонської області 14.04.2020 забезпечено допуск представників сторін до зали судового засідання, а судом здійснений відповідний розгляд справи.
Проте, у судове засідання представники сторін не прибули. Зокрема, Позивачем подане клопотання про відкладення розгляду справи через наявність карантинних заходів та неможливості як прибути у судове засідання, так і своєчасно зібрати та подати докази.
Оцінюючи поважність причини неприбуття представника Позивача у судове засідання суд зазначає, що на території держави введені карантинні заходи, які унеможливлюють транспортне сполучення між містами, а тому такі причини є поважними.
За таких обставин, з метою забезпечення дотримання прав та охоронюваних законом інтересів учасників справи щодо участі у судовому засіданні розгляд справи підлягає відкладенню до 27.07.2020, оскільки у протилежному випадку суд не зможе забезпечити дотримання основних принципів судочинства. При призначенні справи до розгляду на цю дату судом враховано наявність карантинних заходів, введених до 24.04.2020, а також часу відпустки судді з 29.04.2020 по 21.05.2020.
Разом з тим, суд враховує той факт, що шести десятиденний строк підготовчого засідання спливає 21.04.2020, а для організації судового розгляду та призначення наступного засідання необхідний додатковий час, у зв`язку з чим зазначає, що в обставинах, які склалися, суд позбавлений об`єктивної можливості забезпечити своєчасність вирішення справи, а тому вважає за можливе здійснити розгляд справи у більш тривай термін шляхом продовження строку підготовчого засідання у відповідності до положень частини 3 статті 177 ГПК України.
На підставі викладеного та керуючись статтями 177, 232 ГПК України,
у х в а л и в :
1. Продовжити строк підготовчого засідання до 27.05.2020.
2. Розгляд справи відкласти.
3. Призначити наступне підготовче засідання на 27 травня 2020 року об 11:00 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 206.
4. Викликати у судове засідання представників сторін.
Ухвала набирає чинності з моменту її прийняття та оскарженню поза межами судового рішення, прийнятого за результатами розгляду справи, не підлягає.
Суддя М.К. Закурін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2020 |
Оприлюднено | 16.04.2020 |
Номер документу | 88749116 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Закурін М. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні