ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про затвердження ліквідаційного балансу
"22" вересня 2020 р. Справа № 922/409/20
Господарський суд у складі:
суддя Хотенець П.В.
при секретарі судового засідання Гаврильєв О.В.
за участю:
ліквідатора - не з`явився
кредиторів - не з`явилися
розглянувши справу Приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ПЕРША ОХОРОНА", м. Київ звернулося до суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", м. Харків у порядку статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства на тій підставі, що боржником протягом більш ніж трьох місяців не задоволено безспірні вимоги кредитора на суму 1106473,65 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 березня 2020 року відкрито провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Капустіна Володимира Володимировича; визнано вимоги ініціюючого кредитора - ПП "ПЕРША ОХОРОНА" в сумі 1127493,65 грн. (з яких сума основного боргу складає 1106473,65 грн. та 21020,00 грн. - сума сплаченого судового збору); призначено попереднє засідання суду на 14 квітня 2020 року; ухвалено здійснити на офіційному веб-сайті оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М".
Постановою господарського суду Харківської області від 10 червня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича; зобов`язано ліквідатора в строк до 10 червня 2021 року виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.
На виконання ухвали суду ліквідатор надав суду повний звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", протокол засідання комітету кредиторів банкрута від 31 липня 2020 року, на якому комітетом кредиторів був затверджений звіт ліквідатора.
Крім того, ліквідатором подано клопотання про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат по справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М".
28 серпня 2020 року через канцелярію суду, Приватним підприємством "ПЕРША ОХОРОНА" подано клопотання (вхідний № 19820), в якому повідомляється, що Приватне підприємство "ПЕРША ОХОРОНА" не має додаткових пояснень або вимог, підтримує клопотання комітету кредиторів та просить розглядати звіт ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" та ліквідаційний баланс без участі Приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА". Суд задовольняє надане клопотання та долучає його до матеріалів справи.
28 серпня 2020 року через канцелярію суду, Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" подано клопотання (вхідний № 19821) про розгляд звіта ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" та ліквідаційний баланс без участі Товариством з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА". Суд задовольняє надане клопотання та долучає його до матеріалів справи.
Розглянувши наданий суду повний звіт про роботу ліквідатора і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури щодо банкрута, судом встановлено наступне.
Господарським судом на офіційному веб-сайті vgsu.arbitr.gov.ua було опубліковано повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (№ 64900 від 11 червня 2020 року).
Після публікації, у встановлений законом строк до господарського суду та ліквідатора заяви кредиторів з грошовими вимогами до банкрута не надходили.
Ліквідатором складений та наданий до суду реєстр вимог кредиторів, з якого вбачається, що загальна сума вимог усіх кредиторів до банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" становить 1 942 737,65 грн.
Ліквідатором направлені відповідні запити щодо наявності у банкрута майна до органів Державної податкової служби, Державної митної служби, Регіонального сервісного центру МВС України у Харківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Держпродспоживслужби, ВДВС, Держпраці, НКЦПФР, Державної служби морського та річкового транспорту, а також до Департаменту економіки та комунального майна Виконавчого комітету Харківської міської ради, Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ПАТ "Укрзалізниця".
У відповідь на вказані запити ліквідатору від адресатів надійшли листи про відсутність у банкрута будь-якого майна.
Ліквідатором також отримано та надано до суду інформацію щодо банкрута із Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру прав на нерухоме майно, здійснено пошук відомостей про майно банкрута у Державному реєстрі цивільних повітряних суден, а також за відкритими базами прав інтелектуальної власності на веб-порталі Укрпатенту, ЄДРЮОФОП (за критерієм засновника-юридичної особи) і за базою даних Автоматизованої системи виконавчих проваджень. За інформацією із вказаних джерел, будь-яке майно у банкрута також не виявлене.
На виконання приписів статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатором проведено інвентаризацію активів. За результатами проведення інвентаризації ліквідатором встановлено, що будь-яке майно у банкрута відсутнє.
У зв`язку ізвідсутністю у банкрута майна та коштів, кредиторські вимоги не були погашені повністю.
Документи Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", які підлягають довгостроковому зберіганню, були передані ліквідатором до архіву, що підтверджується довідкою Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр науково-технічної обробки документів, експертизи їх цінності і забезпечення збереження".
Ліквідатором закрито рахунок ПАТ "Полтава-банк", м. Харків, який використовувався ним як ліквідаційний. Кошти на вказаному рахунку були відсутні, будь-які розрахунки з нього ліквідатором не проводилися, що підтверджується випискою та довідкою банку.
На засіданні комітету кредиторів банкрута, яке відбулося 31 липня 2020 року та оформлене протоколом, котрий наданий ліквідатором суду разом із звітом, було прийнято рішення: схвалити звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" Паркулаба Володимира Григоровича про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат; схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, визнати роботу ліквідатора задовільною; звернутися до господарського суду від імені комітету кредиторів з клопотанням про затвердження звіту ліквідатора; вимоги кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М", які не задоволені за недостатністю майна банкрута, зокрема вимоги: Приватного підприємства "ПЕРША ОХОРОНА" (код ЄДРПОУ 36475848) на загальну суму 1127493,65 грн.; Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА" (код ЄДРПОУ 40852829) на загальну суму 815 244,00 грн. - вважати погашеними.
Відповідне клопотання комітету кредиторів подане до господарського суду та долучено до матеріалів справи.
Ліквідатором складений реєстр непогашених вимог кредиторів на загальну суму 1942737,65 грн. Вищевказані вимоги ліквідатором не було задоволено та залишено неоплаченими у зв`язку з відсутністю майнових активів та грошових коштів у банкрута.
Відповідно до пункту 7 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства, вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно частини 1 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів. Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Частиною 2 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Відповідно до частини 3 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Згідно пункту 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Частинами 3 та 4 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала. У випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Враховуючи, що ліквідатор здійснив всі заходи по ліквідації банкрута, суду надані документи, що свідчать про завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі, у тому числі, ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю, у зв`язку з відсутністю активів, які можна було б направити на її погашення, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, визнати вимоги що не задоволені за недостатністю майна, погашеними; ліквідувати юридичну особу; закрити провадження по справі.
Що стосується клопотання ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат по справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" у сумі 27957,48 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до частин 1, 3 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагорода арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітньої плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Згідно частини 6 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Приймаючи до уваги вищевикладене, те що звіт ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат по справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства та затверджений комітетом кредитора, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди та відшкодування витрат за період виконання ліквідаційної процедури.
На підставі викладеного та керуючись статтями 28, 30. 57-65, пунктом 3-5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора про нарахування і виплату грошової винагороди та відшкодування витрат за період виконання ліквідаційної процедури.
2. Затвердити наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
3. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОГРУП-М" (код ЄДРПОУ 40252482, адреса: 61177, м. Харків, вул. Таборова, будинок 2-Б, приміщення Т-1, кімната 5).
4. Провадження у справі закрити.
5. Вважати вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або були відхилені господарським судом, - погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами - такими, що не підлягають виконанню.
6. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
7. Ухвалу суду надіслати ліквідатору - Паркулабу Володимиру Григоровичу, банкруту, кредитору, Товариству з обмеженою відповідальністю "ПОЛЮС-ОХОРОНА", Департаменту реєстрації Харківської міської ради (пл. Конституції, 7, поверх 6, каб. 603, м. Харків, 61200), державному органу з питань банкрутства (вул. Ярослава Мудрого, 16, м. Харків, 61002), Міжрайонному відділу державної виконавчої служби по Холодногірському та Новобаварському районах у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (61052, м. Харків, вул. Москалівська, буд. 58).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 24.09.2020 року
Суддя Хотенець П.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2020 |
Оприлюднено | 25.09.2020 |
Номер документу | 91747817 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні