ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/960/20 Справа № 707/1292/18Головуючий по 1 інстанції Тептюк Є. П. Доповідач в апеляційній інстанції Бондаренко С.І.
УХВАЛА
23 квітня 2020 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд в складі суддів Бондаренка С.І., Вініченка Б.Б., Новікова О.М. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на ухвалу Черкаського районного суду Черкаської області від 09 листопада 2018 року у справі за позовом заступника керівника Черкаської місцевої прокуратури до Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , треті особи: Черкаське регіональне управління водних ресурсів, державний нотаріус Першої Черкаської державної нотаріальної контори Черкаського міського нотаріального округу Починок Юлія Вадимівна, приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Левицька Елеонора Антонівна про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсними свідоцтв про право власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, визнання недійсними договорів купівлі-продажу витребування земельних ділянок, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Черкаського районного суд Черкаської області від 09 листопада 2018 року відмовлено у задоволенні клопотань ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про залишення позовної заяви заступника керівника Черкаської місцевої прокуратури до Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , треті особи: Черкаське регіональне управління водних ресурсів, державний нотаріус Першої Черкаської державної нотаріальної контори Черкаського міського нотаріального округу Починок Юлія Вадимівна, приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Левицька Елеонора Антонівна про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсними свідоцтв про право власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, визнання недійсними договорів купівлі-продажу витребування земельних ділянок без розгляду.
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу.
Постановою апеляційного суду Черкаської області від 26 грудня 2018 року вказану ухвалу скасовано, прийнято нову постанову, якою залишено без розгляду позовну заяву.
Постановою Верховного Суду від 01 квітня 2020 року постанову апеляційного суду Черкаської області від 26 грудня 2018 року скасовано, справу передано на розгляд до суду апеляційної інстанції.
Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що апелянтом оскаржується ухвала суду, якою відмовлено у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Згідно з ч.2 ст. 352 ЦПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов ?язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу .
У ч.1 ст. 353 ЦПК України передбачено вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
У цьому переліку відсутня така ухвала, як ухвала про відмову у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Отже, зазначена ухвала суду першої інстанції не може бути оскаржена в апеляційному порядку до ухвалення рішення суду по суті спору й окремо від цього рішення.
Відповідно до частини другої статті 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Зазначені процесуально-процедурні обмеження права на апеляційне оскарження деяких ухвал місцевого суду окремо від остаточного рішення суду встановлено з метою ефективного здійснення правосуддя і не зменшують для сторін можливості доступу до суду апеляційної інстанції та не ускладнюють їм цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, оскільки сторони не позбавляються права на апеляційне оскарження таких ухвал місцевого суду взагалі, їх право лише відтерміновується до винесення остаточного рішення у справі.
Обмеження права на апеляційне оскарження окремо від рішення суду щодо суті спору ухвал, не вказаних у частині першій статті 353 ЦПК України , є передбачуваним, оскільки чітко регламентоване процесуальним законом. Звертаючись з апеляційною скаргою на ухвалу суду, що за законом не може бути окремо оскаржена в апеляційному порядку, учасник справи може спрогнозувати юридичні наслідки такого оскарження, визначені у пункті 4 частини п`ятої статті 357 ЦПК України .
Таких висновків дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29 травня 2019 року у справі № 219/10010/17.
Згідно з пунктом 4 частини п`ятої статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Оскільки ухвала Черкаського районного суду Черкаської області від 09 листопада 2018 року апеляційному оскарженню не підлягає, подана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню апелянтам.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на ухвалу Черкаського районного суду Черкаської області від 09 листопада 2018 року у справі за позовом заступника керівника Черкаської місцевої прокуратури до Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , треті особи: Черкаське регіональне управління водних ресурсів, державний нотаріус Першої Черкаської державної нотаріальної контори Черкаського міського нотаріального округу Починок Юлія Вадимівна, приватний нотаріус Черкаського міського нотаріального округу Левицька Елеонора Антонівна про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсними свідоцтв про право власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, визнання недійсними договорів купівлі-продажу витребування земельних ділянок - повернути апелянтам.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення. Зазначений строк продовжується на строк дії карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Повний текст судового рішення складений 23 квітня 2020 року.
Судді
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2020 |
Оприлюднено | 24.04.2020 |
Номер документу | 88895889 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Бондаренко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні