ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
попереднє засідання
"14" квітня 2020 р. Справа № 922/409/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
при секретарі судового засідання Гаврильєві О.В.
розглянувши заявуПриватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА", м. Київ про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", м. Харків , код ЄДРПОУ 40252482 за участю сторін:
кредиторів - не з`явилися
боржника - не з`явився
розпорядника майна - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ПЕРША ОХОРОНА" звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ТЕХНОГРУП-М".
Ухвалою суду від 02 березня 2020 року відкрито провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Капустіна В.В.; визнано вимоги ініціюючого кредитора - Приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА" в сумі 1127493,65 грн (з яких сума основного боргу складає 1106473,65 грн та 21020,00 грн - сума сплаченого судового збору); призначено попереднє засідання суду на 14 квітня 2020 року; ухвалено здійснити на офіційному веб-сайті оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", код ЄДРПОУ 40252482.
Оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство здійснено на офіційному веб-сайті ВГСУ 12 березня 2020 року за № 64656.
На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" (вхідний № 8050 від 31 березня 2020 року) з грошовими вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" на суму 2637274,04 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 квітня 2020 року зазначену заяву прийнято до розгляду в попередньому засіданні.
На адресу господарського суду також надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС - ОХОРОНА" (вхідний № 8049 від 31 березня 2020 року) з грошовими вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" на суму 811040,00 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 квітня 2020 року заяву кредитора прийнято до розгляду в попередньому засіданні.
13 квітня 2020 року через канцелярію суду розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Капустіним В.В. подано поточний звіт розпорядника майна (вхідний № 9015), в якому він звітує перед судом щодо проведених ним заходів у процедурі розпорядження майном, а також звіт про надіслані кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду вимог та їх отримання кредиторами із копіями таких повідомлень та доказами їх надіслання кредиторам. Як вбачається зі звіту про надіслання кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду вимог, розпорядником майна вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" до боржника у розмірі 811 040 (вісімсот одинадцять тисяч сорок) гривень 00 копійок визнані у повному обсязі та включені до реєстру вимог кредиторів боржника до 4 (четвертої) черги задоволення; вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" до боржника у розмірі 2 637 274 (два мільйони шістсот тридцять сім тисяч двісті сімдесят чотири) гривні 04 копійок - відхилені у повному обсязі.
13 квітня 2020 року через канцелярію суду боржником Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" подано клопотання (вхідний № 8943), в якому боржник повідомляє, що отримав заяви із конкурсними вимогами від кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна", визнає вимоги зазначених кредиторів у повному обсязі та просить провести судове засідання 14 квітня 2020 року за відсутності свого представника.
13 квітня 2020 року через канцелярію суду розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Капустіним В.В. подвно заяву (вхідний № 9033) про проведення судового засідання 14 квітня 2020 року за відсутності розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М".
13 квітня 2020 року через канцелярію суду ініціюючим кредитором Приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА" подано клопотання (вхідний № 8940), в якому кредитор просить провести судове засідання за його відсутності.
13 квітня 2020 року через канцелярію суду Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" подано клопотання (вхідний № 8942), в якому кредитор повідомляє, що свої вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" підтримує, просить задовольнити заяву про їх визнання та провести попереднє судове засідання у справі за відсутності кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА".
13 квітня 2020 року через канцелярію суду кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" подано клопотання (вхідний № 8941), в якому кредитор просить провести судове засідання за його відсутності та задовольнити раніше подану заяву із вимогами, визнати вимоги кредитора до боржника і включити їх до реєстру вимог кредиторів.
Розпорядник майна, боржник та кредитори в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином шляхом направлення на їх адреси, які містяться в матеріалах справи, копії ухвали суду. Суд, враховуючи вимоги закону щодо строку проведення попереднього засідання у справі про банкрутство, а також клопотання, які надійшли від учасників справи, про проведення попереднього судового засідання без їхньої участі, вважає за можливе проводити попереднє засідання за відсутності представників боржника, кредиторів та розпорядника майна, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.
Згідно частини 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Відповідно до положень частини 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Судом встановлено, що в межах строку, передбаченого для подачі заяв конкурсних кредиторів, до суду надійшли заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" з кредиторськими вимогами до боржника.
Розглянувши подану Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" заяву з грошовими вимогами до боржника у розмірі 811 040,00 грн. та дослідивши додані до неї докази, суд встановив наступне.
Як вбачається із наданих кредитором письмових доказів, між Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" та боржником Товариством з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" був укладений договір № 0010317 про надання послуг по проведенню інструктажів та надання консультативних послуг персоналу від 01 березня 2017 року, відповідно до умов якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" доручило, а Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" прийняло на себе обов`язки по наданню послуг з проведенню інструктажів з охорони праці на підприємстві;проведенню первинного, вступного та повторного інструктажів з охорони праці та техніки безпеки, ведення необхідної документації, консультування щодо укладання колективного договору та наданню інших консультаційних послуг.
Згідно пункту 4.1. договору, сторони домовилися, що вартість послуг узгоджується між сторонами у заявці, а сплата за такі послуги проводиться згідно з Актом надання послуг, який виставляється виконавцем.
Відповідно до пункту 4.2. договору оплата за послуги здійснюється безготівковим розрахунком у національній валюті шляхом перерахування коштів на банківський рахунок виконавця щомісячно, не пізніше 30 календарних днів з дати підписання сторонами Акту надання послуг.
На виконання умов укладеного договору, Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" надало Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" послуги, що підтверджується підписаними між сторонами актами здачі-приймання робіт (надання послуг) на загальну суму 811 040, 00 грн.
Зазначена заборгованість станом на день розгляду заяви із вимогами боржником не погашена, що підтверджується як наданими кредитором документами, так і поясненнями боржника, викладеними в наданому до суду клопотанні.
Частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Згідно статті 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України визначено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Як вбачається із наданих кредитором документів, Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" виконало свої обов`язки за договором належним чином, надало у повному обсязі передбачені ним послуги, однак замовник, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" отримані послуги не оплатило, чим порушило взяті на себе за договором зобов`язання.
Боржник вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" визнав у повному обсязі, про що вказав у адресованому до суду клопотанні.
Таким чином, борг Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" перед Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" за договором № 0010317 про надання послуг по проведенню інструктажів та надання консультативних послуг персоналу від 01 березня 2017 року складає 811 040,00 грн.
Враховуючи викладене, суд визнає вимоги конкурсного кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" до боржника на суму 811 040,00 грн.; зазначені вимоги підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів до четвертої черги задоволення вимог.
Судом також встановлено, що, відповідно до положень Закону України "Про судовий збір", за подання заяви із вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА"сплатило судовий збір у розмірі 4204,00 грн., що підтверджується відповідним документом про сплату.
Тому суд визнає, що також включенню до реєстру вимог кредиторів підлягають вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" у розмірі 4204,00 грн., які виникли у зв`язку із сплатою кредитором судового збору за подання заяви із вимогами до боржника. Зазначені вимоги підлягають включенню до першої черги задоволення вимог.
Розглянувши подану Товариством з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" заяву з грошовими вимогами до боржника у розмірі 2 637 274,04 грн. та дослідивши додані до неї докази, суд встановив наступне.
У своїй заяві із вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" посилається на те, що між ним та первісними кредиторами боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" - юридичними особами Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська компанія "МОДУС", Товариством з обмеженою відповідальністю "Рокфор Маркет" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТК Фіона" укладено договори про відступлення права вимоги боргу, відповідно до умов яких право вимоги зазначених юридичних осіб до боржника за низкою договорів пронадання послуг та виконання робіт, перелік яких наведено у договорах про відступлення, перейшло до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" (нового кредитора). При цьому Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" безпосередньо не укладало із вказаними юридичними особами (Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська компанія "МОДУС", Товариство з обмеженою відповідальністю "Рокфор Маркет" та Товариство з обмеженою відповідальністю "ТК Фіона") договори про надання послуг та виконання робіт, на підставі яких виникло право їхньої вимоги, а є правонаступником первісного боржника за цими договорами.
На підтвердження своїх вимог до боржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Сафарі-України" надало копії договорів про відступлення права вимоги боргу, укладених між ним та вищепереліченими юридичними особами.
Доказів укладення між первісними кредиторами - Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська компанія "МОДУС", Товариством з обмеженою відповідальністю "Рокфор Маркет", Товариством з обмеженою відповідальністю "ТК Фіона" з одного боку та первісним боржником з іншого боку договорів про надання послуг та виконання робіт, а також доказів фактичного надання послуг виконавцями за вказаними договорами, доказів наявності боргу з боку замовника, а також доказів того, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" є правонаступником первісного боржника (замовника) за вказаними договорами, -Товариство з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" не надало.
Відповідно до статті 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Однак наявність укладеного договору про відступлення права вимоги не є беззаперечним доказом укладення первісного договору, а тим більше - не є доказом виконання однією зі сторін умов первісного договору і наявності у іншої сторони заборгованості за первісним договором; також договір про відступлення не дозволяє встановити розмір заборгованості за первісним договором.
Отже заявником Товариством з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" не надано суду доказів, необхідних для вирішення питання про визнання або відхилення заявлених вимог. Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" в судове засідання не з`явився, пояснень суду із приводу заявлених вимог не надав.
За таких обставин суд приходить до висновку про залишення заяви кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" без розгляду.
Таким чином, до реєстру вимог кредиторів боржника підлягають включенню визнані судом вимоги, а саме вимоги ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" та вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПЕРША ОХОРОНА".
Згідно частини 1 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна боржника організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів.
Суд призначає підсумкове засідання, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
З огляду на викладене, суд вважає доцільним закінчити попереднє судове засідання.
Керуючись ст. ст. 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 226, 233-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Визнати вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" (код ЄДРПОУ 40852829) до боржника на загальну суму 815 244,00 грн., з яких:811 040,00 грн. - четверта чергазадоволення вимог кредиторів, а 4204,00 грн. - судові витрати, перша черга задоволення вимог кредиторів.
2. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна" (код ЄДРПОУ 31900803) із грошовими вимогами до боржника - залишити без розгляду.
3. До реєстру вимог кредиторів підлягають включенню визнані судом вимоги, а саме:
- вимоги приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА" (код ЄДРПОУ 36475848) на загальну суму 1127493,65 грн., з яких: 1 106473,65 грн. - сума основного боргу, четверта черга задоволення вимог кредиторів,а 21020,00 грн. - судові витрати, перша черга задоволення вимог кредиторів;
- вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" (код ЄДРПОУ 40852829) до боржника на загальну суму 815 244,00 грн., з яких:811 040,00 грн. -сума основного боргу, четверта чергазадоволення вимог кредиторів, а 4204,00 грн. - судові витрати, перша черга задоволення вимог кредиторів.
4. Зобов`язати розпорядника майна в десятиденний строк з дня винесення ухвали, відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства, організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів.
5. Зобов`язати розпорядника майна надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрати комітет кредиторів, прийняти рішення щодо схвалення плану санації боржника або щодо звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство, а також надати протокол зборів комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.
6. Призначити підсумкове засідання суду на "13" травня 2020 р. о 12:40
7. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, м. Харків, площа Свободи, 5, 8-й під`їзд, зал № 203.
8. Ухвалу направити розпоряднику майна, боржнику, кредитору, Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС - ОХОРОНА", Товариству з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Україна".
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
10. Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.
11. Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали та з урахуванням Розділу X Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 14.04.2020 року.
Суддя Хотенець П.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2020 |
Оприлюднено | 21.04.2020 |
Номер документу | 88814515 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні