Ухвала
від 23.04.2020 по справі 327/130/20
РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 327/130/20

Провадження № 2/327/74/2020

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23.04.2020 року смт. Розівка

Суддя Розівського районного суду Запорізької області Завіновська А.П., перевіривши матеріали цивільної справи за позовною заявою Акціонерного товариства Комерційний банк ПриватБанк (далі - АТ КБ ПриватБанк ) до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця,

в с т а н о в и л а:

АТ КБ ПриватБанк звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця, в якому просить стягнути з останнього заборгованість за кредитним договором № б/н від 01.10.2012 року у розмірі 5 556, 56 грн., яка склалася із заборгованості за кредитом - 5 515, 31 грн., заборгованості за відсотками - 41, 25 грн., а також суму понесених судових витрат у розмірі 2 102, 00 грн.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України, суддя доходить висновку про необхідність залишення її без руху, з наступних підстав.

Положеннями пункту 5 частини 3 статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Водночас позивач не додає до позовної заяви відомостей щодо строку дії платіжної картки (платіжних карток) виданих ОСОБА_2 , за кредитним договором № б/н від 01.10.2012 року, відомостей про кредитний ліміт та виписку по картрахунку останньої, а також Витяг з Тарифів обслуговування кредитних карток.

Статтею 1281 ЦК України (в редакції на час спірних правовідносин) передбачено, що спадкоємці зобов`язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред`явити вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред`явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від дня настання строку вимоги. Кредитор спадкодавця, який не пред`явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

Всупереч наведених вимог закону, позивач не зазначає у своїй позовній заяві та не долучає на підтвердження своїх доводів доказів на підтвердження того, коли він дізнався про порушення свого права, що перешкоджає суду пересвідчити у дотриманні позивачем строків, визначених у ст. 1281 ЦК України.

Згідно зі ст. 1282 ЦК України (в редакції на час спірних правовідносин) спадкоємці зобов`язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов`язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Вимоги кредитора спадкоємці зобов`язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

Позивачем до позовної заяви долучено лист - претензію від 16.09.2019 року за вих. № SAMDN50000068642151 до ОСОБА_1 , з реєстром згрупованих відправлень рекомендованих листів, водночас підтверджуючих доказів в отриманні цього листа - претензії відповідачем, позивачем не додано. Відсутні в матеріалах позовної заяви і докази відмови відповідача ОСОБА_1 від сплати одноразового платежу за вимогою АТ КБ Приватбанк як кредитора.

Положеннями ч. 1 ст. 177 ЦПК України визначено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Отже, суд наголошує, що копії документів подаються до суду належним чином завіреними.

Вказуючи на належність засвідчення копії суд зазначає, що ксерокопія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів Згідно з оригіналом , назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).

Згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Разом з тим, всупереч наведених вимог закону, додані позивачем до позовної заяви документи для відповідача не завірені належним чином.

Виходячи з вимог ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у стаття 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и л а:

позовну заяву АТ КБ ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця, залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії наведеної ухвали для усунення недоліків, та одночасно роз`яснити, що у разі не усунення недоліків в установлений в даній ухвалі строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя: А.П. Завіновська

СудРозівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення23.04.2020
Оприлюднено24.04.2020
Номер документу88893636
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —327/130/20

Рішення від 22.12.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 07.12.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 27.10.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 08.10.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 24.09.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 03.09.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 13.08.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 15.07.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 25.06.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

Ухвала від 23.04.2020

Цивільне

Розівський районний суд Запорізької області

Завіновська А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні