ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
27 квітня 2020 року Справа № 915/316/20
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Мавродієвої М.В., розглянувши матеріали
за зустрічним позовом : Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс"
(54015, Миколаївська обл., м.Миколаїв, Бузький бульвар, буд.1-Б;
ідент.код 22433219),
до відповідача: Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи
"Миколаївгаз" (54000, м.Миколаїв, вул.Погранична, буд.159; ідент.код 05410263),
про : визнання незаконними та скасування Акту про порушення строку періодичної повірки лічильника газу та Коригуючого акту до акту наданих послуг з розподілу природного газу,-
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз" звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс" вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в сумі 22254,87 грн.
Ухвалою суду від 30.03.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі. Справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження та запропоновано відповідачу, у разі наявності заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження, в 5-денний строк від дня отримання даної ухвали, подати суду заяву у відповідності до ч.4 ст.176 ГПК України, та в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов.
Відповідно до ч.1 ст.180 ГПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
21.04.2020 за вхід.№5035/20 до Господарського суду Миколаївської області надійшла зустрічна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс" №21/04 від 21.04.2020 до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Миколаївгаз", в якій заявник просить суд: 1) визнати незаконним та скасувати Акт про порушення строку періодичної повірки лічильника газу типу ВІЗАР G6 ТОВ фірма "Піларіс" від 18.05.2018; 2) визнати незаконним та скасувати коригуючий акт від 31.01.2020 №МКП89010477 до Акту наданих послуг з розподілу природного газу №МКП89010477 від 27.06.2019 на суму 3890,55 грн; а також 22.04.2020 за вхід.№21/04/1 від Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс" надійшли доповнення до зустрічної позовної заяви.
Згідно ч.ч.4, 5 ст.180 ГПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 ст.162 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак зустрічна позовна заява не відповідає вимогам ст.162 ГПК України оскільки в ній позивач не наводить жодних правових підстав такого позову, а лише викладає обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги .
До того ж, у зустрічній позовній заяві позивачем не зазначені відомості про наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Крім того, у відповідності до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі , або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Приписами ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
За змістом ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" у 2020 році встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102,0 гривні.
Згідно до п.п.2) п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, позивачем в зустрічній позовній заяві викладено дві позовні вимоги не майнового характеру, а саме: перша - визнання незаконним та скасування Акту про порушення строку періодичної повірки лічильника газу типу ВІЗАР G6 ТОВ фірма "Піларіс" від 18.05.2018; друга - визнання незаконним та скасування Коригуючого акту від 31.01.2020 №МКП89010477 до Акту наданих послуг з розподілу природного газу №МКП89010477 від 27.06.2019 на суму 3890,55 грн.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, за дві немайнові вимоги судовий збір повинен складати 4204,0 грн.
Всупереч вимог ст.164 ГПК України, позивач до позовної заяви не надав доказів підтверджуючих сплату судового збору у встановленому розмірі, а саме 4204,0 грн. Позивачем надано лише квитанцію №0.0.1683864347.1 від 21.04.2020 на суму 2102,0 грн.
Тобто, позивачу слід доплатити 2102,0 грн судового збору.
Згідно з приписами ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів ).
У відповідності до ч.ч.2, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу . Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог п.5.27 "Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Вказані вимоги оформлення письмових доказів стосуються всіх матеріалів зустрічної позовної заяви наданих позивачем у копіях .
Згідно з приписами п.1) ч.1 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У якості доказів на підтвердження надіслання на адресу відповідача копії зустрічної позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано поштову накладну та фіскальний чек, які датовані 21.04.2020, а також копію опису вкладення до цінного листа без відтиску на ньому поштового штемпелю та підпису відповідальної особи .
До того ж, з вказаної копії опису вкладення до цінного листа вбачається, що на адресу відповідача відправлено копію заяви , а не копію зустрічної позовної заяви №21/04 від 21.04.2020 .
Вказане унеможливлює встановлення факту направлення саме копії зустрічної позовної заяви №21/04 від 21.04.2020 на адресу відповідача.
Тобто, вказані недоліки позивачу слід усунути шляхом надсилання відповідачу копії зустрічної позовної заяви з її ідентифікуючими ознаками листом з описом вкладення до нього, на якому повинен міститися відтиск поштового штемпелю та підпис відповідальної особи.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивачем при поданні зустрічного позову не дотримано вимог ст.ст.162, 164, 172 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України є підставою для залишення зустрічної позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 180, 234, 235 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс" №21/04 від 21.04.2020 (вхід.№5035/20 від 21.04.2020) - залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні зустрічної позовної заяви недоліки не пізніше 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, зустрічна позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс" акт відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області б/н від 21.04.2020 на 1-му аркуші.
5. Ухвалу направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Піларіс".
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Мавродієва
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2020 |
Оприлюднено | 28.04.2020 |
Номер документу | 88928454 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні