Ухвала
від 28.04.2020 по справі 922/1258/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"28" квітня 2020 р. м ХарківСправа № 922/1258/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Рильової В.В.

розглянувши матеріали

позовної заяви Фізичної особи-підприємця Партола Сергія Миколайовича (місце проживання: АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) до 1. Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (ДП "ЦСЕНСМ"; місцезнаходження: 04112, місто Київ, вулиця Олени Теліги, будинок 8; код ЄДРПОУ 37884028) , 2. Харківської філії Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (місцезнаходження ВП: 63030, Харківська область, Валківський район, село Золочівське; код ЄДРПОУ ВП: 38104349) про стягнення 56 362,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Партола Сергій Миколайович (позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" заборгованості в розмірі 56 362,00 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця Партола Сергія Миколайовича та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

По-перше, згідно з пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв`язку, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти.

Однак, у даному випадку, всупереч вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України ФОП Партола С.М. не зазначено офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти позивача / відомі електронні адреси та адреси електронної пошти відповідачів.

По-друге, пунктом 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Так, звертаючись до суду із даним позовом ФОП Партола С.М. визначив його ціну - 56 362,00 грн. Разом з тим, в прохальній частині позовної заяви заявлено до стягнення: 42 000,00 грн. - сума основного боргу за Договором № 367-19/2017-ПС про надання послуг від 18 травня 2017 року; 4 200,00 грн. - штрафні санкції; 7 035,00 грн. - інфляційні збитки; 3 126,77 грн. - три проценти річних, що разом складає 56 361,77 грн. та є меншим, ніж ціна позову Відтак, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача уточнити прохальну частину позовної заяви або ж ціну позову та привести їх у відповідність одна до одної.

По-третє, згідно з пунктом 4 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Звертаючись до суду із даним позовом ФОП Партола С.М. визначив відповідачами Державне підприємство "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" та Харківську філію Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу". Разом з тим, з прохальної частини позовної заяви вбачається, що вимогу про стягнення коштів пред`явлено тільки до Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу".

Водночас суд звертає увагу позивача на те, що у відповідності до приписів статті 45 Господарського процесуального кодексу України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Статтею 4 Господарського процесуального кодексу України визначено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Частиною першою статті 27 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно частини третьої статті 29 Господарського процесуального кодексу України позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.

Разом з тим, відповідно до статті 80 Цивільного кодексу України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

У статті 55 Господарського кодексу України зазначено, що суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Функції, права та обов`язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону (частини 2 та 4 статті 64 Господарського кодексу України).

Згідно статті 95 Цивільного кодексу України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Отже, відповідно до чинного законодавства юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами. Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відокремлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа, від імені якої діє відокремлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу, наприклад: "Стягнути з підприємства "А" в особі його відокремленого підрозділу - філії N 1 на користь організації "Б" в особі її Н-ської філії таку-то суму".

Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 174 ГПК України).

Водночас суд звертає увагу на те, що згідно Закону № 540-IX від 30.03.2020 з 02 квітня 2020 року набули чинності зміни до Господарського процесуального кодексу України: розділ X "Прикінцеві положення" ГПК України доповнено пунктом 4 (абзац другий) такого змісту: строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця Партола Сергія Миколайовича без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків (з урахуванням строку дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця Партола Сергія Миколайовича без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення даної ухвали. У разі отримання ухвали у період дії карантину, строк на усунення недоліків позовної заяви продовжується на 10 днів з дня закінчення дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

3. Визначити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначення інформації щодо офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача; відомих електронної адреси та адреси електронної пошти відповідачів;

- уточнення прохальної частини позовної заяви / уточнення ціни позову;

- уточнення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивачу також направити на адресу відповідачів докази усунення вищезазначених недоліків позовної заяви та надати до суду докази такого направлення (опис вкладення).

4. Окремо попередити ФОП Партола С.М. про те, що частиною четвертою статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.

Ухвалу підписано 28.04.2020.

Суддя В.В. Рильова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.04.2020
Оприлюднено28.04.2020
Номер документу88954616
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1258/20

Ухвала від 22.08.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 14.08.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Постанова від 14.09.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Постанова від 14.09.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Рішення від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 19.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 14.05.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні