Справа № 2-3/2010
Провадження № 2-зз/517/1/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2020 року смт. Захарівка
Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Тростенюка В.А.,
при секретареві Грабовій І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Захарівка Одеської області клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2-3/2010 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків та моральної (немайнової) шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди , -
встановив:
Ухвалою Фрунзівського районного суду Одеської області від 27 квітня 2009 року з метою забезпечення позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків та моральної (немайнової) шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, накладено арешт на все майно, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 .
07 травня 2009 року державним виконавцем було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серії НОМЕР_1 та внесено відповідно відомості про арешт нерухомого майна (невизначене майно) та обтяження до відповідних Державних реєстрів.
ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про скасування заходів забезпечення позову, посилаючись на те, що на підставі заочного рішення Фрунзівського районного суду Одеської області від 03 червня 2010 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуто матеріальну шкоду в сумі 7 636 грн., моральну шкоду у сумі 500 грн., витрати на товарознавчу експертизу у сумі 396 грн., витрати на відправку телеграми відповідачу у сумі 7,20 грн., витрати на правову допомогу у сумі 1000 грн., оплата державного мита у сумі 140,39 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.
Великомихайлівським міжрайонним відділом державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з ОСОБА_1 стягнуто загальну суму заборгованості - 9 709, 61 грн., що підтверджується постановою про закінчення виконавчого провадження від 27.02.2020 року ВП № 20516585.
Однак, на даний час питання про скасування заходів забезпечення позову не вирішено, не знято арешт на майно ОСОБА_1 , що змусило останнього звернутися до суду з даним клопотанням.
В даному випадку є доцільним вирішення питаннящодо скасування заходів забезпечення позову без повідомлення учасників справи та в порядку ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, на підставі наявних матеріалів, яких достатньо для скасування заходів забезпечення позову.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ухвалою Фрунзівського районного суду Одеської області від 27 квітня 2009 року з метою забезпечення позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків та моральної (немайнової) шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, накладено арешт на майно, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 .
07 травня 2009 року державним виконавцем було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серії НОМЕР_1 та внесено відповідно відомості про арешт нерухомого майна (невизначене майно) та обтяження до відповідних Державних реєстрів.
Заочним рішенням Фрунзівського районного суду Одеської області від 03 червня 2010 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуто матеріальну шкоду в сумі 7 636 грн., моральну шкоду у сумі 500 грн., витрати на товарознавчу експертизу у сумі 396 грн., витрати на відправку телеграми відповідачу у сумі 7,20 грн., витрати на правову допомогу у сумі 1000 грн., оплата державного мита у сумі 140,39 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.
Великомихайлівським міжрайонним відділом державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з ОСОБА_1 стягнуто загальну суму заборгованості - 9 709, 61 грн., що підтверджується постановою про закінчення виконавчого провадження від 27.02.2020 року ВП № 20516585.
На даний час питання про скасування заходів забезпечення позову не вирішено, не знято арешт на майно ОСОБА_1 , що змусило останнього звернутися до суду з даним клопотанням.
Відповідно ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2-3/2010 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків та моральної (немайнової) шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди є обґрунтованим та підлягає задоволенню .
Керуючись ст. 158 ЦПК України , суд -
постановив:
Клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2-3/2010 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків та моральної (немайнової) шкоди, завданих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову накладені ухвалою Фрунзівського районного суду Одеської області від 27 квітня 2009 року у вигляді накладення арешту на майно, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
Копію ухвали про скасування заходів забезпечення позову після набрання законної сили надсилати заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного суду через Фрунзівський районний суд Одеської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Фрунзівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88887037 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзівський районний суд Одеської області
Тростенюк В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні