Герб України

Ухвала від 28.04.2020 по справі 927/58/20

Північний апеляційний господарський суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"28" квітня 2020 р. Справа№ 927/58/20

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Сотнікова С.В.

суддів: Остапенка О.М.

Грека Б.М.

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 та додані до неї документи

на ухвалу Господарського суду Чернігівської області

від 02.03.2020 (суддя Фесюра М.В.)

у справі №927/58/20

за заявою ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 )

про неплатоспроможність фізичної особи

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.03.2020 у справі №927/58/20 повернуто без розгляду заяву ОСОБА_1 про відкриття справи про неплатоспроможність фізичної особи.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_1 звернулась до Північного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 02.03.2020 у справі №927/58/20, справу передати до Господарського суду Чернігівської області для продовження розгляду.

У апеляційній скарзі також заявлені клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Згідно з ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Згідно з пп. 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тобто, за подання апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на дату подання апеляційної скарги дорівнює 2102,00 грн.

Колегія суддів встановила, що до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі. В той же час скаржник клопоче про звільнення від сплати судового збору.

Клопотання обґрунтоване тим, що скаржник перебуває у скрутному матеріальному становищі, має на утриманні трьох дітей, 2001, 2006, 2014 року народження відповідно. Скаржник не перебуває у шлюбі, оскільки останній розірвано відповідно до рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області. Станом на час звернення із апеляційною скаргою ОСОБА_1 безробітна, що підтверджується записом у трудовій книжці.

Розглянувши клопотання про звільнення від сплати судового збору, колегія суддів дійшла висновку про його відхилення та зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно з ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Згідно з ч. 2, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За правилами статті 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

З поданих суду документів вбачається, що ОСОБА_1 має на утриманні двох неповнолітніх дітей - 2006 та 2014 року народження, що підтверджується записом у паспорті НОМЕР_2 .

В той же час, із доданого до клопотання тексту рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 11.03.2020 у справі № 740/6091/19 неможливо дійти висновку про розірвання шлюбу між подружжям ОСОБА_1, а відтак і підтвердити обставини, які передбачені пп. в) п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" (про те, що боржник є одинокою матір`ю, яка має дитину віком до чотирнадцяти років), та які можуть бути підставою для звільнення від сплати судового збору.

Також не подано доказів на підтвердження обставин, які б свідчили про надмірно великий розмір судового збору порівняно із річним доходом скаржника, або приналежність особи до малозабезпеченої сім`ї.

Окремо, колегія суддів зазначає, що документи, які подані до апеляційної скарги не засвідчені ОСОБА_1 або її уповноваженим представником.

Частиною 2 ст. 260 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу, відповідно до якої суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 258 ГПК України, то вона підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків.

Згідно ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала постановлена та підписана 02.03.2020, а відтак строк апеляційного оскарження сплив 12.03.2020. Апеляційна скарга подана 21.03.2020, тобто скаржник пропустив десятиденний строк на звернення зі скаргою на ухвалу господарського суду.

Частиною 3 статті 260 ГПК України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

ОСОБА_1 у апеляційній скарзі ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження з огляду на те, що повний текст ухвали вона отримала 11.03.2020.

Втім, у апеляційній скарзі відсутні посилання якими саме доказами підтверджуються обставини отримання ухвали суду першої інстанції 11.03.2020.

Не подані такі докази і до апеляційної скарги, що підтверджується актом Північного апеляційного господарського суду від 24.03.2020 № 09.1-26/139/20, який складений при розкритті конверта (0100178678773).

Так, актом від 24.03.2020 встановлено, що під час розкриття конверта, який надійшов від ОСОБА_1 , не виявилось вказаних у додатку документів, а саме: докази отримання ухвали Господарського суду Чернігівської області від 02 березня 2020 року у справі № 927/58/20.

Разом з тим, у матеріалах справи містяться повідомлення про вручення поштового відправлення №№ 1400047058947, 1400047058963, 1400047280771, якими підтверджується отримання поштової кореспонденції від Господарського суду Чернігівської області у справі № 927/58/20 ОСОБА_1 особисто 06.03.2020, що спростовує доводи скаржника про отримання нею 11.03.2020 оскаржуваної ухвали.

За таких обставин, колегія суддів відхиляє клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження та зазначає, що скаржник має право протягом десяти днів подати відповідну заяву та зазначити інші підстави та обставини для поновлення процесуального строку, підтвердивши їх відповідними доказами.

Керуючись ст.ст. 234, 258, ч. 2, 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відхилити.

2. Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження відхилити.

3. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2020 у справі №927/58/20 залишити без руху.

4. Надати ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання Північному апеляційному господарському суду доказів сплати судового збору в сумі 2102,00 грн або обґрунтованого клопотання про звільнення від його сплати згідно ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір".

5. Роз`яснити ОСОБА_1 право подати Північному апеляційному господарському суду протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням підстав та доказів на їх підтвердження.

6. Попередити ОСОБА_1 , що відповідно до ч. 4 ст. 174, ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, якщо скаржник не усунув недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із апеляційною скаргою. Відповідно до ч. 4 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, якщо заяву про поновлення строку не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

7. Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання колегією суддів.

Повний текст ухвали складений та підписаний 28.04.2020.

Головуючий суддя С.В. Сотніков

Судді О.М. Остапенко

Б.М. Грек

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення28.04.2020
Оприлюднено28.04.2020
Номер документу88952972
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/58/20

Постанова від 22.01.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Огороднік К.М.

Ухвала від 19.08.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сотніков С.В.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сотніков С.В.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 02.03.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 31.01.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні